Altmanův mistrovský, ironický místopis britského třídního systému je režijním koncertem pro takřka 30 herců. Mozaikovité vyprávění o jednom víkendu na venkovském šlechtickém sídle je jak ironicky přesnou studií doby a mravů, tak filmařsky suverénní a kultivovanou podívanou. William a Sylvie McCordleovi pořádají na svém honosném venkovském sídle sjezd aristokracie různého vlivu a postavení. Každý z přítomných má přiděleného sluhu, který krouží kolem jako žralok ujišťujíc se, že velkomožnému pánovi nic nechybí. Režisér nám detailně představuje každý takový pár a odhaluje jejich před okolním světem ukrývaná tajemství. Dějem pak radikálně zamíchá tajemná vražda, od které příběh nabírá na rychlosti a řítí se k originálnímu, šokujícímu a nepředvídatelnému finiši, jak se sluší na velikou personu světové kinematografie, Roberta Altmana. (oficiální text distributora)

HollyMolly

Super, zábavný film s velice skutečnou atmosférou. Nejedná se o žádné drama, ale naopak všechno je zde podáno realistcky, lehce, zajímavě a vtipně. Netradiční, odpočinková záležitost. ()

ElFifo

Neustále jsem byl v očekávání nějakého dějového zvratu nebo..ehm děje všeobecně a dočkal jsem se pouze neutuchající nudy = palec dolu a velké zklamání. ()

Venceslao90

Mám slabost na detektivky z prostředí viktoriánské Anglie, ale tohle mě mírně zklamalo. Čekal jsem něco ve stylu Poirota, ale vražda se stane někdy za polovinou filmu a téměř se ani nevyšetřuje. Závěrečné rozuzlení je pak divákovi naservírováno "jen tak mimochodem". Ale zase na druhou stranu jsou jednotlivé postavy velmi dobře vykresleny a dobová atmosféra byla zachována, což mě těší. Takový lepší průměr. ()

schaff

Pochopila som aspoň nejaké tie zvyklosti, čo mali, ale nejaká tá zápletka až na konci a hneď sa aj vyriešila - nič moc teda a zbytočne dlhé. ()

jessic

Ironický příběh odehrávající se během jednoho víkendu na šlechtickém sídle ukazujících snobství anglické aristokracie a jejich sluhů. Prostředí jsou oddělena jako svět nad a pod schody. S Prostřihy můj nejoblíbenější Altman. ()

rey17

Výborný scénář, režie, kamera, výprava... Akorát se vražda poněkud schovává pod nánosem nepotřebných scén... I když možná i to je záměr. Musím se podívat znovu. 78% ()

LencaN

Nějak nevím co k tomu říct. Pořád jsem čekala, kdy tedy přijde nějaké to větší napětí, kdy se tam začne pořádně něco dít a když začly najíždět závěrečné titulky, říkala jsem si 'To už je všechno?'. Jestli tohle byla komedie, tak moc vtipná mi nepřišla. Jediným vtipným komponentem byl ten chundelatý hafan, kterého všichni pořád tahali v náručí, ale taky jsem nepostřehla jeho úlohu ve filmu...možná jen odlákat pozornost od něčeho jiného, ale od čeho, netuším. Herci byli všichni dobří. Na druhou stranu tam bylo hrozně moc postav a vyznat se v jejich jménech, kdo koho kdy miloval apod., když se snažíte vše pochytit, protože je to detektivka a hledáte souvislosti, tak to bylo nad mé síly. Ale asi nebyl záměr, aby divák všechno pochopil. Rozdíly ve společnosti ukázali hezky. Líbila se mi výzdoba těch míst, kde natáčeli i kostýmy. Akorát to prostě nebyla detektivka v tom pravém slova smyslu, protože tam vlastně nikdo nic pořádně nevyšetřoval :D ale jinak to byl příjemný film. ()

girasollle

Zpočátku jsem měla celkem zmatek v postavách, nevěděla jsem kdo je kdo, ale postupem času se vše vyjasňuje a i příběh nabírá na síle. Závěr mi však přijde nedotažený, prostě se všichni zabalí a odjedou... Ale asi to tak má být. Snímek spíše vypovídá o jednotlivých postavách než o dané detektivní zápletce, ta představuje spíše jen takový přídavek navíc. Slabší 4 hvězdy. ()

Deganawidah

Po stránce kamery, hudby, kostýmů a hlavně dramaturgie smekám, ale nemohu dát víc než dvě hvězdy, protože to byla ukrutná nuda, která se táhla příliš dlouho. Extrémní množství postav vytvářelo velmi nepřehlednou situaci. Nepochopil jsem, v čem spočívá komedie a v čem spočívá krimi tohoto filmu. Pokud to srovnám například s filmem Na nože 2019, kde došlo rovněž k vraždě nejstaršího člena rodiny, tak tento film nemá v podstatě žádnou dynamiku. Z počátku jsem si říkal, že se seznamuji s prostředím, postavami, ale ono to seznamování a bezúčelné nekonečné dialogy trvají stále dál a dál. Vražda mě na minutu vzpružila. Vypadalo to, že přijde detektiv a už se to rozjede v britském stylu, ale nerozjelo se nic moc. Možná si někdo libuje v zaobalených aristokratických přestřelkách či sarkasmech a ano, uznávám, že dobové zachycení bylo pěkné. Motiv vraha prohlubuje realistickou ponurost této sociální balady, což má také něco do sebe. Kde je ale ta komedie? Opravdu jsem se nudil. ()

llollita

Skvěle udělaná nedetektivní detektivka. Zprvu celekem šokující vražda se stává nedůležitou a na povrch vyplouvají výborně napsané a rozehrané vztahy. Mimo to musím pochválit skvělý výběr herců - a že je z čeho vybírat. Na jména o kterých se dá říct "pan/paní herec/herečka" vám možná nebudou stačit dvě ruce. Navíc si nevzpomínám, že bych v nějakém jiném filmu viděla tak otevřeně popsanou společnost "těch dole" - tedy komorných, služebných, kuchařek, pradlen a ostatních kteří musí bojovat o své místo v hierarchii pomocných sil... ()

Peršanka

Určitě si to užiju i potřetí. Perfektní kostýmově, v detailech ( kterak vésti velký dům, kam se ukládá nádobí, jak vycházet s podřízenými i panstvem). Velkolepě znudění nahoře, nicméně o nic šťastnější než ti dole. Tohle by se u nás natočit nedalo, prostě nemáme ani dost rekvizit a ani tu stylovost (včetně způsobu ponižování a povyšování). P.S. A není to komedie! ()

wewrka

Herecký koncert mnoha postav, mrazivá atmosféra kastovního britského systému, prokreslené postavy. Pro mě plný počet. ()

Alvin

"Kdo se má v tolika postavách vyznat," říkal jsem si na začátku, ale zvyknul jsem si. Ta detektivní druhá půlka filmu je, řekl bych, záživnější. Čekal jsem ale trochu jiný film a opět se ukázalo, že kategorizace ČSFD "Komedie / Krimi / Mysteriózní / Drama" je úplně mimo, protože tenhle film není ani jedno. ()

Nellie Lovett

Přehlídka toho nejlepšího, co britské ostrovy v herecké branži mají. Jen ten velký počet postav mi dělal problém, trvalo mi půl filmu, než jsem se začala orientovat a ani na konci jsem nebyla schopná zapamatovat si všechny. Snad při druhém zhlédnutí. Kdo to udělal a proč není ve výsledku až tak důležité, ale na zážitku to neubírá. ()

Skunkiee

Syrový snímek, u kterého převládají rychlé dialogy, množství postav - a nuda. Bohužel. Film se neuvěřitelně vleče. Ze začátku jsem se topil v množství postav, mezi které jsem byl uvrhnut. Následně jsem měl problém se s některou z nich ztotožnit. Proto jsem jen nezúčastněně sledoval, co se bude dít. A ono se, pánové, nedělo vůbec nic. Trvá totiž neuvěřitelnou hodinu a čtvrt, než dojde k oné vraždě. Až na konci filmu jsem si uvědomil, že to byla po hříchu jeho lepší polovina. Vyšetřování neschopného komisaře bylo totiž ubíjející a nudné a film se do konce sotva dovlekl. ()

skok01

Bohužel musím konstatovat, že jsem z filmu zklamán. Chybí mi nosná myšlenka celého filmu, nějaké hlubší zamyšlení. Také musím dodat, že jsem se nedočkal ani žádného excelentního hereckého výkonu. Děj je "nemasný, neslaný" bez jakéhokoliv zvratu, či nečekaného vyvrcholení (což bych docela u filmu tohoto žánru očekával), včetně toho, že film celkově končí, aniž by byl děj nějak ukončen a případ vraždy uzavřen. Bohužel kromě snad kvalitní dobové hudby a občasných dialogů není na filmu co doporučit. ()

martinh8

„Nevím, jestli mám litovat panstvo nebo služebnictvo.“ Mě tento film neoslovil. Neříkám, že je špatný, ale tohle téma není nic pro mě. Některé scény byly naprosto zbytečné. Kdyby byl film o 30 minut kratší, určitě by mu to prospělo. Poučení, které mi film přinesl: „Važme si doby, ve které žijeme.“ ()

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon