poster

Baron Prášil

 • anglický

  The Fabulous Baron Munchausen

  (festivalový název)
 • anglický

  Baron Munchausen

  (festivalový název)

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

Československo, 1961, 83 min

 • Enšpígl
  *****

  Pan Zeman je nejen geniální režisér a velká chlouba české kinematografie, ale i velký snílek a tak jako jsem hltal knižní sny Julese Vernea, tak hltám ty filmové sny a díla Karla Zemana. V tomto filmu se práší Miloši Kopeckému alias Baronovi Prášilovi od pusinky asi jako českým politikům,ale na rozdíl od nich je toto prášení plné dobrodruštví, humoru a fantazie .(21.6.2006)

 • paascha
  *****

  Od dětství oblíbený kousek, který byl jedním z hlavních původců mé lásky k fantasy a sci-fi. Miloš Kopecký ve své nejlepší roli, vlastně vedle Hogo Fogo nejlepší.(6.11.2010)

 • Oskar
  *****

  Podle objektivních měřítek jistě ne nejlepší Zemanův film, ale vždycky jsem ho měl moc rád. Baron Prášil je postava mého srdce a přes to nejede vlak. Miloš Kopecký tehdy ještě tápal a hledal správný filmový výraz - přeháněl pohyby, mimiku i intonaci. Ve filmech Muž z prvního století a Každá koruna dobrá, natočených v témže roce, to vedlo k prohře. Zato Prášil s jeho tehdejší pózou dobře rezonoval a skvěle naplňoval Zemanovu prezentaci barona jako furiantského provokatéra, který používá fantazii jako sebeobranu před hrozící uniformitou vědeckého vidění světa. Právě to se mi líbí a protože v jiných verzích byl Prášil většinou zjednodušen na pouhého lháře, blázna či dokonce podvodníka, toto zpracování mám dodnes nejradši. 100%(23.10.2006)

 • Šandík
  *****

  Skvělý film, který má jen jednu "vadu", ač to tak nevypadá, nehodí se pro děti...(5.4.2013)

 • ork
  ****

  For ME 85%(8.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace