SimonShot

Docela nadprůměrný film, když vememe v potaz, že v téhlete době se točili opravdové Scifi Esa céle filmové historia. Film měl dobrou návaznost i zápletku, u celého film jsem se mimořádně bavil a ani minutu jsem se nenudil a nezapochyboval jsem o to, že to není povedený snímek, jedině konec by mě zklamal, kdyby to nemělo pokračování, ale naštěstí má a máme se na co těšit, moje hodnoceni je tak 4 a půl hvězdy, opravdu se omlouvám, ale 5 dát nemůžu ale jinak dobrý. :D ()

chrispe

Jeden z těch filmů, na který se člověk vždy rád podívá a který i v postupujícím čase neztrácí nic ze své kouzelnosti. Christopher Lloyd je u mě už od malička neskutečnej sympaťák a Michael J. Fox je v této roli naprosto super. ()

Ondr@932

Výborná sci-fi komedie o cestování časem! Celý film mě náramně bavil. Režisér Robert Zemeckis je zde opět výborný! A těším až si pustím pokračovaní. 95% ()

tranquill

"Vy na to asi nejste ještě připravení, vaše děti to budou milovat!" To je prostě paráda. Sci-fi, humor, cestování časem... Vynikající Michael J. Fox. Nemá smysl komentovat, hlavní je to vidět! ""Marty, co seš tak upjatej? Každej, co něco znamená, pije!" ()

Pantata

Klasika. (Kdybych měl paměť na obličeje, asi by mě na místě McFlye st. štvalo, že můj syn jakoby z oka vypadl chlápkovi, kterej mi před 30 lety přihrál mojí budoucí manželku :) ()

ZackSawyer

Vynikající start trilogie, komplet vysvětlení a narážení na všechny paradoxy spojené s cestování časem. Svého času revoluční sci-fi. Kult, ze kterého pak těžil kde kdo včetně Simpsonů. ()

Ozzy2

Lepší sci-fi prostě neexistuje.Ten scénář je tak vymazlenej...kouknul jsem na to asi po 20 letech a líbilo se mi to stejně,jako když jsem tuto senzační trilogii viděl prvně ()

Katcat

Komentuju rovnou BttF I - III: Srandovní, roztomilý, dějově nabouchaný tak, že máte pocit, že když mrknete, uteče vám děj...je to oldskůl jak má bejt. Vždyť je to taky Zemeckis... :) ()

Jakubik

Ke starším filmům je hodně těžké napsat komentář. Víte totiž, že už nic originálního do textu nenapíšete ale i tak to prostě zkusíte. Když jsem film viděl poprvé tak jsem si ho okamžitě zamiloval, protože byl napínavý a vždycky se mi líbilo téma cestování časem. Dnes bych si ho asi večer jako hlavní film nepustil ale na oddych při ošklivém počasí kdykoliv. Fox a Lloyd jsou prostě sympaťáci a Wilson je ten správňáckej neřád kterému fakt nic dobrého nepřejete. Výborná hudba a skvělěj je ten osmdesátkovej feeling kterej z toho přímo sálá. Za mě jasně plnej počet… ()

Harry_

90 % si to zalouží, proto za pět. Ani po 30 letech film nepůsobí technicky trapně a příběh bude vždy aktuální. Pozdrav z noční obnovené premiéry v Hostivaři. ()

Pekisan

Dalsi, ktory sa mi nejakym zazrakom vyhol pocas teenagerskych rokov a zastihol ma az v zrelych kristovych. Cakal som v case utopenu, mozno trochu infantilnu komediu a mal som z casti pravdu. Je to komedia. Velmi dobra, velmi pozitivna, velmi mila, velmi retro, proste skvela. A je to scifi a su tam teroristi s protitankovkou. Clovek ani nemoze pytat viac. ()

Hpatrik

Opravdu těžké hodnotit ze současné perspektivy. Výborný nápad na tehdejší dobu, zručné zpracování a solidní scénář, spousta parádních fórků a gagů a samozřejmě legendární Silvestriho téma, které tomu dodává šmrnc. Je to sice trochu over the top, ale líbí se mi, že si to udržuje nadhled a nebere se to stoprocentně vážně. ()

Blowler

Parádní pohodová a zábavná dobrodružná komedie pro celou rodinu, která se u mě bohužel trochu minula dobou. Vyrůstat jako dítě v osmdesátkách, tak jsem z ní naprosto unešený. Chápu, proč kolem tohoto trojfilmu vznikl kult. ()

NitroXcz

Kéž bych vyrůstal v 80. letech a mohl na to jít do kina. Naprosto revoluční film, prostě klasika, která snad nikdy neomrzí. Nemá cenu tady chodit kolem horké kaše, protože to je úplně zbytečný. Všechno dává smysl a zapadá to do sebe. Příběh je zajímavý po celou délku filmu a i když jsem to viděl již několikrát, tak mi konec přijde napínavý, jako kdybych nevěděl, jak to skončí, i když je to jasné, všichni se vrátí domů a vše dopadne jak má, ale tvůrci vás napínají do té úplně poslední vteřiny. ()

GIK

Myslel jsem si, že taková slavná pecka bude mnohem zábavnější. Lehce se to zlepšilo v poslední třetině. Dostavila se i trocha napětí a hororových prvků s fotkou sourozenců McFlyových. Pitvořící/přehrávající tatínek Martyho, jeho kamarád, i celá ta jejich rodinka – přehnané ab absurdum. Jak ze sitcomu. Ztřeštěný vědec mé sympatie taky nezískal. Ale natočeno je to skvěle, výprava kvalitní, což byl nezbytně nutný předpoklad k tomu, aby film shlédlo maximum diváků a to hlavně kvůli: prediktivnímu programování 11. září 2001: 18:11 – TWIN PINES MALL = Twin Towers. Pod tímto nápisem je údaj 1:16 – převráceně 9:11; 20:15 – stopky ukazující 1:19 – čteno pozpátku 9:11; 29:16 – už se řítí libyjští teroristé; 1.41:30 – obrovský nápis 911. A nakonec 1:43:27 – LONE PINE MALL = jedna věž, tak jako teď. // 2:22 – 2:34 – Flat Earth map. Zednářská symbolika: 0:10 – levitující, točící se (ale na místě – chyba!!) zeměkoule; 10:44 – all seeing eye v zednářské pyramidě; 1:08:10 – globus; 1:11:05 – globus. 1:43:27 – číslo 33. Další hlášky: „Libijští teroristé se přihlásili k zodpovědnosti.“ – ty jsou ale hodní, že se přiznali. Slušní lidé!! „Einstein you little devil!“ 37:10 – chlápek hodí noviny do odpadkového koše – tam kam patří!! Nejedná se snad o film o Bohu. Přesto slovo Ježíš zazní minimálně devětkrát! Indoktrinace jak „správně“ mluvit. Je to o vesmíru? Není. Přesto: 32:15: „TALES FROM SPACE“ a „SPACE ZOMBIES FROM PLUTO“ dále: „Man from space“; „Earth gravitation“; „Visitors coming down to Earth from other planets.“; „Jsem mimozemšťan z planety Vulkán.“; 1:49:34 – „A MATCH MADE IN SPACE“. Když chceme lidi přesvědčit, že existuje něco, co neexistuje, tak to do nich musíme hustit při každé příležitosti. Od narození až do smrti, prostě furt. ()

JohnnyKladno

Vizionář Robert Zemeckis natočil krásný feel good movie. Skvělá komedie pro celou rodinu, která časem neztratila nic ze svých kvalit. M.J. Fox je skvělej, energickej, živelnej a moc dobře se na něj dívá. 99% ()

LordMysti

Tak na tomto jsem vyrůstal! Výborné dobrodružné sci-fi se spoustou úsměvných situací, které neruší, naopak, výborně podbarvují celý film. Navíc cestování v čase mě velice fascinuje a proto nemohu jinak, než maximální hodnocení. ()

fandalehy

Návrat do budoucnosti je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Skvěle zpracovaná komedie o cestách do budoucnosti, minulosti i relativní současnosti díky proudovému kapacitátoru. Jednotlivé díly trilogie na sebe navazují a vlastně v každém díle se pološílený vědec Dr. Emmet Brown a mladý Marty McFly snaží pomocí stroje času - létajicího Deloreanu - napravit to co zpackali díky cestování časem. Navíc výborná hudba od Jamese Browna - Power of Love, nebo rock and rollová pecka Johnny B. Good. ()

Robert Zemeckis a nová sci-fi

Robert Zemeckis a nová sci-fi