Asterix v Británii

Asterix v Británii

Asterix in Britain

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie, 1986, 79 min

Animovaná klasika. Pre všetky vekové skupiny. Mal som to rád ako dieťa a v dôchode si to určite pozriem s radosťou zas. Len ešte netuším v akom formáte.(13.10.2009)

Tak toto je nejlepší aninomavaný film o Asterixovi. Nesmrtelný hlášky, kde jedna okamžitě střídá druhou. Dokonalost sama.(15.4.2003)

Fantazie! Takhle přesně by měla vypadat pravá animovaná zábava. Kdyby chudáci Galové alespoň tušili, jak dokážou Britové zkazit i lahodného kance, vůbec by se jim na pomoc nevydávali. Naštěstí se o tom ale nedoslechli a já jsem mohl být svědkem nejen série nezapomenutelných hlášek a rvaček, ale dokonce i nejtvrdšího ragbyového utkání v dějinách, na které opravdu nikdy nezapomenu. "HEJ KOULE, JAKTOŽE JEDEŠ PO ŠPATNÝ STRANĚ CESTY?!"(13.3.2012)

Je libo kance v mátové omáčce? Že byste ten hnus nejedli? Oni lvi v Římě taky ne. Jenže Britové jedí nejen to, ale i třeba teplé pivo. Proto není tento výlet pro Obelixe právě skvělým zážitkem, ale zato pro diváka zdrojem nekonečné legrace.(20.2.2004)

60%(6.3.2011)

• - V knize je triko Jolitoraxe zelené a Zebigbosovo žluté. Ve filmu je tomu naopak. (Elwanelyn)

• - Při scéně, kdy skupinka vedená Asterixem zavítá do špatného domu XVII, si lze povšimnout vyšívané látky nad krbem s francouzskými slovy: "foyer, doux foyer," což v překladu znamená klasické: "home, sweet home" či počeštěně: "domove, sladký domove". (epicride)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)