Po letní dovolené, která překvapivě napravila věčně nabručeného revizora Pražských dopravních podniků Gustava Anděla, se s ním tentokrát setkáme jako s hlavou rodiny, která má starosti s dospělým synem Mirkem, jenž se chystá ke svatbě. A protože to není jen tak, rozhodne se starostlivý otec nastávající snachu důkladně prověřit. Využije k tomu jedinečnou příležitost - poukaz na zimní dovolenou ve Vysokých Tatrách, který dostala i Mirkova Věruška. Nepoznán tak může sledovat chování synovy vyvolené. Potíž je ovšem v tom, že si ji splete s její kamarádkou stejného jména. A ta nejenže je poněkud rozverná, ale navíc má s sebou svého přítele a Anděl s nevolí sleduje, jak se domnělá snacha nechá obletovat nápadníky, a ještě se nevhodně chová. Nenápadné sledování mu navíc způsobí řadu nečekaných trapasů a dostává do choulostivých situací nejen jeho, ale také kamaráda z letní dovolené Vyhlídku, s nímž se tu opět setká. Ten si totiž místo hudebního nástroje veze s sebou novomanželku. A té se vůbec nelíbí, k čemu všemu ten podivný kumpán Anděl jejího manžela navádí. (TV Nova)

Vesecký

Česká veseloherní klasika, kterou je možné vidět neustále. Pohodový film z let, kdy se dávaly rekreace odborářům za odměnu, což možná dnešní mladší a střední generaci vyloudí úsměv na tváři, ale film je nutné brát z tehdejšího pohledu, kdy byl jednou z těch komedií divácky nejúspěšnějších. Hromadné aktivity pro rekreanty se tenkrát skutečně takto dělaly, ranní rozcvičky, lyžařský výcvik, zájezdy na vyšší kopec, závěrečný karneval. Možná ty rozcvičky trochu přeháněly, nevím, tenkrát jsem byl malý kluk. Především jde o dobrý humor se skvělými herci - Marvanem, Kemrem a Deylem, který výborně karikuje prospěcháře, kteří shrabují všechny výhody od poukazů na rekreace až po nemocenskou za fingovaný úraz. I takové lidičky jsem dobře znal. Snímek trochu satirický, ale to té době patřilo a škoda, že dnes je jaksi zakázáno dobírat si špatné lidské vlastnosti... ()

petikacka

Moje milovaná klasika, kdy dvojka je lepší než jednička...Pokaždé, ale opravdu pokaždé! když to běží, tak do toho jdu :-))) Za mě 100% ()

Milwa

Zimní klasika, z propagandy si dělám srandu a pan Marvan je kouzelný protiva...a ty krásné Tatry...celkově má tento film dovolenkový nádech, mám ho ráda.... ()

Chevees

Oproti Dovolené s Andělem to není zas až taková socialistická agitka, ale řekl bych, že je zde i méně humoru. ()

zdeny99

Obraz dějin zobrazen líbivou formou, jak se to tehdejšímu režimu líbilo. Děj je fakt líbivý a lidský. Revizor Anděl coby Jaroslav Marvan je velice zajímavý tvor. Ještě zajímavějším je ten chlubil, co všechno umí, všude byl a všechno zná. A nejlépe umí padat na lyžích. Kemr se Zázvorkovou jsou takoví typičtí bezdětní manželé té doby. Ono vůbec celý tento film je takový obraz té doby, kdy film vznikl. Jak se tehdy trávily dovolené, co lidé nosili a jak se chovali. To je dneska už nepředstavitelné. A to vše na pozadí krásných záběrů Velkých Tater s výletem lanovkou na Lomnický štít. [12407. hodnocení, 235. komentář, 72%] ()

-Marc-

Já jsem Anděl, Gustav. Tenhle starý Český film snad nikdy neomrzí a nikdy se mu nepřestanu smát a usmívat se. Ať už kvůli rozdílům té doby a dnešní nebo výtečnému Jaroslavu Marvanovi nejlepšímu bručounovi pražskému revizorovi. Naprostá klasika! Není co dodat. ()

vojo

ak si človek odmyslí súdružskú propagandu, tak je to celkom v pohode, ale to sa dá povedať aj o magorovi Zemanovi:( ()

Pavelpi

Volné pokračování filmu Dovolená s Andělem,které není už tolik propagační a je to hned znát.Je to opravdu film z jiné doby,kterou kdo nezažil,nemůže pochopit.Jako fantastika působí scéna,kdy odboráři nutí zaměstnancům rekreaci zdarma a nikdo jí nechce. Zajímavostí filmu je,že si při natáčení scény při sáňkování Jaroslav Marvan zlomil nohu.Dobrou prací kameramana Jana Rotha a profesionalitou Jaroslava Marvana nikdo nic nepoznal. ()

ŇY!!!

Tři hvězdičky hlavně za dobrý vkus při výběru natáčecích míst. Hotel Morava v Tatranské Lomnici, kde se tahle lehce agitační taškařice převážně odehrává, je dílem funkcionalistického guru(a) Bohuslava Fuchse z let 1930-31. ()

GIK

Lanovka nepremáva. Nielen lanovka, v tomto filmu toho nepremává viacero. Vtipy sa žial bohu voľaako vytratily. Ale vynikající Vačkářova hudba. Hlavně cesta na Solisko se záběry Tater je nádherná.  Symbolika: 24:24, 33:12, 1:26:25 – skrytá ruka. 1:17:07 – 3x6 ()

Véronique

Anděl na horách patří mezi jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Ať je socialistická atmosféra té doby jakkoli idealizovaná, tvůrcům se povedlo vytvořit kvalitní podívanou, které neubral na zábavě ani čas. Vynikající herecké party J. Marvana, J. Kemra, R. Deyla aj. dělají z tohoto filmu tzv. "přidanou hodnotu". Když k tomu připočteme nádherné prostředí slovenských Tater, není o čem přemýšlet. Co příběhům o revizorovi pražských dopravních cest škodí, to jsou snad jen časté reprízy (viz listopad 2007 - TV Prima, květen 2008 - TV Prima). Naštěstí jsme však svými pány a podíváme se jen tehdy, kdy na film máme ten správný šmak:) ()

VerenaLord

Přestože nepatřím mezi pamětníky ani vzdáleně, film Anděl na horách mám velice ráda. Když člověk pomine hlavní pointu celého filmu (tj. silně prokomunistický nádech), dokáže se pobavit, nalezne pana tatínka snažícího se chránit svého syna před jeho přítelkyní Věrou a z toho vyplývající komické i trapné situace, ať už v hotelu Morava či na Lomnickém štítě. ()

Lucas87

I když je to točeno v dobách tvrdého stalinismu, je neskutečné jak veselé dílo vzniklo v tak tvrdé době. Josef Marvan jako Anděl je pro mě klasika. I když ten film obsahuje mnohé socialistické prvky já se u něj vždy bavím ! PS. Proč tu každý po sobě papouškuje slova propaganda a agitace?? Vám asi něco spadlo na hlavu ! To můžete pak psát o každém filmu z 50. tých let. ROH by měla existovat i nadále. Tahle komedie prostě nestárne. ()

FOCKE_WULF

Tomuhle jsem kdysi dal nejnižší hodnocení, teď to musím opravit na **. Anděl na horách je koukatelný a docela pohodový film a Milena Dvorská je tu nádherná. ()

chrispe

O třídu lepší než první díl. A já se opět kochám tou (tentokrát) slovenskou, dovolenkovou krajinou a bavím se dvojicí Marvan-Kemr, i tím intrikařením. ()

Ozzy2

Dal bych pět hvězdiček.Tato komedie pobaví,bohužel je to zároveň tak příšerná vymývárna mozku ze strany bolševika,že nemohu. Zatímco soudruh zavíral tisíce nevinných do pracovních lágrů,lidu servíroval podobná dílka,aby dokázal,jaké vymoženosti nabízí socialistický "ráj". A další hvězdu ubírám za tu krávu nebeskou,soudružku Kolesárovou.Ženy se bít nesmějí,ale toto nebyla ženská,alébrž typická udavačka z pouličního výboru. ()