Devatenáctiletý Seth Davis nechá vysoké školy a začne provozovat ilegální domácí kasino, kam chodí především jeho bývalí spolužáci. Nerozumí si s otcem, váženým soudcem, kterému se nelíbí způsob jeho života a podnikání mimo zákon. Kamarád Adam se starším Gregem Feinsteinem ho navnadí řečmi o výši výdělků u makléřské firmy J. T. Marlin natolik, že se Seth rozhodne práci získat. Láká ho i možnost dostat poctivou práci a udělat tak dojem na přísného otce, který se s ním odmítá bavit, dokud se nebude živit poctivě. Začínají tři měsíce, během nichž se má Seth zaučit v Gregově týmu. Dostávají seznamy potenciálních klientů a denně musí zvládnout i několik set hovorů. Z nováčků je to kupodivu on, komu se podaří ulovit prvního klienta doktora Jacobse, kterého přesvědčí o koupi akcií nového léku, který mu pak prodá zkušený makléř Chris. Záhy se stane náhodným svědkem podivného chování šéfů Michaela a Jima a začne si všímat drobných nesrovnalostí v obchodech. Začíná tušit, že s firmou není něco v pořádku. Sleduje ji také FBI, která si ho vytipovala jako možného kandidáta na spolupráci. Krátce nato mladík zjistí, že firma, jejíž akcie prodávají, vůbec neexistuje. Odtud už je jen krok k tomu, aby odhalil šokující pravdu. (TV Nova)

only_serials

Já vim, jsem jen na internetu, takže to asi vypadá že kecám, ale v nachlup stejný firmě v Praze na Pankráci jsem si kdysi při vejšce pár měsíců slušně přivydělával.. Bohužel nováčci tam nedostávali motivační řeč od Bena Afflecka, ani tam s nima nepracoval Vin Diesel... a to byly možná hlavní důvody toho, že dřiv než jsem si začal vydělávat ty skutečný akciový milióny, tak firma zkrachovala.. Jinak film v pohodě a připomněl mi starý časy na který si už sotva kdy vzpomenu.. ()

silak_xup

Před Boiler Room jsem viděl jak Wall Street, tak Wolf of Wall Street, takže pokud napíšu, že tenhle film na stejné téma byl poněkud slabší, jsem určitě ovlivněn předchozími filmy. Tohle téma se mě týká, nejsem sice makléř z Wall street vydělávající mego dolarů ročně, ale ve financích dělám už dost dlouho a filmy na toto téma mě zajímají a baví mě. Tohle byla slabší podívaná, klasika, mladej kluk, chce prachy, dostane se mezi makléře, kteří prodávají fiktivní akcie neexistujících firem za na dnešní dobu absolutně nemožný provize, prachy, zápletka se sekretářkou a... a jakože vlastně žádný zdůraznění růstu a pádu Setha, vlastně jsme neměli šanci pořádně vidět růst a pád yuppíka Setha, bylo to, ač zastávám heslo ,,v jednoduchosti je síla´´, až moc jednoduchý. Dal bych 2* nebýt legendárního projevu na náborovém řízení :-) ()

fimler

Povedený film z akcionářského prostředí, Ribisi byl perfektní, ale škoda, že Vin Diesel a Nia Long nedostali více prostoru, z filmu jsme se vůbec nedozvěděli, kdo vlastně jsou. Chápu, že je to natěsno v modrém, protože na červenou barvu bych to taky neviděl, chybělo tomu o dost více napětí... ()

Flamik

Seminárka na Jordana Belforda... Měl jsem už načteno jaký praktiky probíhaly, taky jsem předtím viděl Vlka, který měl mít stejný základ. No ale, příběh tu byl nulovej, jako vysvětlení by stačil 10 minutovej dokument. ()

Sevin14

Už vím odkud ti dvacetiletí kluci v kvádrech s Audinama z OVB tady v ČR, vzali inspiraci na ty svoje úvodní nabírací semináře. ()

naytsirk

Pro mě je to spíš na dvě a půl, protože ač mám rád Giovanniho Ribisie, tak to na mě celkově působilo nevěrohodně... ()

PurGator

Veľa ľudí sa nad tým pousmieva aké praktiky tam boli robené, len škoda, že aj v realite to tak funguje a nemusíme ísť ani niekam moc ďaleko. Celkovo film spravený na jednotku, herci prostredie, praktiky, toto je jedno z tých kvalitnejších diel kde sa to ukázalo ako sa to robí ;) ()

thedien

Ribisi to dokáže táhnout a přestože některé části děje malinko ubírají na realičnosti je snímek zábavným kouskem, který potěší, zvláště máte-li blízko k podobnému typu filmů a k finančním zápletkám. Wallstreet má u mě o pár bodů více, ale ani u Rizika jsem se nenudil. Zajímavou roli má Vin Diesel. Ben Affleck na mě nepůsobil v těch několika scénách příliš přesvědčivě. ()

RozaMadMax

Film je docela průměrný, ale kdo někdy pracoval v call centru, nebo multilevlu, tak ví jak to chodí :-). Affleckova motivačka neskutečná :-). ()

Mesmeric

Hlavní problém tohodle kousku je ten, že prostě není tak dobrý jako Konkurenti. Ale jinak dobrá podívaná do světa akciových makléřů. Nejvíc se mi zamlouvala role Beníka, ten vždycky přišel, všechny poslal do prdele, oznámil jim, jací to jsou neschopní debilové a šel směle do hajzlu. Takže u mě za 4 ()

james11

Na film jsem se chtěl podívat proto, že nám o něm náš přednášející řekl, že ukazuje podvody na burze ještě lépe než Vlk z Wall Street. Nečekal jsem od tohoto filmu mnoho a dlouho jsem ho odkládal, ale chtěl jsem se podívat, jak tenhle svět funguje, tak jsem si ho konečně dnes večer pustil. Asi jsem byl až moc naivní, že jen proto, že byl zmiňován na přednášce, tak to bude něco jako ukázková učebnice. I když je film vyprávěn celkem poutavě, čekal jsem širší pohled na tyto věci. ()

kodwin

Ve srovnání s Vlkem z Wall Street u mě Boiler Room vyhrává svou civilností. Není tak naleštěný, ale působí věrohodněji. Autorům se podařilo do filmu vnést reálnou atmosféru a navíc firmy jako J.T. Marlin tím, že cílí na fyzické osoby, se dotýkají nás všech. Až vám jednoho dne někdo zavolá, že má zaručený investiční tip, tak si vzpomeňte na Riziko. Je v něm velká pravda, vím to, 15 let jsem pracoval u největšího českého obchodníka na burze. Nikdy jsme lidem naslepo nevolali, to solidní firmy prostě nedělají. Obchodovat na burze se musíte naučit sám, je to dřina, chce to alespoň nějaké vzdělávání, součástí kterého jsou parametry na výběr obchodníka. Zaručený investiční tip vám nikdo nedá, ostatně proč by to dělal ... Ve filmu exceluje Giovanni Ribisi, prototyp mladíka, který chce vydělat peníze pro sebe, ne pro klienta a o burze neví vlastně vůbec nic. Hudba šlape, Ben Afflleck má skvělé motivační proslovy. Možná to není na čistých pět, ale za určitou edukační úlohu si je Boiler Room zaslouží. ()

Moredogs

Bol by z toho dobry serial ale ako film mi to moc nefunguje, Davam jednu hviezdu na vrch za to že mi to pripomenulo mojho vlčika :) Ale rozdiel medzi tymto a Vlkom z wall street je ako rozdiel medzi Peugeotom 508 a Mercedesom s500. ()

myst3ry

Boiler Room mě jednoho pozdního večera velmi mile na tv Nova překvapil. Je to sice v podstatě tuctovka, která tady již byla několikrát, ale kouká se na to celkem dobře. ()

s.u.g.e.r.

Vydělej peníze a neohlížej se zpět. Zajímavý film z investičního prostředí o amorálních praktikách, o prvním milionu, o způsobu jak využívat(zneužívat) ostatní k tomu jak zbohatnout. Skvělý Giovanni Ribisi. ()

Milsa

Ďakujem distribútorovi, že mi popísal dej celého filmu a už nemám chuť si film pozrieť, pretože som si celý jeho dej prečítal. Tí distribútori by sa mohli uvedomiť. Doplnené: Ono ten film ozaj končí tam, kde končí aj popis filmu distribútorom. Vzhľadom na to, že film bol síce pozerateľný, ale čakal som od neho viac, tak podľa toho je aj hodnotenie. ()