Halloween: Prokletí Michaela Myerse (1995)

Oficiální text distributora nepěkně kecá. Strachu v tomto filmu není ani, co by se za nehet vešlo. Pouze maskovaný vrah, který se postupně stává karikaturou sebe sama.

Halloween 5 (1989)

Zatím asi nejslabší Halloween, který obsahoval postavu Michaela Myerse. Zezačátku měto bavilo, ale pak se ten děj celej nějak rozpadl a zůstala jen dlouhá nuda a spousta nelogičností a nejasností. SPOILER: Proč ten děda schovával Michaela ve svý stodole celej rok? Proč se nikdo nezajímal o to, že Rachel zmizela? A kdo byl ten záhadnej muž, co nakonec Michaela osvobodil z vězení? (Na to mi snad dá odpověď šestka).

Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988)

Pachatel se vrací na místo činu a s Michaelem Myersem se sérii zase vrací šťáva. Po neúspěchu předchozího dílu oživili tvůrci opět legendárního vraha a i když Halloween 4 neděsí tolik, jako první dva díly, může se hrdě tvářit jako jejich regulérní nástupce. Líbilo se mi, že se tvůrci neuchýlili pouze k teenagerovské vyvražďovačce a snažili se vymyslet docela zajímavý příběh, i když několik scén z jedničky okopčili. Film má spád a napětí a nechybí ani docela temná atmosféra, u které se občas nějaká ta husí kůže objeví. No a ten konec, ten mě totálně dostal.

Halloween III (1982)

Hlavním problémem tohoto filmu není to, že je v členěn do série Halloween, přestože s ní nemá tématicky nic společného, ani to, že tu není žádný Michael Myers, ale to, že se v tomhle filmu v podstatě vůbec nic nestane a docela dost nudí. Dubing byl otřesný. ty děti, co mluví jako dospělý, co se snaží mluvit jako děti, to bylo skoro až nechutný.

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

O třídu výš než dvojka, i když ne tak dobré jako jednička. Pro mě ubylo hororvé atmosféry, z Freddyho už nejde takový strach jako v prvním díle a celkově přibyly fantazijní prvky na úkor hororovosti, což mi trochu kazilo celkový dojem z filmu, ale jinak mě to bavilo hodně.

Pátek třináctého 4 (1984)

Tento díl už nemůže předem překvapit. Od začátku je celkem jasné, kdo přežije a kdo ne. Jason se poměrně činí. Akorát mi v tomhle díle přišla většina těch teenagerů o něco stupidnějších než v dílech minulých.

Fimfárum 2 (2006)

Jednička se mi líbila o trochu víc. Tady mi trochu vadila ta určitá modernizace - televize, rádio, časopis o módě atd., ale jinak byla příjemná pohádka, na kterou se rád podívám znova.

Stvoření světa (1957)

Není to čistých pět, trochu bych to zkrátil a taky jsem se musel pousmívat nad některými levicovými narážkami, ale jinak to bylo skvělý. Nejvíc mě bavil ďábel. Konečně už vím, komu vděčíme za nikotin, alkohol a cibuli :-)

Pátek třináctého 3 (1982)

Původní název: Pohádka o tom, kterak Jason k brankářské masce přišel:-) Sice už to není to, co první dva díly (respektive je to úplně to samé, ale už ne tak děsivé), ale pořád je to kvalitní vyvražďovačka se skvělým Jasonem. I když tu scénu na lodičce si už mohli odpustit. Mimochodem některé z obětí byly docela i sympatické a některých mi bylo i líto.