Camp Cold Brook (2018)

Parta televizních lovců duchů potřebuje zachránit show opravdovou peckou a tak odjede do zapadlého oklahomského kempu s temnou minulostí. Že se filmaři konečně střetnou s opravdovými strašidly je celkem jasné. Na začátku jsem se musel až smát, jaké to bylo klišé, ale postupem času mě to začalo bavit. Z obsahového hlediska to samozřejmě ničím nepřekvapilo, ale režie dokázala celkem slušně pracovat s napětím, herci nebyli nesympatičtí a jako bonus vidím fakt, že se tvůrci nesnižovali k tomu nadužívat ruční kameru. Jasně, dalo by se přidat ve všech ohledech a konkrétně vizualizace duchů bzla špatná, ale za těch pár šupů je to ucházející a zbytečně podhodnocená jednohubka. 55%

The Beach House (2019)

Mladý pár se v domku na pláži neplánovaně srazí se starším párem a společně pak čelí něčemu, co přichází z moře. V první polovině  vlastně jen mluvení přechází do blábolení. V té druhé na sobě přítomní začnou pociťovat důsledky onoho něčeho, ale ve finále to působí tak, jako by všichni byli na hodně nudném tripu. Dvě tři scény sice daly naději, že by se mohlo začít něco dít, ale vzápětí film zase sklouzl do ekologického blouznění. Špatné. 15%

Yummy (2019)

V jednoduchosti je síla. V tomto případě stačila na výživnou zábavu pochybná plastická chirurgie kdesi na východě Evropy a parta splašených zombíků. Spousta krve, vyhřezlých vnitřností i důvodů pro zasmání a to je vlastně všechno co jsem chtěl. Několika mňamózním momentům vévodí přepůlená zombice pojídající vlastní střeva. Takhle by to šlo a do Belgie míří palec nahoru za parádní debut. 85%

Game of Death (2017)

Jednoduchá hlína. Partička mládežníků musí zabít určitý počet lidí a předejít tak vlastní ne zrovna příjemné smrti. Hlavy bouchají, střeva vyhřezávají, krev cáká na všechny strany a do to ho všeho se hystericky ječí. Podobně jako JASON X mám výhradu jen ke zbytečně nadužívané ruční kameře. Příjemné překvapení. 80%

Relikvie (2020)

Film nabízí takřka od začátku do konce znepokojivou atmosféru s řadou napínavých chvilek, povedený je podmračený vizuál a perfektní finále. Na jedničku vyšel i casting, přičemž Emily Mortimer i tady dokazuje, že patří k nejvíc nedoceněným herečkám současnosti a co se Robyn Nevin týče, tak té stačil jeden zlý pohled, aby mi naskočila husí kůže. Díky tomu všemu mi bylo celkem jedno, že jsem se občas nechytal a navíc jsem čekal, že v závěeu se všechno vyjasní. Jenže....... . Poslední dobou mi připadá, že si tvůrci nevědí rady s konci a tak je nechávají zahalené v mlze, aby si to divák přebral po svém. A to mě štve. Ono se to dá v některých případech částečně přejít, což platí i pro Relic, ale o to je to větší škoda. 70%, ale mohlo být lépe.

Little Necro Red (2019)

Tvůrci se sice vyblbli a pod roztomilé gumové masky narvali mraky mletýho od Andreje, ale to samo o sobě nestačí. Já v tomhle případě samozřejmě nepožaduji nějakou extra zápletku. Stačilo by mi, kdyby se hlavní postava měla dostat z bodu A do bodu B. Jenže jsem tu nedokázal odhalit ani tu hlavní postavu, natož abych se vyznal v celém tom guláši. Pro ortodoxní gore fandy asi povinnost, pro mě jen další důkaz, že Taliáni jsou prostě divní. 35%

Válečná jeptiška (2020) (seriál)

V mnoha ohledech je to typická teenagerská fantasy inspirovaná Buffy, ale přeci jen to má něco navíc. Předně se tvůrci celkem úspěšně vyhýbají zbytečným romantickým blábolům. Ne že by tu na ně nedošlo, ale jedná se spíš o okrajovou záležitost. Seriál se zároveň neomezuje jen na bitkování s démony, ale řeší i konflikty a intriky uvnitř řádu resp. církve, osobní animozity a fajn je i role vědecké laboratoře. Herecky mi sedla především sympatická představitelka hlavní hrdinky a sestra-Asiatka. Naopak sestra-černoška a sestra-Mexičanka (či co to bylo), by zasloužily vraždu, smrt, zabití. Každopádně největším kamenem úrazu byl nadbytečný počet dílů, díky čemuž se víc kecalo, než bojovalo, což je škoda, protože akce byla celkem solidní. Chybělo mi i trochu víc z historie řádu i z minulosti samotných postav. A pak je tu konec, za který bych někoho nakopnul, protože takhle může ukončit první řadu jen ten, kdo má stoprocentně potvrzenou druhou. A něco mi říká, že to tady neplatí. 60%

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Akce slušná, ačkoliv gore mohlo být výživnější, tempo ušlo, nicméně na můj vkus se tu až moc kecalo a konečně sestava nesmrtelných nebyla úplně špatná, ale členům týmu, samozřejmě kromě Charlize a Schoenaertse, chybělo větší charisma. Zkrátka bylo to solidní ve všech ohledech, ale zároveň tomu ve všech ohledech něco chybělo. Co se týče kritiky zařazení dvojice homosexuálů a černošky, tak i když zejména první dva tu byli obsazeni ryze účelově, jejich přítomnost mě nijak neiritovala. Každopádně víc než dalšímu filmu, který se dá z otevřeného konce odtušit, bych dal přednost seriálu, který by rozpracoval minulost jednotlivých postav napříč věky. Výlety do historie by mohly být divácky vděčnější, tak snad se nad tím dámy a pánové z Netflixu zamyslí. 70%

Penny Dreadful: Město andělů (2020) (seriál)

Je sice pravda, že s původní sérií nemá City Of Angels nic společného, ale hodnotit seriál mizerně pouze z tohoto důvodu mi přijde trochu na palici. Tvůrci v tomto případě nabízí obrázek LA 30.let se vším, co k této době patří. Divákovi se dostane ukázky života mexické menšiny, nahlédne do politického zákulisí, kde mají své místo jak zkorumpovaní kariéristé, tak ti poctiví, dozví se jak je těžké být prvním mexickým policistou v LAPD, dojde i na typicky americké show samozvaných církví a své si k tomu všemu řeknou i nacisté, kteří tu mají své zájmy a neprosazují je jen skrze místní německou komunitu. Tohle všechno je propletené v kompaktní celek, který sice občas trošku zadrhne, ale pořád dává smysl. Upřímně řečeno ten nadpřirozený prvek je tu vlastně zbytečný, ale autorům budiž přičteno ke cti, že s ním pracují celkem šikovně. Když to tak vezmu kolem a kolem, tak je to vlastně krásná ukázka toho, jak by měl ďábel fungovat. Démonka Magda tu má na práci lepší věci, než posednout nějaké tele o točit mu hlavou. Našeptává, manipuluje, rafinovaně ubližuje a nepracuje na ničem menším, než na globální zkáze. Ale nikdy ne přímo. To mě bavilo a Natalie Dormer si to tady užívá dosytosti. jediný větší problém jsem měl se Santa Muerte, což měla být protiváha k mocnostem zla, ale i přesto, že měla něco do sebe a Lorenza Izzo jí zahrála na jedničku, přišla mi tu její postava tak trochu zbytečná. Ale co už. Líbilo se mi to snad i víc než první tři řady, tak doufám, že Logan a spol. v tomto ohledu ještě neřekli poslední slovo. 85%

Patients of a Saint (2020)

V mezinárodním kriminále na opuštěném ostrově kdesi u Irska dostávají odsouzenci na smrt možnost zachránit si život, pokud podstoupí pokusy, které tamní ředitelka provádí. V ženském křídle se to záhy vymkne kontrole. Tak pokud se bude feminizace ubírat tímto směrem, nemám s ní problém. Owen natočil poctivé zombie béčko, ve kterém si celkem s přehledem dokázal poradit s nedostatkem financí a mimo jiné měl i šťastnou ruku při výběru herců. Co mě bavilo asi nejvíc byly masky, které občas jakoby sem zabloudily z démonického hororu a v některých případech se zombíci podobným způsobem i pohybovali. Gore, o kterém to bývá především, tady sice díky výše zmíněnému trochu trpělo na úbytě, ale i tak měly střílečky něco do sebe na nějaké ty usekané končetiny či hlavy také došlo. Jediným větším problémem je několik zbytečných scén, které trošku rozkolísaly solidní tempo, ale nad tím se dá mávnout rukou. 75%