Baron Prášil

The Fabulous Baron Munchausen

(festivalový název)

Animovaný / Sci-Fi / Fantasy / Dobrodružný

Československo, 1961, 83 min

Karek Zeman opet potvrdil svuj vyjimecny talent a serviruje nam dalsi z jeho unikatnich kousku.(31.7.2002)

Baron prášil až za sebou doprášil . Myšlenky, fantazie a představy Karla zemana opět protínají celý film, který se stává opět úžasným zážitkem.(20.8.2004)

• jonyyy

50%(7.3.2011)

Překvapily mě dvě věci: 1. dost nezáživná první půlhodina, ve které mě všichni ti Turci vůbec nebavili. Útěkem z paláce a hlavně precizními triky (koně přeskakující propast), a taky příchodem Jana Wericha, a v břiše velryby, se to všechno napravilo. 2. čekal jsem, že baron Prášil bude víc prášit, až na pobyt ve velrybě a pár přeletů na zádech dělových koulí to vesměs všechno bylo dost uvěřitelné. Kutnohorák Ruda totálně mladý a Jana Brejchová k nepoznání, asi nejhezčí, co jsem jí zatím kde viděl.(1.10.2013)

Trikově bravurně zvládnutá podívaná (což je u Zemana běžné) a oproti verzi Teryho Gilliama je tato navíc i zábavná. Plejáda českých hvězd 50. a 60. let hraje přesně tak, aby se to líbilo dětem i dospělým.(22.7.2002)

• - Jan Libíček ve své první filmové roli. Na několik sekund se zde mihnul jako sultánův vrchní eunuch Hadži Baban. (bomber7)

• - Werichove meno sa na filmových plagátoch neobjavilo a ako sám tvrdil, epizódnu rolu holandského kapitána prijal kvôli sympatiám, ktoré choval k režisérovi snímky. (Raccoon.city)

• - Výtvarná inspirace pochází z rytin francouzského malíře a grafika Gustava Doré. V NFA se dochovaly nepoužité záběry ve formě DNO Orwo čb. 2626,8 m.  Zdroj: Český hraný film 1961-1970, NFA 2004. (NFA.cz)