Po letní dovolené, která překvapivě napravila věčně nabručeného revizora Pražských dopravních podniků Gustava Anděla, se s ním tentokrát setkáme jako s hlavou rodiny, která má starosti s dospělým synem Mirkem, jenž se chystá ke svatbě. A protože to není jen tak, rozhodne se starostlivý otec nastávající snachu důkladně prověřit. Využije k tomu jedinečnou příležitost - poukaz na zimní dovolenou ve Vysokých Tatrách, který dostala i Mirkova Věruška. Nepoznán tak může sledovat chování synovy vyvolené. Potíž je ovšem v tom, že si ji splete s její kamarádkou stejného jména. A ta nejenže je poněkud rozverná, ale navíc má s sebou svého přítele a Anděl s nevolí sleduje, jak se domnělá snacha nechá obletovat nápadníky, a ještě se nevhodně chová. Nenápadné sledování mu navíc způsobí řadu nečekaných trapasů a dostává do choulostivých situací nejen jeho, ale také kamaráda z letní dovolené Vyhlídku, s nímž se tu opět setká. Ten si totiž místo hudebního nástroje veze s sebou novomanželku. A té se vůbec nelíbí, k čemu všemu ten podivný kumpán Anděl jejího manžela navádí. (TV Nova)

deep

dobře,dobře-není tady tolik komunistických sraček jako v předešlým díle,proro taky **.ale stejně to není žádná sláva ()

amyth

Jako spousta jiných - i mě tady příjde budovatelské nadšení mnohem tluměnější a neničí tak výrazně celek jako u prvního dílu. ()

Kajislav89

Celkově scénář není příliš složitý, ale je tu spousta geniálních scén, které, podpořené skvělými hereckými výkony i v té nejmenší roličce, vytvářejí skvělou českou komedii. Některé hlášky mě dokáží pobavit i přes časté opakování. Co se politiky týče, myslím si, že agitace tu bylo minimum a každý rozumný divák ji dokáže odfiltrovat, což neplatí jen pro tento snímek ale pro celou propagandistickou kinematografii. ()

vitak69 odpad!

Další rádoby bolševická komedie, když u nás pomalu končily ty nejhorší politické procesy. Nelze toto hodnotit jinak než jako odpad!. Volné pokračování Dovolené s Andělem a stejná duševní onanie. Otvírá se mi kudla v kapse při pomyšlení, že tisíce lidí bylo mučeno a věšeno, zatímco režim se tvářil jak, myslí na pracujícího člověka. Co kdyby se takto hodnotily filmy natočené za vlády nacistů v Německu. Jistě i tam hráli výborní herci. Koho zajímá, že Židé už beze stopy mizeli? Stejně jako u nás mizeli nepohodlní lidé bolševickému režimu? Jaký je rozdíl mezi rasovou a třídní nenávistí? ()

Havala

Perfektní pokračování, škoda že nevznikla i plánovaná trojka. Vyždímali z rekreačního tématu prakticky všecko. ()

Pokryvac

O kvapku lepšie ako prvý diel a nám Slovákom bližšie vďaka prostrediu Tatranskej lomnice. Je to celkom pohodovka na zimný večer, no pár výhrad by som mal k záveru filmu. Pôsobí tak, akoby z neho niečo vystrihli - príliš skratkovito. A odoslal Vyhlídka vlastne ten telegram? To sa nedozvieme. Čo sa týka charakterov, tie sú tu vykreslené slabšie ako v prvom diely... Vzťah Vyhlídky s jeho manželkou je tu len tak načrtnutý a aj z Rudolfa Deyla by sa dalo vyťažiť viacej. S týmito dvoma postavami sa nakoniec Anděl ani nerozlúči, pretože strihom sa okamžite premiestňujeme z Lomnického štítu priamo do Čiech. Ale to by som chcel od tejto nenáročnej komédie asi veľa - aspoňže z nej ostal príjemný pocit. ()

pekas

Komedie je to vcelku dobrá, ale jak já nenávidím tu zakomplexovanou tlustou slovenskou krávu! Ne nemůžu. 35% ()

Tominni

Revizor Gustav Anděl vyráží tentokrát na zimní odborářskou rekreaci do Vysokých Tater, znovu se setkává s Vyhlídkou a zároveň chce poznat nastávající ženu svého syna. Komedie šitá na míru Jaroslava Marvana, Pro mě lepší od prvního filmu s Andělem, pomáhá mu výrazně méně agitace, přestože i zde jsou žáby na prameni, o které se postaráme, alespoň se už nestaví školky svépomocí. A nakonec, nemůžu si pomoct, jedna z mých opravdu oblíbených hlášek - Skáču dobře, skáču rád! ()

ostravak30

Nebývá to zvykem, aby druhý díl byl lepší než první, ale v případě Sám doma a Anděla to platí. Pokračování s dovolenou revizora Anděla už není tak agitační jako jednička. Je zde více humoru. Především však Jaroslav Marvan opět exceluje a notně mu sekunduje Josef Kemr a nově se přidává i Stella Zázvorková. Převážně však kvůli pana Marvana mám tento film rád a rád si jej kdykoli zopakuji. K tomu samozřejmě krásné prostředí Tater. Není náhodou, že v anketě Hrdina filmového úsměvu vyhrál právě pan Marvan. ()

PlayEasy

Zasloužilý umělec opět na scéně tentokrát jako bručoun Anděl, který se kvůli lásce svého syna rozhodl jet do Tater. No.... nevypadá to rozkošně? Jo vypadá, ale rozkošné to dokonce i je!!!! Fakticky jsme se u této hyperpříjemné komedie zasmáli a Marvan nás jako vždy dostal!!!! Jo, Jo nechtěli bycom být inu na místě pana Anděla!!! A mimochodem Pepa je jako vždy nezapomenutelný!!! 65% ()

Gamekeeper77

"Skáču dobře, skáču rád!" Ješte povedenější brániční masáž než v Jezerce. Mnohem míň agitační a i když mám o dost radši léto, tahle zimní a poctivě zasněžená atmosféra na mě působí skoro až opojně. K tomu Gusta opět řádí na sto procent, takže co dodat? Snad jen to, že už se těším na Vánoce, až se na to znova juknu. 90%. ()

Joe16210

I zimní dovolená Gustava Anděla rozhodně má co nabídnout a zase přináší trochu jinou zápletku než první film. Zde je skvělým osvěžením i mladá Milena Dvorská nebo akční Stela Zázvorková. Zajímavý je i náhled do tehdejšího života a jak fungovalo právě například přidělování dovolených. ()

Pitryx

Tento film již není tak drsnou agitkou jako ten první, ale samozřejmě, že soudruhování tu nikdo neunikne. Přesto si jej pouštím opakovaně rád, i když ne tak často jako „dovolenou“. Některé scény jsou perfektní, jiné mi zas lezou na nervy. Nejvíce ta, když se ta jedubaba naváží Vyhlídky poté co žádal jinou o tanec. Takové lidi prostě nesnáším. Ale jinak je to celkově vkusná zábavička.  70 % ()

JosefTomas

Jestli mě paměť neklame, tak Marvan si tyhle fotrovské samonásery dával s chutí prakticky v každém filmu, takže Anděl na horách je v podstatě jeho standard. Děj ale aby to pohledalo a ani těch vtipů moc není, aby z toho člověk něco měl. Len čo sa to však presunie do Tatier, chytá film druhý dech a vtipy fungují i po letech ukázkově. Jen už to tradičně ve filmech pro pamětníky působí, že tomu snímku cosi schází a působí tak neúplně. ()

Jonatthan

Myslete si o mě co chcete, ale tenhle film jsem viděl a budu vidět ještě mockrát a je to prostě klasika...a vůbec: "Skáču dobře - skáču rád... !!!" ()

mrLotus

Já, když na to příjde,tak i skáču.Skáču dobře,skáču rád.(Možná někoho opakuji.Ale je to asi to první co mě napadne,když se řekne Anděl na horách)Rozhodně se dá doskočit pro čtyří hvězdičky. ()