Devatenáctiletý Seth Davis nechá vysoké školy a začne provozovat ilegální domácí kasino, kam chodí především jeho bývalí spolužáci. Nerozumí si s otcem, váženým soudcem, kterému se nelíbí způsob jeho života a podnikání mimo zákon. Kamarád Adam se starším Gregem Feinsteinem ho navnadí řečmi o výši výdělků u makléřské firmy J. T. Marlin natolik, že se Seth rozhodne práci získat. Láká ho i možnost dostat poctivou práci a udělat tak dojem na přísného otce, který se s ním odmítá bavit, dokud se nebude živit poctivě. Začínají tři měsíce, během nichž se má Seth zaučit v Gregově týmu. Dostávají seznamy potenciálních klientů a denně musí zvládnout i několik set hovorů. Z nováčků je to kupodivu on, komu se podaří ulovit prvního klienta doktora Jacobse, kterého přesvědčí o koupi akcií nového léku, který mu pak prodá zkušený makléř Chris. Záhy se stane náhodným svědkem podivného chování šéfů Michaela a Jima a začne si všímat drobných nesrovnalostí v obchodech. Začíná tušit, že s firmou není něco v pořádku. Sleduje ji také FBI, která si ho vytipovala jako možného kandidáta na spolupráci. Krátce nato mladík zjistí, že firma, jejíž akcie prodávají, vůbec neexistuje. Odtud už je jen krok k tomu, aby odhalil šokující pravdu. (TV Nova)

Wormboy

Velmi zrucne natoceny film z prostredia,ktory mi sice je uplne cudzie,avsak v tomto pripade to vobec nevadilo,aj ked znalost by dozaista pomohla. Giovanni Ribisi je klasicky dobry,prekvapenim je pre mna mimoriadne civilny a skutocne dobry Vin Diesel.Sice pribeh je koniec koncov naivny a obcas deravy,ale pozera sa na to dobre a neuraza to,co je pozitivum. ()

PROCESOR

Je to jednoduchý, vem tel. a zblbni ho , ať své životní úspory výhodně investuje do imaginární firmy, a provize ti vydělá na bourák, juchuuu to byly časy.... ()

Juto

Začína mimoriadne dobre ako sága chamtivosti a nápadnej konzumácie, ale postupne stráca tempo. 6/10 ()

Cedr

Pokud je vám blízká tématika peněz, obchodu a co nejrychlejšího výdělku (mně tedy rozhodně ano), tak by tento film mohl být tím co hledáte. Až překvapivě slušně zahrané a od zařátku silně chytlavé. Jediné co kazí dojem je naprosto nevhodný hip-hopový soundtrack. ()

hans500

Velice kvalitní thriller, zajímavý příběh, výborný scénář a především skvělý Giovanni Ribisi, který je v hlavní roli perfektní, ač je Seth Davis až neobvykle "normální" ve srovnání s jinými Ribisiho rolemi. ()

JaT

příběh s dobrým hereckým obsazením, aneb Vin Diesel za mlada. Nejlepší částí filmu jsou školení Bena Affecka jak správně prodávat po telefonu. ()

lennyd

Seth Davis (Giovanni Ribisi) si místo školy vybudoval docela lukrativní byznys - ve svém domě si zařídil kasíno. Peníze se jen sypou, jen jeho otci se to nelíbí, a rád by pro svého syna něco lepšího. Tak se Seth nechá zaměstnat v makléřské firmě J.T.Marlin, která se zabývá zprostředováváním prodeje akcií. Ale jak postupuje firemním žebříčkem, zjištuje, že ve firmě je něco velmi shnilého a že akcie, které prodávají nemají vůbec žádnou cenu. Dokáže se vyrovnat se svým svědomím nebo to bude on, kdo firmu položí na lopatky ... Zajímavý pohled do makléřského prostředí. Nedělám si velké iluze, že by to bylo "jiné" - makléř je především obchodník, a ačkoliv se bude tvářit jako největší kamarád, vždycky bude chtít hlavně "prodat". Giovanni Ribisi se na tuto roli perfektně hodí - jako makléřské mlíče je naprosto kouzelnej :). Vin Diesel by radši měl hrát tvrďáky - v obleku mi vůbec neseděl. Film jako takový byl docela zajímavý, jen mne zklamal konec - vše bylo perfektně rozjeté, a najednou šlus - konec. Škoda... ()

Pavlínka9

Mladý Giovanni Ribisi, pro kterého jsem již v té době měla slabost ;) a prostředí plné podvodů a slibů...Kdyby si snímek vzal do parády nějaký zkušenější režisér, věřím tomu, že by z toho byl stejný trhák, na který se v tomto filmu dívají na videu :) Sem tam jsem se sice ztrácela, ale i tak jsem byla zvědavá, co všechno budou ve filmu schopni a jak se to bude vyvíjet dál :) Nejvíc se mi na filmu líbila atmosféra, se kterou je to servírované jako pochmurné, depresivní a drogami a alkoholem nabitém prostředí :) Nejlepší ale byl Ben Affleck, který se tam vždy jen objevil, všechny seřval, poslal do prdele a po několika minutách zase zmizel..To byly nejlepší výstupy, na které nemůžu zapomenout :) :) ()

Ravi

Tenhle film jsem dlouho neviděl. Je to solidní thriller z makléřského prostředí, kde supi trhají kdejakou zdechlinu. Ti supi jsou mladí, mají pocit, že dělají velké věci, ale ve skutečnosti jsou jen součástí plánu. Uzavírání smluv po telefonu, strmý vzestup a strmý pád. V hlavě mi zůstalo slovo "Vorvaň". Slušné, za 70% = 3+/5 ()

Herzeleid

Thriller si pohrává se sympatiemi na obou stranách "hřiště", tedy mezi makléři, kteří si chtějí rychle a co nejvíce nahrabat, a lidským přístupem, pro který je takovéto vědomé škubání lidí nepřípustné. Snímek neohromí ale ani neurazí. ()

Looser

Dobře obsazené drama o tom jak to ve světě financí doopravdy chodí, a věřte mi že tohle je možné i v ČR.....respektive pokud jsem dobře slyšel tak tohle už tady proběhlo.í ()

solskjaer

Naprostý průměr s řadou hluchých míst. Scénář je vyloženě podprůměrný, svým pojetím kopíruje své mnohonásobně lepší předchůdce (Firma, Wall Street), kterým ovšem nesahá ani po titulky. ()

Arius

Velmi svojsky vytvor v hlavnej role so vsestrannym hercom ktoremu ako uliata sadne kazda rola Giovannim Ribisim. Podla mojho nazoru hodne troch hviezd, skutocnu kvalitu bolo vidiet nama v tych najnepadnejsich scenach a filmovu vyzretost zasa v tych dusnejsich scenach. CIsty priemer. ()

Kleki-Petra

Sám jsem v callcentru nějakou chvilku dělal, tak je mi toto prostředí docela blízké. Jinak si myslím, že se jedná o napínavý thriller se zajímavým příběhem. Já osobně jsem se ani chvilku nenudil. ()

Kanibal

Nejsem si jistý, jak dobře si tenhle film zapamatuju; Ribisi zahrál dobře, scénář není špatný, ale chybělo tomu kouzlo výjimečných filmů. Prostě další film z burzovního prostředí... ()

Wally

Dobrej film z makléřského prostředí. Lehce předvídatelný děj, ale dobře chycený a ve finiši vám ani nevadí, že jste v půlce filmu tušili, jak to všechno dopadne. Vin Diesel se mi v té roli líbil a přestože nemám G. Ribisiho zrovna v lásce, protože když mluví tak 'mečí' jako koza, tak bych ho za tuto roli pochválil. K dané oblasti podnikání jsem lehce přičichl a proto dávám 3* a film doporučuji i neznalcům...thriller, který nenudí. ()