Freddyho smrt - Poslední noční můra

• USA Freddy's Dead: The Final Nightmare (více)

Zkoušeli ho pohřbít! Zkoušeli ho spálit! Zkoušeli ho zahnat svěcenou vodou! Ale takové hlouposti na Freddyho neplatí. Dál si libuje ve svých krvavých orgiích. Ale je tu jeden problém - ve svém městečku už nemá koho zabíjet... Že by pověsil svůj klobouk a rukavici na hřebik? Kdepak! (Falcon Home Video)

Frajer42

Za sebe musím konstatovat, že bych tento díl zařadil hnedle za ten první. Freddy si tentokrát se svými obětmi více pohrával. Ať už se jedná o tu fraždu s naslouchátkem či o videohru. Ty scény byly dotaženy až k dokonalosti. Už úvodní velmi vtipný citát Freddyho Krugera ze začátku filmu naznačuje, kudy že se bude tento díl ubírat. Postavy docela slušné, vyjímku tvoří snad jen ta Rambo girl. Trošku to kazila ta hudba vytažená snad z nějakého pornofilmu. Hororový nádech ztratila celá série už po prvním dílu, nicméně šest dílů jsme museli čekat na ten komediální. Brát však tohle jako zakončení série nemohu, takhle blbě chcípnout si za skvělou práci Freddy nezasloužil. Přesto se nebojím dát * * *. ()

AllShallFall

Tady už byli některé momenty opravdu hovadské. Nevím jestli se mám smát nebo brečet. Freddyho smrt... už po šesté. Blbost. Nikdy zemřít nemůže. Ne jen že je to přízrak ve snu, ale tvůrci by neměli z čeho třískat prachy. Tohle už jde vážně mimo. Když Freddy lítá na koštěti, tak už je to ale opravdu špatný. Za Roberta Englunda 2* ()

Fingon

70% Příjemné překvapení po zajímavém prvním dílu a sérii více či méně nudných pokračování. Freddyho smrt mi sedla, ať už kvůli Ivanově noci na Lysé hoře, zajímavé kameře (i když v závěrečné pasáži to 3D... no prostě relikt doby)... Postavy mi konečně přišly jako osobnosti a ne jen jako čerstvé maso do Freddyho mlýnku. Dobré to bylo. ()

PetrPan

Podprůměrný 6. díl kruegerovské série je druhý nejhorší po příšerné dvojce. Pár originalit se zde přece jen najde, především hulič trávy pohlcený televizním Freddym nebo Freddy-videohra. Je toho však žalostně málo oproti vynikajícím předchozím filmům, film není vůbec děsivý a pokus Rachel Talalay vyznívá spíš trapně. ()

Němi

S těžkým srdcem musím dát jednu hvězdu... První půlhodina je totiž velmi dobrá. Říkal jsem si, že chudinka film doplácí na vysoké pořadové číslo, noční můra s padajícím domem se zadařila a celkově atmosféra, ač o dost jiná, se povedla. Pak se ale naplno začne projevovat žánr "komedie", nad jehož úrovní by ohrnuli nos i Friedberg se Seltzerem. Videoherní scéna je ten největší průser, co chudáka Freddyho mohl potkat. Nevím, jestli Talalay zrovna v něčem jela, ale neustále řeči o trávě naznačují, že ano. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Člověk by jí odpustil i ty debilní dialogy a ochotníky v hlavních rolích, protože občas dokáže vyplodit dobrou scénu, neodpustím jí ale konec. Už od první části to sice jsou ty nejdebilnější nápady a chvíle v celé sérii, ale když už jsem myslel, že jsem viděl dno, přišla vyfetlá Talalay s něčím, co vás donutí si vážit předešlých částí. Sudé části jsou kompletně k hovnu. _____ Mé pořadí série: E1, E5, E7, E3, E4, E2, E6 ()

Joker Punx

Freddyho smrt - Poslední noční můra tentokrát v režii ženy Rachel Talalay. Asi jediný díl co režírovala ženská, to je jasný. Tohle už je víc komický, třeba hned na začátku Freddy na koštěti :D To byla prdel. Nechápu proč všichni tenhle díl tak odsuzujou, já jsem byl rád za každej díl, s tím hodnocením jděte do prdele ovečky. Tohle je pořád skvělá zábava :) Pamatuju jak jsme to měli půjčený na videokazetě a u toho byly ještě 3D brejle. Ve filmu je taková scéna kdy si hlavní hrdinka Maggie (Lisa Zane) podobný brejle nasadí a pak se tam změní vizuál filmu, proto k tomu dávali tyhle brejle. Hrdina filmu John (Shon Greenblatt) se podobá trochu Johnnymu Deppovi a sám Johnny Depp se tam ukáže v malé roličce v televizi. A mladej Breckin Meyer v roli vyhulence Spencera :D Atmosféru to má pořád dobrou a speciální efekty taky ujdou, nejradši mám scénu s uchem. Moc se mi líbily závěrečný titulky a v nich sestřih Freddyho z celý série a do toho hraje dobrej song Why Was I Born? (Freddy's Dead) - Od Iggyho Popa. Dobrý zakončení Freddyho. ()

iamek

Jednoznačně nejhorší díl celé série. Rachel Talalay tohle hodně nezvládl a snad skončí v propadlišti dějin. ()

SeBig

"Welcome to Prime time, bitch." No na to že to měla být poslední můra, tak to bylo na úrovni těch pitomejch předešlích dvou dílů. Příběh absolutní blbost jediný co stálo za to byl Freddy (opět) jeho zabavný zbůsob vraždění (opět) a efekty (opět) jinak je to shit. ()

honajz

Zcela nejhorším filmem série je Freddyho smrt (všichni přece víme, že Freddyho nelze zabít, zničit, hlavně dokud to producentům sype). Původně asi mělo jít o návrat ke kořenům, protože se v malých rolích objeví hrdinové prvního dílu, např. Johnny Depp, ale ten příběh je prostě divný. Jako - nechybějí obligátní hlášky, některé scény i stojí za to, zvláště ta úvodní, ale pak se objeví wtf momenty, kdy nevěřícně zíráte a říkáte si, proč tvůrci najednou sklouzli k parodii? Třeba Freddy na koštěti, to se k tomuto typu filmů vůbec nehodí. I trikově je snímek chudší, i když na konci zjistíme, "jak to vlastně bylo" a proč se Freddy a jak stal nesmrtelným postrachem všech teenagerů... ()

HellFire odpad!

Freddy na kosteti a trapna scena s vydeohrou? WTF Sledování údajně posledního dílu jsem vydržel už jen ze setrvačnosti. A že to byl hrůzný konec série. ()

eraserhead666

polečně s trojkou nejlepší díl. Jedna velká akce, žádný nudný a suchý místa. Exploze Freddyho humoru (lítá tady např. na koštěti), parádní nápady (po minulém komixu zde videohra). Krátký návrat Johnnyho Deppa a kratičký výstup Roseanne. Tímhle dílem to mělo skončit, byl by to parádní závěr série. ()

SOLOM.

Tak a je to tu! Přišla doba temna a zmaru. Šestý díl sebou přinesl nejen Freddyho nouzi o nové oběti, ale především scénáristickou tupost a pád do vod obyčejného průměru. Tento díl už měl příchuť několikrát vyluhovaného čaje, neoslazeného a hlavně s minimem situací, které diváka dokázaly zahřát u srdce. Do režisérského křesla usedla Rachel Talalay – ženská která se většinu své kariéry věnovala točení televizních seriálů a mnozí fandové Nočních můr jí označují za prznitelku této série. S tímto tvrzením souhlasím tak napůl, protože se tu dá narazit na několik povedených scén i hlášek, ale jako celek se mi tento díl moc nelíbil. Největší pozitivum vidím v tom, že se díky několika záběrům podíváme do Freddyho minulosti. O jeho početí se mluvilo už v minulých dílech, ale tentokrát se krátce podíváme i do jeho dětství a založení vlastní rodiny. Freddy rozhodně nebyl žádným svatouškem a celý jeho život byl jen o bolesti a utrpení, o které se rád dělil s ostatními. I tentokrát se mu do spárů dostane několik obětí a musím alespoň trochu ocenit tvůrčí kreativitu, protože i zde se dočkáme několika povedených soubojů, okořeněných trefným černým humorem. Smrt ve videohře mě sice moc nezaujala, ale takový finální souboj s vlastním potomkem – to už byla jiná káva. Nicméně když porovnám všechny zápory i klady, tak mi z toho nakonec vylezlo průměrné ohodnocení. Bohužel. Rád bych řekl, že to mělo navíc, ale nemělo. 50% ()

mm13

Nebyť Kruegera, ktorý svoj štýl nestráca ani v takejto zlátanine (v jeho prípade ešte aj to lietanie na metle bolo - samo o sebe - vtipné!), nedám ani jednu hviezdu. ()

oLí

Během sledování jsem to viděl na jednu hvězdu, k závěru dvě, po konci na odpad! - kvalita kolísala opravdu hodně. Absolutně žádná návaznost na předchozí díly, jen samostatný film jako zakončení Freddyho poutě po snech a rozloučení je to fakt debilní. Pár dobrých vtipů by se našlo ( stareček na autodromu jezdící dokola ), ale bylo jasně víc hovadin. Poslední noční můra spolu s druhým dílem do série vůbec nezapadá. 25% [srpen 2007] ()

Morholt

Zatímco předchozí díly měli na povel režiséři, kteří k hororu alespoň třeba scénáristickou formou nakoukli, posledního Freddyho dostala na povel ženská, která s žánrem nikdy neměla nic společného a navíc se jednalo o její prvotinu. Nevím, co ktomu producenty vedlo, ale dopadlo to tak, jak muselo. Špatně. Hrůzný scénář, hrůzné postavy a konec, který si Freddy rozhodně nezasloužil. Uznávám, že pár scén, třeba ta v letadle či videohra, stály za to, stejně jako nezklamal Englund, ale to je strašně málo. Nedůstojné zakončení se vším všudy. 15% ()

Lacike

Nie je to taká tragédia ako všetci tvrdia. Nápad s Freddyho potomkom alebo spôsob jeho fakt definitívnej smrti je celkom dobrý. Dozvieme sa zase niečo viac o Freddyho minulosti. Najväčším problémom je samotné spracovanie. Tento námet by potreboval oveľa serióznejší prístup. Či už v dramatických scénach, keď ešte Freddy žil, ktoré by im dodali potrebnú hĺbku, tak aj v snových scénach, ktoré mali byť desivejšie namiesto komediálneho prístupu, ktorý hraničil s paródiou. To je tak, keď z producentky urobíte režisérku. Škoda, že nevyšiel pôvodne zvažovaný Peter Jackson. Prvá polovica filmu je proste divným mixom parodických scén úmrtí a psychedelickej atmosféry v divnom mestečku bez detí. Nepôsobilo to nepríjemne ale skôr nezmyselne. Druhá polovica filmu je už oveľa lepšia. Dostane sa k slovu skutočná hlavná hrdinka tohto dielu (nádherná Lisa Zane), takisto dôjde k slovu aj nejaká taktika pri boji s Freddym a jeho smrť pôsobila fakt definitívne jak to producenti zamýšľali, dokiaľ ich mamon nedonútil zmeniť zámery. Čo sa týka trikovej stránky, tak je to také rozporuplné. Sú tu celkom pôsobivé scény ale aj totálne WTF. Dokonca v tomto diely použili aj nejaké CGI, ktoré vyzeralo fakt hnusne. Otravne dnes pôsobia v posledných minútach scény, v ktorých kvôli predpotopnému 3D, postavy neprirodzene natáčajú rôzne predmety do kamery. Takže celkovo aj keď to príliš súdržne nefunguje, tak tá myšlienka definitívne skoncovať s Freddym nebola úplne zlá. Za jedno pozretie tento diel stojí. 4/10. ()

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto