Ready Player One: Hra začíná

• Austrálie

• Irsko

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2018, 140 min

Dalo by se tady filozofovat nad stovkou věcí, ale k plnýmu kotli úplně stačí to, že jsem po víc než půl roce docházel z kina maximálně spokojenej. Dokonce si dovolím subjektivně konstatovat, že je to největší audiovizuální pecka od Millerova Mad Maxe. Doporučuju KINO! Btw. takhle měl vypadat už TRON: Legacy....(1.4.2018)

Vyznání lásky k popkultuře, které vystavělo camea a easter eggy na piedestal a tak nějak jsem měl nutkání ukazovat ploutví na plátno a řvát věci jako "Akira!! Duke Nukem! Jason! Šedesátkovej batmobil!" a jiné obdobné duchaplnosti, plné rozjímání nad filozofičností jsoucna. Je to zábavný film? Je, nejen díky výše napsanému, ale především díky tomu, že je jednoduše perfektně natočený (pasáž s Osvícením!!), ale hrozně obludným způsobem tomu podráží nohy příběh, který kulhá na všechny nohy, chapadla, pařáty a všechny možné končetiny, protože je jednoduše pitomoučký a tupý, především řešení úkolů je napsáno tak blbě, že veškeré hádanky jsou naprosto pitomé a jejich zapeklitost je na úrovni dětských puzzlíků o pěti dílcích. A samotná kostra příběhu je jen další verzí tisíckrát viděného, kdy hrdina ke štěstí, holce a přátelům přišel a je to neoriginální a klišovité až na půdu (ale tady se dá mluvit o tom, že to samo o sobě je odkazem na xy různých dobrodružných záležitostí). Bavilo mě to, ale mohlo mnohem víc, i tak je to ale když už ne na poklonu, tak alespoň na letmé smeknutí klobouku.(30.3.2018)

Po třetí kinoprojekci musím svůj původní názor pozměnit - Ready Player One JE dokonalý rodinný blockbuster. Film odvyprávěný s lehkostí a precizností srovnatelnými s Jurským parkem nebo Počátkem. Absolute Cinema Experience. Recenze zde.(11.4.2018)

Spektakulární nářez pro oční bulvy, popkulturních odkazů je více než dost a příběh mě tedy neoslnil. Je ale obdivuhodné, že Steven Spielberg má i ve svých letech erekci, dynamicky do toho buší přes dvě hodiny a nesnižuje se na pubertální úroveň stylem Strážců galaxie. Režijně je tak dokonalý, že by zvládl zrežírovat jakoukoliv látku, která by mu přistála na stole. King Kong, Chucky i Osvícení jsou nejvýraznějšími atributy, které se mně vybaví, kdykoliv si na jeho film vzpomenu. Samotný příběh chce být ve své podstatě jednoduchý, náhle ale začne být složitěji komponován, ke vší smůle se při tom vizuálním nátřesku pomaličku vytratil. Větší sílu má film, když se odehrával v kyberprostoru, kde je plno avatarů, které se značně liší od svých vlastníků, a dalších atributů, které zabaví. V realitě bylo zábavy o něco méně, prolínání OASIS světa s reálným je ale funkční. Herci zvládají své role kvalitně, nezajímavý byl jen zloduch Bena Mendelsohna. Tye Sheridan je v podstatě neokoukaná volba, Olivia Cooke také nic nekazila. Zábavnější byli ale jejich kamarádi. Dobrým záporným typem nohsleda se ukázala Hannah John-Kamen, Simon Pegg ukázal, že dokáže objevit hereckou niternost i v malých rolích, Mark Rylance, stvořitel virtuálního světa, se také ujal. Popkulturních odkazů je přehršel, osmdesátkových je nejvíc, sám jsem odhalil tak přibližně polovinu, určitě jich je ve filmu rozeseto nepočítaně. Místy to bylo poněkud nadbytečně přebujelé. Závěr nepřišel s ničím extra překvapivým, což film stálo body. Pokud máte rádi neutuchající jízdu, která technicky poráží každý spřízněný kousek, je tenhle kousek váš. Umí pohltit, vykazuje inteligenci. Spielberg uznal, že politické píčoviny by mu prodělaly tanga na jeho Katce, tudíž natočil film, za který ho budou mít diváci rádi. Časy jeho nejlepších filmů jsou ale definitivně pryč. 8/10(8.4.2018)

Fakt zábavnej film, kterej uteče jako voda. Všechno to tajtrlíkovaní ve virtuální realitě je moc dobře udělaný a prostě jsem se bavil. Děj je jednoduchej a je to něco jako mix Karlíka a továrny na čokoládu a Posledního akčního hrdiny. Herci jsou vesměs sympatičtí, ale opět jim vládně Mark Rylance. Je fakt vtipný, že se takhle megadobrej herec dostal do povědomí, až na starý kolena.(31.3.2018)

• - V knižní předloze se záměrně do centrály IOI vydal Perzival (Tye Sheridan) a né Art3mis (Olivia Cooke), aby se dostal do jejich databáze, kde stáhl data mimo jiné usvědčující IOI z trestných činů, kterých se dopustili. Dopomohl mu k tomu balíček hesel z aukčního katalogu l33t Hax0rz Warehous. (Charpy)

• - Zemeckisova kocka, ktorá vracia čas, odkazuje na režiséra filmu Návrat do budúcnosti Roberta Zemeckisa. (BufordTannen)

• - Názov "Ready Player One" je pocta klasickým videohrám. V knihe sú to posledné slová, ktoré vidí užívateľ OASIS predtým, ako opustí skutočný svet a ocitne sa vo virtuálnom. (SimaLeera)