Po letní dovolené, která překvapivě napravila věčně nabručeného revizora Pražských dopravních podniků Gustava Anděla, se s ním tentokrát setkáme jako s hlavou rodiny, která má starosti s dospělým synem Mirkem, jenž se chystá ke svatbě. A protože to není jen tak, rozhodne se starostlivý otec nastávající snachu důkladně prověřit. Využije k tomu jedinečnou příležitost - poukaz na zimní dovolenou ve Vysokých Tatrách, který dostala i Mirkova Věruška. Nepoznán tak může sledovat chování synovy vyvolené. Potíž je ovšem v tom, že si ji splete s její kamarádkou stejného jména. A ta nejenže je poněkud rozverná, ale navíc má s sebou svého přítele a Anděl s nevolí sleduje, jak se domnělá snacha nechá obletovat nápadníky, a ještě se nevhodně chová. Nenápadné sledování mu navíc způsobí řadu nečekaných trapasů a dostává do choulostivých situací nejen jeho, ale také kamaráda z letní dovolené Vyhlídku, s nímž se tu opět setká. Ten si totiž místo hudebního nástroje veze s sebou novomanželku. A té se vůbec nelíbí, k čemu všemu ten podivný kumpán Anděl jejího manžela navádí. (TV Nova)

Matamoroz

Stalin a Gottwald byli už po smrti a je to poznat... Méně tendenční a zábavnější než "jednička" . Marvan je jako vždy skvělý! ()

meisje

"Tááák- já se bojím vystrčit hlavu ze dveří, já se bojím někoho potkat, a on si v tý ostudě ještě libuje! Co ty to máš za náturu, člověče?" Jděte už do háje s těma kecama o propagandě :-P Pět hvězd už jenom za společnou jízdu na sáňkách, naštvanou Máničku a rozzářeného Vyhlídku, když hlásí Gustavovi, že už umí zastavit :-D ()

senecek

Super oddychový film,kdo je nad věcí,ten se baví,kdo hledá ,,prorežimní nádech",ten to odsoudí! Dle mého názoru,pánové Kemr, Marvan, a R.Deyl ml. předvádějí herecký koncert,který oslovuje všechny generace - čehož jsem svědkem . ()

Darth Kedr

Krásná komedie plná dovolenkové pohody. Pan Marvan jako věčně nespokojený revizor Gustav Anděl a Josef Kemr zamlada jako hloupý dobrák, to je skvělá dvojka. Mě se to prostě líbí, ať je to bůhvíjak propagandistický... ()

martins

Tak tahle dvojka je daleko zábavnější než jednička, Marvan pokračuje ve velkém stylu, Josef Kemr a Rudolf Deyl mu zdárně sekundují. Spolu s radou Vacátkem životní Marvanova role. Posilou i Milada Želenská a dvojice Mareš a Dvorská. ()

honzic

Neskonalá klasika, která díky skvělým hercům, překoná i ne moc dokonalý budovatelský scénář. Jemná poetika a humor osvěží i vážné situace a dá se na ně dívat opakovaně. Oproti prvnímu dílu je zde více skutečného příběhu a méně agitace, což potěší. Tatry také působí mnohem poetičtěji. Hodnocení: 80 % ()

daniel.98

Prostě výborná československá komedie, která neomrzí ani po letech. Jaroslav Marvan byl zkrátka člověk na správném místě. ()

Thovt

Jako reklama na zimní dovolenou ROH vynikající. Jako komedie je to, ač směs prvorepublikově jednoduché situační zápletky a komunistické angažovanosti, rozhodně solidní kus. Trojice Marvan-Kemr-Zázvorková je neodolatelná! ()

carl.oesch

Skáču dobře, skáču rád. Jedna z prvních hlášek poúnorového filmu, která zlidověla, stejně jako ono rovněž Zemanovo Odvolávám, co jsme odvolal, slibuji, co jsem slíbil.....doba se od doby prvního Anděla neuvěřitelně změnila (Stalin i Gottwald natáhli brka, Nikita Chruščov se chystal přednést svůj skandální projev) a najednou se zde řeší takové měšťácké věci, jako byt pro nastávající páreček (Mareš - Dvorská), ale i jestli je ta Dvorská Marešovi dost věrná, když je Mareš na nějaké rychlomontáži. A snad poprvé se tady objevuje typický socialistický vyžírka v osobě R. Deyla, na kterého nějaký ten poukaz na rekreaci čistě "náhodou" vždycky vyjde. Kritika míří na nešvar pouze do odborářské oblasti (stále platí, že skutečný komunista by tohle nikdy, ale opravdu nikdy neudělal), paradoxní ale je, že z kontextu vyplývá, že Deyl si bude podobně počínat i nadále. Takže, ve své době i dnes celkem koukatelný....už jenom ze studijních a dokumentárních důvodů. ()

harycek

Tento anděl je mnohem lepší než první a opět je tu herecký koncert J. Marvana a skvělý je i Rudolf Deyl ml.!!! Na poplatnost době kašlu ten humor je nadčasový!! ()

Joe16210

I zimní dovolená Gustava Anděla rozhodně má co nabídnout a zase přináší trochu jinou zápletku než první film. Zde je skvělým osvěžením i mladá Milena Dvorská nebo akční Stela Zázvorková. Zajímavý je i náhled do tehdejšího života a jak fungovalo právě například přidělování dovolených. ()

Gig

Morous Marvan po x-té. Morous Anděl podruhé a mnohem lepší. Je to i tím, že to není tak uvědomělé, viď synku :). Hlášky, zůstanou navždy živé. Navíc v té beranici, v tom svetru a i tím brumláním a těmi rukami spojenými za zády neskutečně připomíná mého dědu. Když se čloběk zaposlouchá do doprovázející hudby tohohle snímku, tak zaslechne známé motivy, které Vačkař už použil v Pyšné princezně viz píseň Salače s kytarou. Škoda, že nevznikl třetí díl u moře. Ale kdo ví, třeba byl byl zase tak uvědomělý jako Dovolená s Andělem a v nejlepším se má přestat. ()

infernet

O dost méně soudruhování než v prvním díle a navíc mistr Marvan na saních. "Počkej, pojedu já, ty pořád brzdíš a to není žádná jízda!" ()

K.O.vi

Každá klasika nemusí být dobrá klasika... Lepší než první díl, ubylo socialistické propagandy... Zaslouží si minimálně 60 % (úroveň průměrného filmu), třeba už za herecký výkon Jaroslava Marvana. ()

Mapl

Odborářská rekrace, soudruh na každém rohu.... Přesto mi v tomto ohledu Anděl na horách vadil daleko méně, než první díl. Navíc prostředí hor (Tater obzvlášť) se mi líbí víc, než koupaliště a tedy než Dovolená s Andělem. Nezapomenutelné scény "skáču dobře, skáču rád" a návštěva Lomnického štítu neomrzí v tomto skvělém filmovém podání ani po letech. 85 % ()

JackieBliz

Sice mi docela lezou na nervy některé komunisticky laděné pasáže(např. ve vlaku: člověku se lépe pracuje, když ví, že je to pro společnost), ale což se mám divit, vždyť je to film z roku 1955! Právě proto se mi snad i hodně líbí, ten starý dobrý naivní pohled na svět, a humorné situace jsou pořád humorné a stále budou dokud lidé neztratí zdravý smysl pro humor. Jaroslav Marvan v jedné ze svých nejslavnějších rolí, skvělý jako vždy. Pohodový film do zimního období! ()