Katolická církev se potřebuje zviditelnit a tak vyhlásí velkou akci s možností očištění od hříchů. Stačí projít v den konání slavnosti portálem kostela sv. Michala. Toho se rozhodnou využít Bartleby a Loki, dva padlí andělé, které bůh vyhnal z nebe, když odmítli plnit jeho rozkazy. Jenže pokud by se jim to povedlo, měli by cestu zpět do nebe otevřenou, čímž by zvrátili boží rozhodnutí a to by znamenalo konec světa. Aby se tak nestalo, obrátí se na rozvedenou Bethany Slaone, která je sice katoličkou, ale víru už dávno ztratila, serafín Metatron, který je zástupcem a mluvčím boha, a snaží se ji přesvědčit, aby se vydala do New Jersey oba padlé anděly zabít a zachránit tak svět. Slíbí jí dva pomocníky a ochránce, kterými se stanou svérázní drogoví dealeři Jay a mlčenlivý Bob. Ti ji hned druhý den zachrání život, když je přepadena Styxskými trojčaty, pomocníky démona Azraela, který má v plánu zničit boha a chce k tomu využít právě dvojici padlých andělů. Bethany, která je ve skutečnosti praneteří Ježíše a jeho posledním vzdáleným potomkem, se s Bobem a Jayem vydává na místo konání slavnosti. Cestou se k ní přidává z nebe spadlý třináctý apoštol Rufus, o kterém se v Bibli nepíše, protože je černoch a také mýtická múza Serendipita. Čeká je dlouhá cesta plná nebezpečí, jako třeba útok pekelného zabijáka Golgoťana, a překvapivých informací, jako třeba, že Ježíš byl taky černoch a bůh je ve skutečnosti žena. A na jejím konci pochopitelně střetnutí s Lokim, Bartlebym a také démonem Azraelem, který nehodlá dopustit, aby někdo překazil jeho plán. (oficiální text distributora)

babuška

Konečně film ze kterého by si měla vidět církev vzít poučení a ne ho kritizovat aby pochopila v co normální lidi věří a proč. Představa Krista sympaťáka je ale super,protože jsem člověk co věří v Krista, myslím, že existoval a ať dělal co dělal bylo to určitě dobrý a určitě by se mu to líbilo. Salma tanečky umí. ()

mikalana

Hvězdičky za perfektní scénář, myšlenky ohledně víry jsou skutečně zajímavé, scénář jako jediný to utáhne a kdybych nechtěla slyšet myšlenky, asi bych nevydžela dokoukat. Děj je průhledný včetně postav a jajich motivací. Jinak je to šílenost a chvilkama se člověk baví i nudí, když je to jenom o jednom dokola. Extra hvězdičku za postavu Božího hlasu. ()

Jardys88

Bylo mi doporučeno abych se na film podíval. Čekal jsem od něj musím říct mnohem víc. Naprosto mě dostávalo, že Jay byl v jakékoliv chvíli (až už kolem umírali lidé či se tam objevil Bůh v podobě krásné roztomilé a úžasné A. Morissette) tak naprosto obscénně sprostý až to trhalo uši. Smithovský humor se mi líbí protože vás uzemní tím co si dovolí ve filmu udělat a říct a pak vás dodělá tím, že tohle všechno překročí a posune to jěště dále a znova a znova.... ()

MaideN-SK

Hviezdička za nápad a druhá za písmo z hry DIABLO :-)) Chýba tomu šmrnc a ten náboj čo robí z akože-smiešneho-filmu ten naozaj-zábavný-film ()

red.rhino

Už asi do smrti nezapomenu hlášku: "Ty znáš Ježíše osobně?". "Jestli znám Ježíše osobně?!. Ten negr mi dluží dvacet babek!" ()

platzman

Myslím, že z Dogmatu by měli Monty Pythoni radost - ujetá směska vtípků, u které zaprdění suchaři znechucením zešílí, navíc dohromady dává smysl - Life of Brian úplně jinak - o pár desetiletí později.... První film který jsem od Kevina Smithe viděl. Nebude poslední :-) ()

LooX

Snad jen Kevin Smith si dovolí v tak ujetě věřící zemi jako jsou USA natočit něco takového.Tvrdit stádům tupých hamburgerožroutů že bůh je žena a že apoštolů je třináct,nikoli dvanáct,ale o tom třináctém se nikde nepíše,protože je černý,chce hodně odvahy,kterou Smith naštěstí má. A snad jen Kevin Smith dokáže takové vcelku vážné téma o dvou padlých andělích a boží neomylnosti natočit tak výbornou odlehčenou formou. ()

le poulet

Měla jsem za to, že se jedná o něco na způsob Scary Movie a považovala to za mimořádně zdařilý úlet, ale potom jsem zjistila, že tenhle film byl myšlen naprosto vážně a tím pádem u mě spadl. Ale ve tři ráno v zájezdovém autobuse, kde jsme se na to s kamarádkou dívaly to byla fakt vzpruha... ()

kpt.Marťas

Skvěle napsané. Každá scéna, každý rozhovor má pointu. Vtip za vtipem, popkulturní i bilbické, všechny skvělé.Režijní nápaditost, vtipnost, hravost a rychlost. Bezkonkurenční Metatron, Múza, Bethany i Bůh. Prostě paráda. Proč tedy jenom čtyři? Protože Chris Rock a především padlí andělé. Ze začítku mě bavili, ale s postupem času mě víc a víc a víc s...trašně moc vadili. Až tak moc, že jsem po skončení filmu chtěl jít s hodnocením mnohem níže, ale to by si zbytek filmu kvůli dvěma padlým andělům (nejde jenom o to, že jednoho z nich hraje Affleck, šlo i ryze o ty postavy) nezasloužil. ()

Tomulka

Když jsem viděl Dogma poprvé taqk jsem se málem zalikal smíchy. Kevin Smith dokonale komickou parodií sdělil o círvi to co už si myslím dávno dávno. Dva padlí andělé v podání Afflecka a Damona je perfektní, Jay a Mlčenlivej BOB, co dodat jsou geniální (hlavně BOB). Jay je drsný v momentě jak si sundává kalhoty když andělé řádí (slib dědičky). Totální masagr je Golgoťan to jsem musel hodně polknout , aby se mi neotevřel kufr :) Salma Hayek je sladká a sexy až na půdu. Alan Rickman (mistr herec) a Alanis Morissette tak to byl dokonalý šok na závěr (příjemný). Kevin Smith si mně získal od skouknutí tohoto filmu se snažím vidět i jeho jiné filmy. Všem co mají rádi srandu doporučuji. ()

Loganberry

Na můj vkus šlo z tohoto tématu vytřískat víc. Nicméně černý Ježíš a Golgoťan mě naprosto odrovnali. Závěr podivný, ale Alanis Morissette v roli Boha... Jako jo. ()

dracekt

Tohle je můj jeden z moooc oblíbených, lze vidět velmi mnohokrát a vždy se budete bavit. Neotřelý, vtipný a svižný příběh a navíc co na filmech miluju nejvcí, tohle bylo pro mě překvapení, když jsem to viděla poprvé. ()

cocaine

Vlastně ani nevím, jak tohleto pořádně zhodnotit.:-) to se asi musí vidět, ale kdyby mi ten film líp utíkal, dal bych možná o hvězdu víc. ()

sakynko

Sú len dva filmy pri ktorých som sa bezprizorne rehnil od zapnutia do vypnutia (vlastne aj potom). Okrem "Strach a hnus v Las Vegas" je to práve Dogma. Tak neskutočne dobre napísané dialógy spolu s výbornými výkonmi protagonistov vám vlastne ani inú možnosť nedávajú. Síce áno, ale to len ak ste človek s konskými klapkami na očiach a počúvate a riadite sa názorom "autorít". Pre mňa osobne je to výter zo zahlieneného hrdla spoločnosti ktorý nehorázne vtipnou cestou ukazuje to nepríjemné, čo málokto chce vidieť. ()

RoyBatty444

Milujte sa a množte sa! No nie v tomto filme Jayové priania nikdy nie sú vyslyšané. Čo by si cirkev mohla viac priať ako tento film, ktorý oslovuje široké masy a je z časti biblia z časti komédia. Ani vy katolíci sa nemusíte báť je to neškodná zábava z časti na vaše konto ale na konci vás naplní dobrý pociť, že vy v toto už dávno veríte. Filmársky žiadne kúzlo napriek tomu si to našlo cestu ku mne ako viaceré Smithové filmy. ()

Mr.Hackels

Prostě bomba! Jedna z mých nejoblíbenějších komedií. Všichni herci jsou bezpochyby vtipní každou minutu a o to jde. Kdykoli se na to rád podívám. ()

clemo

Upozornění - tenhle komentář byl napsán přesvědčeným katolíkem (který má snad trochu nadhledu) Nadmíru zábavný film, s velice zdařeným humorem, který u nejednoho diváka (soudím podle sebe) vyvolá spontánní hlasitý smích. Jestli někdo má něco proti němu, musí být opravdu omezený (i mentálně), protože jsem nenašel nic zásadního, co by se protivilo křesťanství, Ježíši Kriste, dyť je to celé postavené na existenci Boha, tak co se vám nelíbí? A ta socha (Jesus Pal) je stejně nejvýstižnějši vyobrazení. K filmu... Obzvlášť chci vypíchnout herecký výkon pana režiséra, u kterého absence slov jenom zvýrazňuje jeho geniální mimiku, no ale špičkou pro mně je, jak jinak, každá scéna, které se úč astní maestro Rickman. Top hlášky: „Ty znáš Krista?“ „Jo, ten negr mi dluží dvanáct babek...“ „K*va, dyť jsem démon...?“ (jinak Azrael taky slušný herecký výkon) „Neměli lístek“ - jako fanoušek Indyho Jonese tuhle narážku nemůžu přehlédnout, kdo zná, ví... „What the f*k happened to that guy's head???“ (bonus - celá legendární Jayova multi-wtf replika i s tím jeho ksichtem u téhle věty) ()

Hrobař

První polovinu bych mohl vidět milionkrát za sebou. Od chvíle co se objeví Jay a Mlčenlivej Bob tak to prostě má grády jako máloco. Na konci už maj prostoru míň a je to tudíž menší prča. Pokud si někdo udělal trefně srandu z církve - byl to právě Smith ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (více)

Lenny a Alanis fušují do filmu

Lenny a Alanis fušují do filmu