Nezvěstní v boji

Plukovník Braddock se vrátil z vietnamského zajetí. Dokázal uprchnout ze zajateckého tábora a vrátit se domů. V médiích se snažil upozornit americkou veřejnost, že ve Vietnamu existuje ještě několik dalších táborů, ve kterých jsou drženi američtí zajatci. Bohužel vláda právě jedná s vietnamskou vládou a Braddockovy informace se vyjednávačům příliš nehodí. Nicméně Braddock dostal nabídku odletět se senátorem Porterem a jeho asistentkou, zaměstnankyní ministerstva zahraničí, Ann Fitzgeraldovou, do Saigonu. Po té, co Braddock uvidí nepříjemnou reportáž o probíhajících jednáních v televizi, rozhodne se jednání zúčastnit. Delegace přilétá do Saigonu a hned na počátku jednání je Braddock obviněn vedoucím vietnamské strany, generálem Tranem, z válečných zločinů. Vietnamci jasně dávají najevo, že ho při jednáních nechtějí. Braddockovi se vracejí jeho staré vzpomínky na chvíle, kdy byl zajat a týrán sadistickým dozorcem Vinhem. Ten je teď velitelem ostrahy jednání a jasně Braddocka varuje, že ze Saigonu nemusí odjet živý. Braddock se nebojí a hned první noc pronikne nepozorován do saigonských ulic a tady najde vilu, ve které bydlí sám Tran. Braddock Trana v jeho posteli přepadne a dostane z něho informaci, kde se zajatci nacházejí. Při útěku z vily však Braddock musí Trana zabít hozeným nožem. Nepozorovaně se mu podaří dostat zpět do budovy, kde jsou Američané ubytováni. Ve chvíli, kdy rozzuřený Vinh vtrhne do pokoje, kde se má Braddock nacházet, najde ho v náručí Ann Fitzgeraldové, která mu dělá alibi. Vietnamci zuří, ale nemohou dokázat, že Braddock zabil Trana. Přesto Vinh vykazuje Braddocka ze země. Ten však neodlétá do USA, ale do Bangkoku, kde začne shánět zbraně. Vinh tam za ním přijíždí se skupinou vietnamských agentů, aby Braddocka jednou pro vždy vyřídili. Braddock v jednom místním bordelu najde svého přítele, Jacka Tuckera. Ten má loď, která může Braddocka dovézt do delty Mekongu, kde se má zajatecký tábor s nešťastnými Američany nacházet. Tucker ho také seznámí s dalšími překupníky, od kterých Braddock získá rychlý malý bojový člun a zbraně. Braddock s Tuckerovou pomocí zajistí i podporu v podobě malého bojového vrtulníku, který má pro Braddocka a osvobozené zajatce v pravou chvíli přiletět. To už však Vinh posílá své agenty, aby Braddocka zabili... (TV Prima)

sidzej

Uz len kvoli scene v ktorej sa Chuck vynori z vody a v spomalenom zabere s kamennym vyrazom a samopalom v ruke kosi smejucich sa cinanov by niekto mal k filmu doplnit zaner komedia :D ()

ConanVJ

Průměrný akčňák, který ničím nepřekvapí. V době své slávy mě to minulo, jako většina Norrisových filmů, tak k tomu nemám žádný hlubší vztah. 60% :) ()

kobejn

Včera sem na to znovu kouk, sice je to hrozná blbost, ale zase na druhou stranu to je i rambo 2 a stejně se mi to líbí. Chuck byl sice první, Rambo přišel až rok po něm a udělal v podstatě to samý co čak tady, ale todle je spíš taková komódie, rambo drama. ()

Derek

chuck norris sa vracia do pekla vietnamskej dzungle aby americanom konecne vyhral vojnu, ktora celu krajinu strasila v nocnych morach. dnes sa clovek neubrani usmevu pri niektorych scenach (norris sa vynori z vody a rozstriela smejucich sa rokosnikov, pride kazdemu kdo videl hot shots dnes len zabavne), ale i napriek tomu to ma miestamy celkom slusnu atmosferu a uchadadzajuce akcne sceny vdaka jednemu z dvornych reziserov slavnej producentskej spolocnosti becok GOLAN-GLOBUS zitovy (ktory ma na starosti i red scorpiona s dolphom lundgrenom) i ked ide v podstate o prostoduchu vykradacku druheho ramba v porovnani s ktorou M.I.A. nema narok... ()

ilemas

Viděno po mnoha letech z nostalgie znovu mě film téměř nebavil. Chuck Norris docela trapný, ale v době VHS to byla pecka. ()

Martin741

Osemdesiate roky v plnej krase prinasaju Norrisa /nikdy som ho nemusel/ s kamennym xichtom a nezabudnutelnou scenou vynorenia. 55 % ()

MrPierc

Výborný akční film, který jsem stále dokola sjížděl na videokazetě v německém jazyce. Béčkovitost mi byla lhostejná, byl jsem dítě :-) ()

gabin(a)

Nikdy bych neřekla, že dám tři hvězdičky filmu s Chuckem Norrisem (v hlavní roli - Drak přichází, kde hlavní roli nehraje, je vynikající!), ale vzpomínám si, že když jsem to viděla poprvé a asi i rovnou naposled, nepřipadalo mi to až tak blbý. Fakt jsem nic tehdy nečekala. U těchhletěch akčních hrdinů je nejhorší, že už nepoznají, když přestanou být akční a začnou být trapní, protože už jsou to prostě staří šumáci. Hrozně mě rozesmál jeden komentář k Muži s cejchem smrti říkající, že ze Seagala se stal muž s cejchou:-) Já věřím tomu, že i nenápadný postarší chlapík může umět různé chvaty, ale ne tomu, že porazí mladého mrštného chlapíka, který umí stejné chvaty. Tak to prostě je a jim to nějak nedochází, no. ()

c.tucker

Trošičku lepší filmeček s Chuckovými vylomeninami tipu: skákání s odjištěnýma granátama v ruce, přeskakování po domech, jezdění v lodičce, střílení hodně náboji, ježdění na náklaďáku atd. ()

majo25

Zaujímavý a napínavý vojnový akčňák. Spomalená scéna, v ktorej vystupuje s gulometom z vody je úžasná, a konečne viem z ktorého filmu je tolkokrát parodovaná. Akcia je v pohode, i ked tam cítit malý rozpočet. Každopádne sa superhero Norris na to absolútne hodí. ()

otík

Tradičně udělaný válečný akční film, ve kterém Chuck nejdříve vzpomíná na svůj boj ve Vietnamu, pak se do něj vrací, aby vysvobodil zajaté Američany. Klasické střílecí scény jsou sem tam proloženy pár chvaty karate, ale celkově to nic skvělého není a John Rambo si se stejnou tématikou poradil daleko lépe. ()

SoolenJV

Propaganda jako prase (zlí rákosníci drží naše americké hochy a tvrdí, že něco jako zajatý Amík neexistuje), všechno aby řešil tvrďák Chuck. Bohužel, akce je dost na nic - a hlavě jí není tolik, jak by se čekalo. Humoru též poskrovnu. Nic moc akční film vezoucí se na odkazu války ve Vietnamu. ()

Mol

YOU ARE A GODDAMN EMBARRASMENT, BRADDOCK! THAT'S WHY I'M HERE, SENATOR! Naposledy jsem to viděl ještě na VHS s rychlo dabingem a dnes po letech znovu. Nestárnoucí klasika s úderným jménem Missing In Action! Už jen jméno hlavního hrdiny Braddock naznačuje, že tenhle film má testosteron. Aby ne, když se jedná o čistokrevné akční béčko z osmdesátých let, které vůbec nezaostává za filmy jako Rambo nebo Komando. Braddock je killer North Vietnamese Army a krytí mu nic neříká. Hlavně v případech kdy na něj štěká RPD Děktarjev z hlídkové věže. Ale to nevadí, protože film tepe a závěrečný únik vám i po letech zvýší tep. Aby taky ne, když Braddock se zajatci pádluje na nafukovacím člunu, zatím co po něm Vietcong pálí z minimálně 10 samopalů a minometčíci se jej snažej zaměřit. Má to drive. No a protože se jedná o béčko z produkce Cannon, tak uslyšíme i hudební motiv, který zazněl i o rok později ve filmu Americký Bojovník. A že to je pekelně dobrej hudební motiv. Nechápu hodnocení a jen kroutím hlavou. ()

Skuby47

Jako většina žen nemám v oblibě válečné filmy. Soudím, že jsou přednostně určeny mužskému publiku. Účinkování Chucka Norrise, kterého naopak v oblibě mám, mne nalákalo ke shlédnutí tohoto snímku. Někteří zdejší uživatelé by ho možná zařadili mezi USA agitky, protože oni ti američané tehdy do toho Vietnamu nepřišli s mírovou ratolestí v rukou a dopustili se spousty násilí na civilním obyvatelstvu, třeba ve vesničce My-Lai. Válečné filmy musejí mít svého nepřítele i svého hrdinu a Chuck přišel s mírumilovným cílem osvobodit válečné zajatce, když politická vyjednávání v tomto směru selhala. Pokud budu hodnotit bez ohledu na historická fakta, ale jen jako akční film, zhostil se Chuck své role s nasazením sobě vlastním. Bavila jsem se hlavně tím, jak je možné, že to amíci tenkrát prohráli, když měli ve svých řadách takového borce, který dokázal zmasakrovat celou armádu sám. Ono teorie a praxe jsou dvě odlišné věci. ()

Jizni Tlapa

Postava Braddocka patří rozhodně k tomu nejlepšímu, co Chuckie nabízí filmovému nadšenci všech akčních béček. Po táhlejším úvodu dojde na akci, která je místy vyvedená. Hudba patří vůbec k tomu nejlepšímu a právem bojuje za tři poctivé hvězdy, jenž řadí missing do lehčího nadprůměru. Vše ostatní už je bohužel veliké trápení, které vám, pokud jste v dětství nevyhledávali Nezvěstného" v regálech videopůjčoven, nedovolí pustit tuhle "kultovku" znovu. ()

noriaki

Chuck Norris překonal druhého Ramba jen v kalendáři. Ve zbytku kategorií s ním prohrál rozdílem třídy. Režie je horší, herecké výkony dřevěnější a atmosféra sotva poloviční. K dobrému filmu nestačí sehnat drsného svalovce, dát mu do ruky zbraň a poslat ho do džungle. Je potřeba přidat i trochu toho umění. Leckdo ho ve Stalloneho akčňácích nevidí, a ono ho tam taky není moc, ale je tam. Když chybí úplně, dopadá to totiž takhle. ()

Kubaso

Na jednu stranu film překvapí, že není až tak dementní, jak by mohl, z čehož ovšem také vyplývá, že není nijak extra zábavný. Akce je strašně úsporná, nepřekvapivá a neúměrně natahovaná, ale alespoň vhodně načasovaná. S přibývající stopáží už ale člověku ta lacinost začíná pěkně lézt krkem a zábavný vietnamský masakr, jenž konečně jakžtakž splňuje očekávání, přichází s křížkem dááávno po funusu. Další z filmů, které digitální éra brutálně vykastrovala. Věřím, že před lety to na kazetě muselo fungovat nesrovnatelně líp. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)