Devatenáctiletý Seth Davis nechá vysoké školy a začne provozovat ilegální domácí kasino, kam chodí především jeho bývalí spolužáci. Nerozumí si s otcem, váženým soudcem, kterému se nelíbí způsob jeho života a podnikání mimo zákon. Kamarád Adam se starším Gregem Feinsteinem ho navnadí řečmi o výši výdělků u makléřské firmy J. T. Marlin natolik, že se Seth rozhodne práci získat. Láká ho i možnost dostat poctivou práci a udělat tak dojem na přísného otce, který se s ním odmítá bavit, dokud se nebude živit poctivě. Začínají tři měsíce, během nichž se má Seth zaučit v Gregově týmu. Dostávají seznamy potenciálních klientů a denně musí zvládnout i několik set hovorů. Z nováčků je to kupodivu on, komu se podaří ulovit prvního klienta doktora Jacobse, kterého přesvědčí o koupi akcií nového léku, který mu pak prodá zkušený makléř Chris. Záhy se stane náhodným svědkem podivného chování šéfů Michaela a Jima a začne si všímat drobných nesrovnalostí v obchodech. Začíná tušit, že s firmou není něco v pořádku. Sleduje ji také FBI, která si ho vytipovala jako možného kandidáta na spolupráci. Krátce nato mladík zjistí, že firma, jejíž akcie prodávají, vůbec neexistuje. Odtud už je jen krok k tomu, aby odhalil šokující pravdu. (TV Nova)

Lukoboss

Jojo, kdo se aspoň někdy přiblížil k něčemu takovýmu, jako jsou multi-level-marketingy nebo door-to-door prodeje atd., musí uznale pokývat hlavou, že přesně takovýhle svinstvo to je. Důležitej je prostě prodej a nic kolem to nemůže narušit. Je jedno, jak to uděláte, hlavní je, že to frčí. A že se tihle napomádovaní rádoby zbohatlíci umí taky chovat jak zvěř, vůbec bych se tomu nedivil. A na závěr je potřeba se pořádně nabudit pokřikem a potleskem: "Yeaaaaah!". P.S.: Affleckova scéna s náborem nováčků je naprosto ukázková a dokonalá! ()

iXtr3m3

Jasné, Wall Street je len jeden (nerátam jeho pokračovanie), ale taká krásne premyslená korupcia sa fakt len tak nevidí a plná vtedy začínajúcich dnes už dávno veľmi zvučných mien... ()

leon_id

Podobné filmy dělají akciovému trhu medvědí službu a spoustu lidí tak zbytečně odradí od investování. Copak se tu nenajde zajímavější téma než je okrádání lidí přes penny stocks? ()

BlueZero

Dráma, ktorá zo začiatku moc nenadchne diváka, ale postupným stupnovaním deja určite zaujme. Hlavne v druhej polovici filmu môžeme sledovať skvelý herecký výkon Giovanniho Ribisiho. Film určite stojí za zhliadnutie. ()

cab

Sikovny podnikatel v nelegalnim hazardu Seth (vyborny Giovanni Ribisi) chce nadchnout svoji novou a legalni praci v maklerske firme sveho otce uznavaneho soudce, ale dobre mysleny plan se k jeho neblahemu zjisteni nevyvyji podle daneho scenare. 75% ()

ElChe26

Film, pro mě z velmi dobře známého prostředí, popisuje nečisté praktiky jedné makléřské společnosti, např. absurdně vysoké poplatky za každou transakci, z nichž makléřům plynou nemalé provize. Že by si z Rizika vzal inspiraci Afin Brokers? Celkem příjemně strávené dvě hodinky, Vin Diesel, ale i Ben Affleck v nezvyklých rolích. Jen škoda toho konce. :( ()

Junglista

Myslim, že Boiler Room ocení hlavně ti, kdo do tohohle tématu vidí. Vzhledem k tomu, že něco podobnýho funguje i u nás a já toho bohužel byl 2 dny svědkem, tak můžu říct, že je to vykreslený naprosto přesně. Škoda jenom nevhodný hudby a lehký nevyváženosti. ()

aquiver

Vrchol žánru. Autentický, strhující a chytrý snímek. Velký poučný apel. Podhodnocení a nepochopení snímku na čsfd mě tady opravdu mrzí. Tohle je realita, takto lidé opravdu přichází o peníze i v naší zemi. 95 % ()

Haymar

Celkem mrazivá vize toho, jak to chodí ve světě velkých peněz! Obyčejný smrtelník (jako já) sice zdaleka ne všemu ve filmu rozumí, ale ani to výsledný dojem nijak zvlášť nekazí... Vin Diesel v dosti netypické roli! Jenom ten Ben Affleck (ten se taky musí nasrat všude ach jo)... ()

dormouse

Velmi zajímavý film z prostředí brokerů. Zajímalo by mne, nakolik je snímek věrohodný, zda je život burzovního makléře opravdu tak vyhrocený-nadbytek peněz, nedostatek času i přátel, nahromeděný hněv a vztek, zda si opravdu makléři pouštěji ve volném čase Wall Street a učí se její hlášky nazpaměť, a zda jejich práce obnáší ukecávání obyčejných lidí po telefonu ke koupi nesmyslných akcií. ()

mira007

Předchůdce Vlka z Wallstreetu , který nemá takový rozpočet ani hvězdy ( Vin Diesel spíš začínal ) je daleko přesvědčivější než film s Capriem a hlavně nedělá z gaunerů, kteří okrádají lidi , vtipný hrdiny, kterým má divák fandit. ()

waits

Pohled do chodu jedné malé makléřské firmy, která mívala své klony i unás. Jde totiž o takový typ společnosti, ve které nemusíte předvést žádné znalosti, vzdělání nebo praxi, dostanete prostě telefonní seznam, voláte komukoliv, kdo mám titul Dr. a zkoušíte mu prodat cokoliv. Zde navíc obzvláštněno jednou speciální fintou, která souvisí s vydáváním vlastních emisí a proto se mi jeví jako dosti nepravděpodobná. Pojmout ovšem tenhle film jako zkušenost "jak to chodí ve světě velkých peněz" je podobné jako vyhodnotit film Firma s Tomem Cruisem, kde se uvnitř firmy vraždí, pohledem "jak to chodí ve světě právnických firem". Stejně tehdy k filmu přistoupila Mirka Spáčilová, která napsala něco ve smyslu, že film ukázal pravou tvář tohoto světa, kde jde v první řadě o to, odrbat klienta. Chtěl jsem tenkrát Spáčilové napsat, že její recenze ukázala pravou tvář novinařiny, tj. napsat něco o čemkoliv, o čem mnoho nevíte, ale pak jsem to pustil k vodě. Tenhle vcelku průměrný film si dopisování o nějaké nevhodné generalizaci nezaslouží. ()

deathka

Po shlédnutí tohoto filmu si asi nikdy nekoupím žádné akcie :-). Jinak velmi zábavná podívaná do zákulisí makléřské společnosti. ()

cyphercz

Vždyť je to v podstatě Wall Street přes kopírák! Syn co si chce udělat jméno, otec co je skeptický, syn chce přesvědčit otce, že něco dokázal, otec je skeptický, syn se dostane do průšvihu a tím i jeho otec a nakonec z toho syn jakž takž vybruslí a odnese si morální lekci... Navíc celej cast a jejich výkony jsou v mých očích hodně slabý, od Ribisiho, přes Afflecka až po jinak oblíbeného Diesela, o zbytku pro mě noname herců nemluvě. Co se mi ale na filmu líbí je ztvárnění Stratton Oakmont (=JT Marlin), které je poněkud věrohodnější než Scorseseho kamarádská firma, kde jsou všichni skvělí přátelé a mají se rádi. ()

Bozvav

Film není špatný, ale chybí více tah na branku, nějaká charismatická ústřední postava, co by vás vtáhla do děje. Celé to jen tak nějak "klouže po povrchu", žádné velké emoce, napětí. Hlavní hrdina je nesympatický ulízavec, ostatní děsní metrouši a Vin nedostal moc prostoru (pominuli fakt, že v roli byl jak pěst na oko.). Za mne průměrná záležitost, která Vlkovi z Wall Streetu nesahá výš než po kolena. ()

Joll

Příjemný film z prostředí z burzy který určitě nenudí!Začínajíci Vin Diesel zde začíná ukazovat svůj talent.70% ()

mala_kea

Ano, film je jedno velké KDYBY. Kdyby byli jiní herci, kdyby byl jiný režisér a další kdyby. Co si ale budeme povídat, vše tázne jednoznačně Giovanni Ribisi. Vin Diesel by se měl vrátit zpět k rychlým autům, tam ještě za něco stál, tady se snaží jen zahrát něco, co nedokáže ani s třemi promili krvi. Ben Younger se zkrátka snažil natočit něco, v čem si tolik nevěří a to se mu stálo osudné. Film postavený na jednom herci není nejlepší nápad a navíc 118 minut poslouchat dlouhý, sic trochu zábavný scénář, je takřka nemožné. ()

Heroine

Příběh muže, který dělal špatný věci s dobrými úmysly, a ještě v tom byl ze všech nejlepší. Zajímavý nápad, pár pěkných scén, překvapivá zápletka. Ale jinak trochu nuda, nic novátorského. Dobří herci, ale zbytečně slabé charaktery. Jo, a Diesel tam byl zcela jen tak? Mno, každopádně dvě hvězdičky dám, z čehož jedna minimálně je za Diesela a za jeho svaly. ()

Hapretor

Místy hezká hudba. Jinak vlastně o ničem. Až na pár vtipných scének. Jen na zabití času. Z nouze cnost. Ne přímo můj oblíbený žánr. ()