• Krátkometrážní

Banda - Bezuzdná zuřivost (2022) (epizoda)

No tak tu máme (zatím) poslední díl mého nejoblíbenějšího seroše... no... fakt čumim. Na tuto epizodu jsem se teda neuvěřitelně těšil, a vskutku mi byla nadělena neuvěřitelná pastva pro oči, během které se mi srdce téměř zastavovalo, jelikož nám byl opět nadělen neuvěřitelný superhrdinský souboj, ve kterém bylo superhrdinů ještě víc, citama to tam jen vířilo... snad lepší než ten první, a to že byl kulervoucí! A taky řádně brutální, ať už šlo o vybodnuté oko či vyvržené vnitřnosti. Vskutku wow! Skvělý závěr! A na novou sérii se teda fakt těším, protože nápad s Homelanderem a jeho cokolivcokurvachceděláním tam dle mého úsudku a konce epizody bude vytěžen snad už konečně na maximum!!!

Wrestler (2008)

K tomuto filmu jsem byl chvíli dokopáván, ale po zhlédnutí se mi nechtělo věřit, že jsem se k tomuto majstrpísu byl dokopáván tak dlouho... neboli že jsem to neviděl už dávno. Tohle je totiž pořádný chlapský film, který zkrátka a dobře každému nesedne, ať už hlavním hrdinou stvárněnou skvělým Mickey Rourkem, ať už jde o postavu Marisi Tomei a prostředí ve kterém pracuje, ať už jde o roztřepanou kameru Maryse Alberti, či prostě a jenom prostředí wrestlingu, však já jsem si ho prostě zamiloval. Úžasně napsané, zahrané, ale především je to neuvěřitelně lidské. Skvělý, opravdu skvělý film!!!

Velký Gatsby (2013)

Tato filmová klasika známá díky mnoha (jedné) scéně, s mým oblíbeným hercem a mým oblíbeným režisérem se mi konečně zjevila před očima. Knihu jsem nečetl, film z roku 1974 neviděl, a možná proto stále hodnotím čtyřmi hvězdami. Film je to dozajista zajímavý, vizuálně a technicky dobrý a působivý, však příběhově plochý a pro mě nepochopitelný v tom ohledu, že to dokázali natáhnout na dvě a jedna třetina hodiny. Prostě proč?!? Věc, která to ták ňák táhne dopředu, je obsazení, které je prostě dobré (teda, herci hrajou dobře), ať už jde o Bullyho Maguira či mou oblíbeňkyni Elizabeth Debicki. A již zmíněný DiCaprio samozřejmě hraje dobře, role se zhostil velice úctihodně, hraje přesvědčivě, však do role se mi extrémně (tak trochu) nehodil. Nechtělo se mi mu prostě věřit. Snažil se/jsem se. Ale prostě bohužel mi postava k srdci nepřirostla. A to je škoda. Abych to shrnul slovy svého bratrance: ,,Velice fajné, ale dlouhé.''

Truman Show (1998)

Velice znepokojující a děsivý filmový zážitek, během něhož mi srdce téměř přestávalo bít. Docela tož pokrokový a budoucnostcelkemrealistickyznázorňující snímek, o kterém bylo snad vše dobrého napsáno. Ještě teda musím zmínit Jima Carreyho, který se překvapivě i do dramatu velice dobře hodí, a zároveň jej i přes své humorné gagy nechtěně nezlehčuje a netvoří z něj až přesilnou komedii. Skvělá kamera, hudba, výprava, o příběhu ani nemluvě. A i až absurdní věci (ostrov pod pokličkou) se zdály jaksi snáze uvěřitelné. Já jsem prostě v šoku a silně zneklidněn. Pět hvězd! (A ještě k tomu mám jednu otázku: To ho sledovali 24 hodin 7 dní v týdnu? I při chvilkách jeho něžné sebereflexe?)

Banda - A nyní svíčka, která ti posvítí na cestu do postele (2022) (epizoda)

Wow! Předposlední epizoda a ani tak není vůbec nic jistý. Zatím se to nijak neuzavírá a nesměruje k nějakému konci, ale užijeme Black Noirovi animované sny, Homelanderovo pití mléka (legendární), rozmlácení obličeje skrz na skrz, trojka s chobotnicí, sjetý Soldier Boy, Butcherovi noční můry a ostatní. Prostě wow! Zase se začali utvářet nová citová pouta k postavám, a jsem fakt zvědavej, jak moc fuckin' diabolical bude konec. Fakt čumim...

Ježek Sonic 2 (2022)

Ježek nakřížený s šmoulou je zpět! A je otravnější! A horší!    Ježek Sonic se nám po dvou letech vrátil. A k mému nepřekvapení to dopadlo špatně. I když mohou někteří tvrdit, že je dvojka lepší, mě to tak rozhodně nepřipadalo. Ať už šlo o nelogické skoky v ději, nelogické přemýšlení postav, nelogické fyzikální zákony, co si tento film sám vytvořil...! Pane bože! Postavy zhloupěly, protagonista začal být otravnější a Jim Carrey začal výrazně ztrácet šmrnc. Jediné, co mohu pochválit, je to, že se zlepšili efekty. To je tak vše za pozitiva. Rozhodně to tak dopadnout nemuselo! A uječená černoška s rusy, co jsou za naprostý idioty, ti mohli být klidně vystřiženi. Je to jedno klišé na jeden trapný moment za jedním klišé za jedním trapným momentem. Špatné (i když jsem se párkrát třeba trochu pousmál)! 5/10

Jackass: Film (2002)

Jsou tu prázdniny. Slunce venku svítí, ptáčci na hlad a vedro umírají a děti si zlomeninami kazí volno. A co jsem udělal já? Víte, má mysl není zas tak moc plna úplně debilních nápadů, které by bylo hodno realizovat v tyto dny, a tak jsem si zašel pro inspiraci k tomuto filmu. A nestačil jsem se divit... tato již téměř kultovní klasika o nefalšované bandě nefalšovaných kreténů v jejich prvním celovečeráků je zkrátka urážlivá, sprostá, vulgární, fekální a zábavná. Jejich skeče dokáží jak rozesmát, tak donutit žaludeční svěrače k jejich aktivitě a jídlo, které jste si připravili jako občerstvení, lehce donutit opět spatřit světlo světa. A přiznám se, že takové to skeče jsem párkrát přeskočil, protože... protože to bylo prostě nechutný! Ale zároveň to byla sranda.... neskutečná ujeťárna!

Elvis (2022)

Každý film, kterému jsem dal letos pět hvězd, byl nejlepší pokaždé v jiné kategorii; Seveřan byl nejhustší, Batman nejtemnější, C'mon C'mon nejcitlivější... no, ale tohle je obecně NEJLEPŠÍ FILM, CO JSEM KDY (V KINĚ) VIDĚL! Zprvu jsem byl k tomuto nejnovějšímu počinu Buze Luhrmanna trochu skeptický, nechtělo se mi věřit, že režisér, co do traileru na film o Elvisovi dosadil naprosto seriózně Doja Cat, dokáže udělat naprosto vážné, poctivé životopisné drama o nejúspěšnějším sólovým zpěvákovi dosavadních dob. No... a on to dokázal. Hned od začátku mi byl v Dolby Atmos kině podáván tak neuvěřitelně energeticky hravý film, jehož vizuál mě zcela uchvátil a já zcela zamilován do tohoto skvostu vstřebával kousek po kousku z tohoto skvostu. Však to nebyl pouze vizuál - který sice byl velice silný, nápaditý a neuvěřitelně přesný -, co mě tak bezelstně vtáhlo do tohoto zážitku a zabořilo co nejpohodlněji do sedadla. Krom vizuálu zde byl totiž ještě příběh, který sic strašně předvídatelný (v dobrém slova smyslu, když se jedná o životopisný film) způsoboval neuvěřitelné emoce, ať už radost, ohromení, zášť či smutek. Ale nade všemi vyhrávalo ohromení. Zvuk na mě řval ze všech stran, přede mnou se odehrávala neuvěřitelně pestrá show, Elvis do mikrofonu hulákal a já se zamrznutým obličejem hlěděl na tu podívanou. Mé ohromení bylo větší než tehdá na podzim, kdy jsem si myslel, že je v kině celá rozlehlá galaxie, celé Skotsko (či co to bylo za zemi), a celé duny. A taková podívaná tam byla několikrát... a já pokaždé zažil tu radost, po zádech mi přeběhla husina a jediná věc, které jsem byl schopen, bylo přikyvovat do rytmu Jailhouse Rock a mnoha dalších skladeb, které se různě prolínali scénami, nebo mezi sebou (That's All Right scéna je úžasná!!!). Po stránce střihové (počítaje střih i mix zvuku) zcela dokonalé. Kamera je dokonalá a Luhrmannovská (vtipné, toto je jediný film, co jsem od něj viděl, a i tak poznám jeho styl). Technicky zkrátka opojné a návykové. Po stránce příběhové se jedná o samý případ. A jediní doposud nezmínění jsou herci, z nichž ústřední dvojice Austin Butler a Tom Hanks zcela exceluje a mistr Butler bude mít dozajista co dočinění s Oscary. Jako film samotný! Nejlepší film co jsem kdy viděl! 10/10    videorecenze, na které je dozajista vidět, že jsem stále neschopen jediného rozumného slova, jelikož film mě očaroval

Lhář, lhář (1997)

Nuže, Lhář Lhář, kultovní komedie s Jimem Carreym v hlavní roli. Příběh je o pravníkovi, který nesmí den lhát. To se ví, že jsme si to v tyto poslední dny školní docházky museli ve škole pustit! Protože film, který učí a říká, že lhát se nemá, hraje v něm dokonale přehrávající Jim Carrey, ale především je v něm pěkná hromádka sexuálních fórů, které v místnosti plné pubertálních nadrženců skvěle vyzní, to jsme si prostě MUSELI pustit! To byla povinsost (ono by to možná vyznělo lépe, kdyby jsme si tento vrchol komediální kinematografie nepustili sami)! Po pár nepříjemnostech s technikou jsme film zapnuli. Inu, bavili jsme se. Však učitel náhle odešel ze třídy... a třídou se roznesla melodie skladby kapely Mandrage. A já z filmu slyšel hovno... naštěstí jsem ho viděl už podruhé.       Filmy Jima Carreyho mám velice, velice rád! Ale mezi tou řádkou jeho filmy se jeden vyjímá... tenhle! A několik dalších. Tato klasická komedie aka lehké drama mě totiž dokáže pobavit vždy, exceluje kultovními hláškami (film má 83 minut, když to porovnám s Pulp Fiction, které má 154, má toto jen o trochu menší koncentraci hlášek a legendárních scén než kultovka o tři roky starší), ale především historickým vystoupením Jima Carreyho, za které si ten Glób zasloužil. Příběh jednoduchý ale dobrý. Já to mám prostě rád, a to jedno procento do rudých čísel by si film zasloužil. Neuvěřitelná tož taškařice!

Včela na mušce (2022) (seriál)

Rowana Atkinsona mám rád. Mají ho rádi všichni. A všichni hlavně milují Mr. Beana. A když bylo oznámeno, že vzniká seriál, který má být něco jako pokračování, zajásal jsem. No... a tak jsem to shlédl během jednoho odpoledne hned jak to vyšlo a... jako jo. I přes to, že námět či příběh jako samotný by za normálních okolností nefungoval, nápad muž vs. včela by byl všemi zaopovržení hoden, tak se vcelku jedná o fajn pohodový krátký seriál, který ale především nabízí Rowana Atkinsona. Dále už to má vlastně jenom fajn výpravu, kameru a dostačující CGI. Jinak vcelku fajn. 6,25/10      videorecenze