Mozna, ze je 5* prehnanejch, ale pro me to je jedna z nejlepsich sci-fi komedii. Pro Burtona ne zas tak obvykly zanr zvladl na vybornou a do filmu dosadil spoustu znamejch tvari. Staci se podivat do titulku - co herec, to hvezda. Martani jsou hodne drsny a nedherne vybuchujou, hodne me pobavil bracha toho kluka, kterej si hraje na vojaka. Taky president je nezapomenutelne ztvarnenej Jackem Nicholsnem. A zaver kdy vsude poustej pisnicku je proste uzasnej. Sice to nepatri mezi nejlepsi Burtonovi filmy, ale pro me je to bezchybne.(6.5.2005)

Výborná sci-fi komedie, ani se mi nechce věřit, že to režíroval Tim Burton. Výborné herecké postavení a jejich výkony. Když jsem byl dítě, tak jsem to sledoval v jednom kuse. A klidně bych se k němu vrátil.(3.4.2004)

"Jedno ti řeknu...telku jim nedám !!"(19.3.2010)

Taká pičovina, že som sa na tom zabavil aj napriek tomu, že je to TB direction. (subjektívne, nič osobné)(28.9.2008)

Bláznivě vtipná taškařice, prošpikovaná hollywoodskými hereckými špičkami. Bavila jsem se od samého začátku. Je nad slunce jasné, že se v tomhle vesmírném příběhu Tim Burton neskutečně vyřádil. Smlsnul si na komplet celém Kongresu Spojených států včetně samotného prezidenta a svůj díl dostala i Francie. Je to rebel! ;-)(6.3.2015)

• - Mimozemšťané se moc neliší od podoby, jež jim vdechl H. G. Wells ve svém románu Válka světů a kterou dodrželi i autoři jeho filmové verze z roku 1953. (hippyman)

• - „Mars útočí!“ byla původně sci-fi karetní série z roku 1962 vyprávějící příběh Země napadené mimozemšťany. Společnost Warner Bros musela pro Burtona koupit její filmová práva. (Olík)

• - Spoiler: Rude Gambler (Danny DeVito) se těsně před smrtí zmíní, že je právník. Postavu právníka ztvárnil ve filmu Válka Roseových (1989). (Lorge)