V zajetí démonů (2013)

Dokonalost. V současnosti asi jediný režisér (hlavního proudu), který dokáže takto horory točit. Resp. který vůbec točí horory (lekačky nebo saďárny nepovažuju za horory). Dvě hodiny na horor jsou teda až až jenže tady se toho děje opravdu hodně a to spojení s vědečtějším pohledem je také velkým přínosem. Sice už snad všechno někde bylo, ale tady je to vzorně poskládáno. Atmosféra úžasná a efekty také bezvadné. Dávkování obludných ksichtů je také umírněné. Takže pro mě po XX letech dokonalý horor.

V zemi Jane Austenové (2013)

Sice je od prvního představení postav jasné, co se a jak stane, ale i tak je to fajnová zábava. Jako mají chlapy nadsazené Postradatelné, tak mají ženské nyní tuhle odlehčenou a rejpavou romantickou komedii z romanticky ideálního prostředí světa Jane Austenové. Herci nejsou zvolení špatně a ten humor je opravdu příjemný i pro chlapa.

Fair Play (2014)

Negativa bohužel převládají. Hlavní hrdinky žel bohu a navzdory slibům jako běžkyně nevypadají. Sportu se to tomu moc nevěnuje. Braní podpůrných látek jde také do pozadí. Šikaně tajné služby se věnuje zase málo času. Film nenabízí nic převratnýho, nic novýho, takže jen tak klidně uplyne. Nadšené hodnocení nechápu. Zlatá Dlouhá míle :)

Sviňák (2013)

Jak šly mé dojmy z filmu - noo, to začíná hodně zajímavě - sakra takoví herci, to bude paráda - hele není to nějaký divný? trochu nuda, ne? - to je ale píčovina a to přehrávání :( - hm, že by náznak toho, že to v sobě může něco mít? - ježiš zase už, to je kretén a taková nuda - bože to je ujetá nuda - ha, konec a tak silnej, škoda, že se tomu film věnuje až tak ke konci. Čtu tu o nějaké předloze a ta by asi mohla být úžasná. Škoda že film s takovýma tvářema není.

Minority Report (2002)

Před dvanácti lety jsem film bral jako prázdnější, ale plnější o vizuální orgie. Uteče "pouze" dvanáct let a film po vizuální stránce působí děsně. Za to já skoro jednou tak starší na filmu oceňuji víc příběh. Akce a triky jsou ale ve srovnání se staršími kousky dost mizerné. Hodnocení tak může zůstat stejné za 18ti i 30ti letého letého Kubíka. A dál platí, že na Johnnyho Mnemonica to nemá.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Čtyři serie tohohle??? Mám za sebou dva díly a je to... no zajímavý, ale nic extra. Zatím to zkouším kvůli Damianovi a Claire, což jsou moji oblíbení herci. Už ale z těch dvou dílů cítím takovou snahu ždímat a ždímat (a vždy si vzpomenu na Poslední základnu, která měla jednu serii a šlus, a bylo to tak k příběhu ideální). Z tohohle nejspíš těžko dokoukám první serii a stejně se asi ani nedozvím, co jak bude. V půlce pátého dílu mi už bylo všechno tak ukradený, že jsem to vypnul a zbytek smazal.

Jasmíniny slzy (2013)

Film o vztazích. Svým založením je to bohužel něco jak přihlouplé seriály pro ženské a tak mě to moc nebavilo. Jenže ten kousavý a nepodbízející se humor tipický pro Woodyho je bezvadný. Ještě úžasnější je Cate Blanchett, která si právem za svůj výkon odnesla oscara. Takže mě nakonec trochu i mrzí, že si neužiju pořádně film, kde souhlasím s každou myšlenkou a s každým vyústěním osudu "hrdinů". Rozhodně bych film doporučil každému, ale obávám se, že ti, kteří by se měli ve filmu v některých rolích najít, se v tom nenajdou a Woodyho snaha vyjde vniveč.

Vrahem z povolání - Utrpení soudce Karla Vaše (2013)

Vaš byl bezesporu zmrd a zanícený komouš. Zasloužil by si asi stokrát provaz za své činy spojené s politikou, válkou, ale nejspíš i za to, jakým byl člověkem. Jenže dokument, který se tak transparentně jen snaží očerňovat, tak důrazně ukazuje na vše špatné a ani nedá prostor (nebo nemá snahu) někomu či něčemu, co by na osobě toho zmetka bylo kladné, mi nepřijde nijak hodnotný. Za největší projev slabošství tvůrců považuji poukazování na to, kolik měl Vaš milenek. To mi fakt přišlo jak závist nebo hledání všeho, co by se na té postavě dalo ještě očerňovat.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Tři hvězdičky za tři parádní scény. Piňďour v automatu byl úžasný díky ksichtům lidí okolo. Scéna ve strip klubu faózní díky Johny Knoxvillovi a potom si i malý prcek zaslouží ocenění a to asi hlavně za scénu na soutěži krásy. Bohužel je ale film pospojován takovým nějakým dějem, kdy to není ani zábavný, ani zajímavý. Na zasmání je to ale snad lepší i než jiné filmy této skupiny, kde si spíš jen navzájem ubližují.