Baron Prášil

Baron Munchausen

(festivalový název)

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

Československo, 1961, 83 min

Ke zpracování není co dodat. Efekty jsou nadčasové a stáří je nijak nepoškozuje. Zeman má originální osobitý styl. Jen mi malink chyběla nějaká výraznější dějová linie. Ta jako by jen tvořila kulisu sledu speciálních efektů.(15.12.2005)

Skvělý film, který má jen jednu "vadu", ač to tak nevypadá, nehodí se pro děti...(5.4.2013)

Tento film na mě sice nezapůsobil tolik jako Cesta do pravěku nebo Vynález zkázy, nicméně musím říct, že toto je opravdu výborné dílo, Zeman do něj vložil asi nejvíc fantazie, ze všech svých děl a když pomyslím, že tehdy ještě nikdo do vesmíru neodcestoval, tak před ním musím smeknout. Karel Zeman je opravdu geniální režisér a Miloš Kopecký v hlavní roli je podtrhuje už tak výborný film. Maximální hodnocení sice nedám, ale myslím, že po dalších projekcích bych se i k tomu mohl přiklonit.(14.1.2013)

"To slyšíte děla! Blížíme se k civilizovaným břehům naší drahé Evropy."(19.9.2012)

Karel Zeman bol veľký filmový vizionár, pán režisér a tu to dokazuje ako sa vie pohrať s fantáziou, prelomové dielko v tej dobe. /95%/(10.8.2005)