Asterix v Británii

Asterix v Británii

Asterix in Britain

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1986, 79 min

TELEVÍZNA PREMIÉRA NA STV: STV 1 = 2.1.2015, réžia slovenského znenia (ATTACK pre MARKÍZU) = MARTIN HOLLÝ (2.1.2015)(2.1.2015)

Poměrně nudný díl.(15.8.2009)

Ďalšia súčasť populárneho a vynikajúceho kresleného seriálu podľa slávneho komiksu. Nie je to úplne ono, mňa osobne presun deja do čudnej Británie neoslovil, ale našlo sa dostatok dobrých nápadov a atmosféry.(4.1.2007)

Komiks se mi líbil víc,z toho důvodu že tam bylo víc narážek(Beatles atd.).Tenhle film je výjimečný i tím že je jen podle jednoho komiksového sešitu,ostatní filmy měly scénáře vždy smíchané s několika komiksovými příběhy.(27.7.2003)

Zapomeňte na Alexandra, Williama Wallace a na generála Maxima. Největší hrdinové byli dva barbaři ze země galského kohouta. Jeden z nich je ,,chlapík větších proporcím", před kterým by jste jeho postavu nehodnotili ani za zlaté prase, protože je vyzbrojen nadlidskou silou, když jako malý políbil dno kotle s kouzelným lektvarem. A druhý je prcek, který je chytřejší než liška z nejbližšího lesa. V tomto díle se dva pojídači kanců vydali přes velký kanál, aby ukázali Britům, jak se správně dává někomu do čumáku a přesvědčili nás o tom, že Římané dobývali svět a stavěli Hadriánův val jen pro to, aby mohli zabavit všechno galské víno. Tento díl je ozdoben slušným humorem, který si utahuje z britské škrobenosti a stereotypů. Animace je skvělá, ale někdy se zbytečně zaměřuje na detaily a záměrně tak neukazuje, co se děje. Jinak tomu nemám co vytknout.(30.10.2007)