Obchod na korze (1965)

Ten obludný rozměr zla nemůže člověk na záběrech milionů mrtvých z koncentračních táborů nikdy pochopit. Za každým jednotlivým osudem se skrývá v otázce konečného řešení židovské otázky tragédie, se kterou se divák dokáže ztotožnit nejprve "na civilní úrovni" a až teprv přeneseně si uvědomit tu zrůdnost celého počinu v celé její šíři na úrovní vyšší. ___ Ta gradace dilematu v poslední půl hodině je geniální.

Magie kouzla zbavená (1997) (TV film)

A teď skláři (kouzelníci) nebudou mít, co žrát :-D

Show Ellen DeGeneresové (2003) (pořad)

Někdo na tuto show nedá dopustit, dalšího nechává chladným. Mě, až na naprosté výjimky, rozhovory moc neoslovily, tak jako jiné angloamerické variace. ___ I přesto je to zejména milá a také nadprůměrná show.

Noční Show Craiga Fergusona (2005) (pořad)

Nejlepší americká show jako taková. V mých očích ji "mimostudiovými videy" konkuruje Conan O'Brien.

Hyde Park (2010) (pořad)

Druhá verze stejnojmenného pořadu. Doufám, že vydrží. Pořadů, které dovolují permanentně tupě na obrazovku jen nezírat, je pramálo.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

"To je děsivě, děsivě špatný film. Svěráka a Smoljaka nemá rád...." o vkusu Václava Klause (Václav Klaus a jeho silné výroky, klasicky bez zdůvodnění. - Myslím, že při argumentaci bychom se zasmáli všichni.), aneb jak být za každou cenu kontroverzní. Mí občané mi rozumějí a já rozumím jim. Kdyby se ještě někdo nezasmál se Svěrákem a Smoljakem, tak mu třeba pan exprezident Humor pomůže http://www.youtube.com/watch?v=6MMa9y61jRE Smysl pro humor často vypovídá i o osobnosti. ___ On zůstane pořád tím gumákem z politické satiry 90. let. Ale nechme to uzavřít samotného Hujera http://www.youtube.com/watch?v=rkiqgjxehjY

Donnie Darko (2001)

Film je z pohledu fenoménu času, tak komplikovaný, že zevrubnější komentář musím napsat po bezprostředním zhlédnutí, abych si utříbil myšlenky. Je to totiž drahno let, co jsem film naposledy viděl.

Nelítostné války hmyzu (2011) (seriál)

Drsný (realistický) obraz přírody. Sežer nebo budeš sežrán. Jedna chyba a jsi v něčích kusadlech, jsi paralyzován nebo žrán zaživa. V tomto světě není záchrany, pomoci od druhého, každý se stará o sebe. Vše se točí kolem jídla a rozmnožování. Zde je víc než patrno, že jedinec nic neznamená, není v podstatě z hlediska systému důležitý. ___ Na obraze přírody vidíme, co znamená člověkem vytvořená umělost - civilizace, kultura, atd. ___ Ty detailní záběry jsou fascinující a odkryjí svět hmyzu z úplně nové perspektivy.

MacIntyre: Nejdrsnější města světa (2008) (seriál)

Tak toto se musí brát s velkou rezervou, dokument je dobrý pro zakroužkovaní méně bezpečných míst do mapy. Ale ta úroveň je silně podprůměrná a sdělované informace, jak jsem řekl, je třeba brát s jistou mírou kritičnosti.