Asterix v Británii

Asterix v Británii

Asterix in Britain

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1986, 79 min

Kreslený Asterix sice nebyl moje dětství, ale i tak se tam člověk automaticky s těmito filmy vrací. Není to sice nic převratného, ale člověk se pobaví. Autorovou vtipnou představou Británie (teplé pivo, mátový sós) nebo Obelixovým věčným "Římani / Britové jsou blázni"... Já byl ale paradoxně přes ty hrané filmy... 70%(23.10.2016)

Vtipná a svižná utahovačka z Angličanů z pohledu Asterixe a Obelixe pěkně kombinuje dospělejší suchý humor s tím pro menší publikum.(14.9.2015)

Asterix je klasika, čo nemôže sklamať aj keď grafická stránka animátorov je miestamy dosť jednoduchá, vynahrádzajú to vtipné dialógy a príbeh odohrávajúcu sa v Britínii a ešte s dobrým Slovenským dabingom, Anglický prízvuk postavičiek nemá chybu.(1.3.2008)

Ďalšia súčasť populárneho a vynikajúceho kresleného seriálu podľa slávneho komiksu. Nie je to úplne ono, mňa osobne presun deja do čudnej Británie neoslovil, ale našlo sa dostatok dobrých nápadov a atmosféry.(4.1.2007)

Asterix v Británii prostě nemá chybu. Je strašně moc vtipný a krásně animovaný. A navíc se nám osvětlilo, proč Britové pijí čaj - můžou za to Francouzi! :-)(18.11.2007)

• - V knize je triko Jolitoraxe zelené a Zebigbosovo žluté. Ve filmu je tomu naopak. (Elwanelyn)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

• - Při scéně, kdy skupinka vedená Asterixem zavítá do špatného domu XVII, si lze povšimnout vyšívané látky nad krbem s francouzskými slovy: "foyer, doux foyer," což v překladu znamená klasické: "home, sweet home" či počeštěně: "domove, sladký domove". (epicride)