Nezvěstní v boji

Plukovník Braddock se vrátil z vietnamského zajetí. Dokázal uprchnout ze zajateckého tábora a vrátit se domů. V médiích se snažil upozornit americkou veřejnost, že ve Vietnamu existuje ještě několik dalších táborů, ve kterých jsou drženi američtí zajatci. Bohužel vláda právě jedná s vietnamskou vládou a Braddockovy informace se vyjednávačům příliš nehodí. Nicméně Braddock dostal nabídku odletět se senátorem Porterem a jeho asistentkou, zaměstnankyní ministerstva zahraničí, Ann Fitzgeraldovou, do Saigonu. Po té, co Braddock uvidí nepříjemnou reportáž o probíhajících jednáních v televizi, rozhodne se jednání zúčastnit. Delegace přilétá do Saigonu a hned na počátku jednání je Braddock obviněn vedoucím vietnamské strany, generálem Tranem, z válečných zločinů. Vietnamci jasně dávají najevo, že ho při jednáních nechtějí. Braddockovi se vracejí jeho staré vzpomínky na chvíle, kdy byl zajat a týrán sadistickým dozorcem Vinhem. Ten je teď velitelem ostrahy jednání a jasně Braddocka varuje, že ze Saigonu nemusí odjet živý. Braddock se nebojí a hned první noc pronikne nepozorován do saigonských ulic a tady najde vilu, ve které bydlí sám Tran. Braddock Trana v jeho posteli přepadne a dostane z něho informaci, kde se zajatci nacházejí. Při útěku z vily však Braddock musí Trana zabít hozeným nožem. Nepozorovaně se mu podaří dostat zpět do budovy, kde jsou Američané ubytováni. Ve chvíli, kdy rozzuřený Vinh vtrhne do pokoje, kde se má Braddock nacházet, najde ho v náručí Ann Fitzgeraldové, která mu dělá alibi. Vietnamci zuří, ale nemohou dokázat, že Braddock zabil Trana. Přesto Vinh vykazuje Braddocka ze země. Ten však neodlétá do USA, ale do Bangkoku, kde začne shánět zbraně. Vinh tam za ním přijíždí se skupinou vietnamských agentů, aby Braddocka jednou pro vždy vyřídili. Braddock v jednom místním bordelu najde svého přítele, Jacka Tuckera. Ten má loď, která může Braddocka dovézt do delty Mekongu, kde se má zajatecký tábor s nešťastnými Američany nacházet. Tucker ho také seznámí s dalšími překupníky, od kterých Braddock získá rychlý malý bojový člun a zbraně. Braddock s Tuckerovou pomocí zajistí i podporu v podobě malého bojového vrtulníku, který má pro Braddocka a osvobozené zajatce v pravou chvíli přiletět. To už však Vinh posílá své agenty, aby Braddocka zabili... (TV Prima)

Magoor odpad!

Tak toto je velmi exkluzivní americká propagandistická sračka, která si zaslouží pouze hodnocení sračky! Avšak Chucku Norrisovi za jeho "excelentní" výkon uděluji imaginárních pět hvězdiček, chcete-li tři zlaté bludišťáky. ()

Sir Ludvig

Chuck Norris sa vynára z vody....a ešte predtým stíha ako drzí frajer rozvrátiť medzištátne stretnutie v zajatí raušoidných spomienok o tyranizujúcich rákosníkoch vs. Chuck Norris ()

walkingdead

V první řadě je třeba říct, že nelze hodnotit Chucka Norrise jako herce. Chuck Norris totiž není herec. Herci hrají, ale v případě Chucka to, co vidíme na plátně, on skutečně ve svém životě prožívá. Takže by bylo pozérské odepsat každý film jako sračku jen proto, že v něm hraje Chuck Norris. A celá tahle trilogie patří k akční klasice osmdesátkových béček. ()

ozzman111

,,Komédia excelentná,, a klasika žánru akčných filmov 80's. Chuck vo svojej najlepšej úlohe, tisíce guliek rozdá, ale ani jedna ho netrafí. ()

subic

Kupodivu Čak Notoris a jeho filmy šly většinou mimo mě, ale tento ne, tento utkvěl v paměti. Je tam ta scéna, jak se svým kropítkem vyskočí z vody a začne kropit kulkami. Zajímavé je, že to má v podstatě podobný námět jako o rok mladší Rambo II. O co je to horší jak Rambo II ? Zdejší slabé hodnocení mě vlastně nepřekvapuje, ta akce a pobíhání se stříkačkou je často dost prkenné, Čak byl tehdy jen jeden z mnoha béčkových herců a vojenská béčka v osmdesátkách celkem frčela. Za mě 70% ()

Blazkowicz

Málo akce. Trochu na začátku, trochu na konci a zbytek vyplňuje buď stealth ve městě, stealth v džungli, nakupování zbraní nebo ježdění na člunu. Chuck tady prostě správně nechuckuje. 2* ()

route60 odpad!

Ronald Regan byl určitě šťasten. Americká propaganda makala na plné obrátky stejně jako u nás ta socialistická a Chuck Norris mu šel ochotně na ruku společně z neumětelem Josephem Zitem, natočili velehnus Nezvěstní v boji, 80 léta byla jak stvořená pro tyto hloupé filmy. ()

Ondrew

Ked som to videl staby maly harant, tak som sa od filmu len tazko vedel otrhnut. Z pohladu dneska mi to vsak pride ako obycajne becko, ktore este k tomu nema daleko k cecku, ehm. Chuck uz pri tomto vytvore ukazuje, aky je to profik na vsetko. Co tak pozriet si pokracovanie? Azda aj ano, ved nostalgia je svina... 40%. ()

bmx6

Tak od tohoto filmu jsem čekal poněkud dost.Říkal jsem si,že to musí být jeden z těch nejlepších filmů s Chuckem Norrisem,ale bylo to úplně jinak.Nuda,nuda a akční scény se mi vůbec nelíbil.Dvojka je o mnoho lepší než toto. ()

Delfador

Rambo Chucka Norrise. Tento film je jednoznačně vrchol Norrisovy kariéry. Zřejmě to bude právě Missing in Action, díky čemuž vzniklo tolik vtipů na starého Chucka. Jeho kámoš Jack vypadá tak o 20 let starší, i když je mezi nimi rozdíl jen pět let. Chuck je tu opravdu ve formě. Je to takové plytké, příběh žádná sláva, ale pro nás, maniaky na akčňáky z 80. let.... (nehodnotím, že Nixon nechal pozabíjet víc než 3 miliony vietnamců, a to nejen vojáků, ale i žen, dětí a starců, hodnotím film jakožto "alternativní historii" a naprosto fiktivní příběh) ()

Sunwheel

Golanovská, pro-republikánska, jasne propagandistická verzia Ramba trpí hlavne veľmi amatérskym strihom mnohých scén. Skrátenie zbytočností (nechápem prečo je sledovanie animáku o Spidermanovi v tomto filme niekoľkominútová záležitosť), či efektívnejšie využitie akčných scén mohli toto béčko spraviť oveľa znesiteľnejším. Vieme, že sa to s Chuckom už podarilo s americkou vlajkou na večné časy aj lepšie (napríklad Delta Force). ()

Beawish

Proč tři hvězdičky? Zaprvé z nostalgie (jak rád bych se na to znova podíval s rychlodabingem, v desáté VHS kopii!), zadruhé proto, že bez filmů jako je tento by nikdy nevznikly Hot Shots Part Deux a zatřetí protože Chuck. ()

montel

Válečný veterán z Vietnamu plukovník Braddock (Chuck Norris) se vrací zpět do Saigonu s několika diplomaty, aby tam rokovali s tamní vládou o nadále vězněných amerických válečných veteránech. Vietnamská vláda ovšem tvrdí, že již nikoho nevězní. Braddock se tak vydává spolu se svým přítelem Tuckerem (M. Emmet Walsh) do vietnamské džungle, aby se přesvědčil o opaku. Braddock skutečně zajatce najde a osvobodí, cesta na svobodu bude však ještě velmi těžká...I v dnešní době se na Missing in Action dá dívat. Ne nadarmo je to jeden z těch lepších kousků, co kdy Chuck natočil. 60% ()

chosan

Podprůměrné béčko. Na doplnění znáte tento vtip? Víte proč Chuck Norris nemůže mít menstruaci? Protože menstruace má Chucka Norrise! ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)