Po letní dovolené, která překvapivě napravila věčně nabručeného revizora Pražských dopravních podniků Gustava Anděla, se s ním tentokrát setkáme jako s hlavou rodiny, která má starosti s dospělým synem Mirkem, jenž se chystá ke svatbě. A protože to není jen tak, rozhodne se starostlivý otec nastávající snachu důkladně prověřit. Využije k tomu jedinečnou příležitost - poukaz na zimní dovolenou ve Vysokých Tatrách, který dostala i Mirkova Věruška. Nepoznán tak může sledovat chování synovy vyvolené. Potíž je ovšem v tom, že si ji splete s její kamarádkou stejného jména. A ta nejenže je poněkud rozverná, ale navíc má s sebou svého přítele a Anděl s nevolí sleduje, jak se domnělá snacha nechá obletovat nápadníky, a ještě se nevhodně chová. Nenápadné sledování mu navíc způsobí řadu nečekaných trapasů a dostává do choulostivých situací nejen jeho, ale také kamaráda z letní dovolené Vyhlídku, s nímž se tu opět setká. Ten si totiž místo hudebního nástroje veze s sebou novomanželku. A té se vůbec nelíbí, k čemu všemu ten podivný kumpán Anděl jejího manžela navádí. (TV Nova)

corax8

Propaganda kam se podíváš. Určitě se všichni měli za socialismu tak dobře. Taky na to rád vzpomínám. Herecké výkony považuji za průměrné, mám pocit, že všichni dost přhrávají. ()

burg

"Skáču dobře, skáču rád..." Mnohem stravitelnější, než první díl. Agitka je (téměř) pryč a zbyly jen hory a sníh. Paráda. ()

effulka_kebulka

Mnohem lepší než Dovolená. Méně agitace filmu prospělo. Marvan a Kemr se skvěle doplňují a tentokráte nechybí ani "pořádná" zápletka. Aneb není lepšího způsobu, jak si proklepnout potenciální snachu :) Takže, Anděli, 4 hvězdy tě neminou :) ()

nocnimura

do půle filmu jsem chtěla dát 3* ale pak si začala uvědomovat tu práci s propagací tater a tu náročnost všeho v dobách bez vymožeností techniky (na obou stranách).... ()

dr_drep

Nesnaším téměř vše, co zobrazuje tento film: kolektivní zábavu na povel, povinně dobrou náladu, povinný optimismus, společné stravování s cizími lidmi, týmového ducha ve prospěch toho, kdo velí... A přesto se skvěle bavím, dost možná proto, že jsem taky morous. A když pro srovnání zajdu pro podobné akce, které se pořádají dnes, tzv. team buildingy, vyjde mi z toho odborářský mejdan na zotavenou pořád lépe. A pak až teprve přijde Gustav. ()

bohus75

Dřív jsem u televize málem obracel žaludek, s postupem času a hlavně roků už anděla celkem zvládám...doufám, že se mi ještě nezačne líbit dechovka :-) ()

Sadova302b50

Mnohem lepší, než první Anděl, ačkoli ani ten nebyl katastrofa (mohlo to dopadnout hůře). V tomto případě vznikla docela slušná komedie, agitky ubylo, humoru přibylo. 72% ()

kratajirka

Narodil jsem se sice o 40 let později, než uviděl tenhle film světlo světa, ale řeknu Vám: směju zplna nad úžasným Marvanem. Kašlu na nějaký politický podkres. Kašlu na nějaký propagandistický materiál. Anděl je hrozně fajn. ()

Jirkacek

Film Anděl na horách máme doma uložený v naší zlaté filmotéce, to znamená, že se na něj čas od času podíváme, nebo jen tak si ho pustíme třeba od půlky. Anděl je zkrátka skvělý, slovenské Tatry moc hezké a děj není tak nasáklý socialistickým myšlením jako první díl s názvem Dovolená s Andělem. V tomto případě platí výjimka, že druhý díl je lepší než ten první. Hláška - skáču dobře, skáču rád - se stala skutečně nesmrtelnou, herci Marvan a Kemr jsou výborní, všude plno sněhu, zkrátka super atmosféra a vtipné dialogy. Strávit 80 minut s andělem na horách se opravdu vyplatí !!!!!!! Anděl na horách ode mne po zásluze získává pět hvězdiček *****. ()

Vodin

Staršímu filmu moc nefandim, ale občas se najde nějakej který se mi libi.Hezký pohled na Tatry,zvládnutý kamerou i na starší dobu.A nějak bych neresil socialistycky podtext,dnes už mi to nepřijde tak důležitý,ale v ty době by mi to dost vadilo. 75% ()

Pedro72

V Hollywoodu taky točí dvojky, když má jednička úspěch. A taky k tomu často nemají žádný nápad, děj a vlastně ani nic nového k postavám. Američanům se za to smějeme. i tady je to asi tak jediný důvod k smíchu. Ještěže nenatočili trojku! ()