• gudaulin

Mars útočí je příkladem že i mistr tesař se někdy utne. Těžko říct, co tímhle nepovedeným žánrovým slepencem chtěl básník - pardon, Burton - vlastně říct. Jako parodie na staré béčkové scifi filmy mi to přijde zoufale nevtipné, lépe řečeno, kdykoliv čekám pointu nadějné scény, Burton ji jednoduše pohřbí. Je to nevyrovnané, scénáristicky nedodělané. Na druhou stranu nejsem určitě objektivní, kdyby nešlo o Burtona, od kterého čekám film s velkým F, přidal bych druhou hvězdičku... Celkový dojem 30 %.(18.1.2008)

Scénář: Jonathan Gems .. Takový divný, na Burtona dost netypický, snímek. Poutavým hereckým ansáblem nabitá parodie, která bohužel padá na dost bídném scénáři. Bavil jsem se, ale když si vzpomenu, kdo stál na pozici režiséra, tak to zamrzí.. 70%.(28.4.2005)

"Only youuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.." Když se tahle hudba začne linout z repráků, vždycky mě to sejme.(1.9.2006)

...ach Marte, vždyť je to jenom parodie! Parodie nad parodie na parodie... :-))) . . . Skvělá taškařice! Tak neblázněte trumberové krtci a nehledejte v tom hloubku... :-D . . . Pět marsíků za to nadpozemské obsazení, pět v rámci žánru parodického, tři za film jako takový. No, tentokrát zaokrouhlím klidně nahoru.(25.9.2005)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $37,771,017Tržby Celosvetovo $101,371,017║ Tak toto teda Burton riadne prestrelil, neskutočný výplach, ktorý nespĺňa ani len minimálne kritéria zábavnosti, otras. /15%/(21.11.2009)