poster

Baron Prášil

 • anglický

  The Fabulous Baron Munchausen

  (festivalový název)
 • anglický

  Baron Munchausen

  (festivalový název)

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

Československo, 1961, 83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Šandík
  *****

  Skvělý film, který má jen jednu "vadu", ač to tak nevypadá, nehodí se pro děti...(5.4.2013)

 • BadoXXII
  ***

  Krásne efekty!!! Majú oveľa vačšie čaro ako tie dnešné počítačové. Človek má z toho pocit, že na tom ľudia naozaj dlho pracovali, vymýšlali ako čo spraviť (lebo možnosti boli podstatne menšie a obmedzené), hrali sa s tým a robili to z lásky k filmu. Je len veľká škoda toho, že je to príliš pomalé a príbeh dosť slabý. 6/10(3.1.2011)

 • nascendi
  **

  Napriek dopoludňajšiemu času som Zemanovho Baróna Prášila vnímal ako uspávajúcu nudu občas popretkávanú vtipnými momentmi a výtvarnými nápadmi. Nepopieram, že Miloš Kopecký bol skvelým predstaviteľom hlavnej úlohy a aj ďalšie postavy boli obsadené hereckou špičkou, ale výsledný dojem to neovplyvnilo. V každom prípade považujem za čestnejšie napísať, že sa mi film nepáčil, než sa tešiť, že nevybočujem z radu.(14.11.2010)

 • Morien
  ****

  Neskutečný výron fantazie, fantasknosti, fantasmagorie, fantastičnosti a dalších těch slov začínajících na f. Zejména jsem obdivovala, jak moc malebně a melancholicky může působit vpodstatě dosti agresivní obraz. O jiné barvy než černou, žlutou, rudou (a modrou, to je pravda, ale i tak působí tak jinak než normální modrá) tady zakopnete jen výjimečně, to vše doplněno zběsilým střihem a bizardními nápady. V tomhle ohledu se mi obzvlášť líbila tanečnice tančící podle hroznu hroznů. No a opravdický kouř v kombinaci s animovanými kulisami je něco vskutku nadpozemského až měsíčňanského. Dokonce jsem si říkala, že Aronofsky a jeho chemické reakce na pozadí Fontány je jen ubohý plagiátor, tolik mě to rozvášnilo. A stejně nedám plné hodnocení, protože se mě to nedotklo nějak vnitřně, na srdci. Jsem to ale divná.(3.9.2010)

 • paascha
  *****

  Od dětství oblíbený kousek, který byl jedním z hlavních původců mé lásky k fantasy a sci-fi. Miloš Kopecký ve své nejlepší roli, vlastně vedle Hogo Fogo nejlepší.(6.11.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace