Musel to opravdu natočit Tim Burton?:( Tak za polovinou filmu mě začal film i trošku více bavit, ale rozhodně se zde nekoná nějaká okázalá podívaná. Dle mého soudu se jedná o nejslabší snímek věhlasného režiséra Burtona.(15.6.2007)

Taká pičovina, že som sa na tom zabavil aj napriek tomu, že je to TB direction. (subjektívne, nič osobné)(28.9.2008)

Pro ty, kteří ujíždějí na hollywoodských béčkových scifárnách z tzv. Zlatého věku sci-fi 50.let (jako já), je tohle naprostá povinnost. Cítím, že bych si měl s Burtonem o čem pokecat :o) Minimálně o všech inspiracích z těch největších klasik, kterými je film doslova prošpikován.(11.12.2005)

Rozpočet $70miliónovTržby USA $37,771,017Tržby Celosvetovo $101,371,017║ Tak toto teda Burton riadne prestrelil, neskutočný výplach, ktorý nespĺňa ani len minimálne kritéria zábavnosti, otras. /15%/(21.11.2009)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $101,371,017(21.12.2006)

• - Barbaru Landovou měla původně ztvárnit Susan Sarandon. (Olík)

• - Johnny Depp odmítl roli reportéra Jasona Stona. (fannah)

• - Tim Burton se inspiroval fenoménem 50. let, a to sérií "béčkových" sci-fi filmů o invazi nepřátelských mimozemských civilizací z vesmíru. Výtvarné pojetí však přímo odkazuje ke kdysi populárním žvýkačkovým obrázkům firmy Topps. (hippyman)