Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

Ironfood

Zdařilé vězeňské drama se skvělým hereckým obsazení, které působí celkem realisticky a ne tak vykonstruovaně jako podle mě přeceňované vykoupení z věznice Shawshank. ()

lofa

Film bych ohodnotil někde mezi 3-4*, ale díky vylepanýmu Willemu Dafoeovi a dámičce Mickey Rourkeovi dám 4*. Earl jako místní kápo si vezme nováčka ve vězení Rona pod svý pařáty a stará se o něj jako o vlastního,..sice mi ta volnost přijde trošku až přehnaná, ale budiž. Atmosféra a hlášky se mi líbily: "Paul Adams si šlehne i chcanky, jenom proto, aby byl v rauši" nebo Earl: "Prej se Ti nechce moc stěhovat" Ron: "Jo, sem z toho na prášky, jednou rukou si musím chránit péro, druhou prdel!" Music: John Lurie, Soundtrack: Jake La Botz - "This Ain't the Way I Come Up (But It's the Way I'm Going Down)", Antony Hegarty (as Antony) - "Rapture", Elizabeth Cook - "Demon", Jake La Botz - "Lay Down the Bottle", Harry Dean Stanton - "I Hope I Never Get Too Old (To Rock N' Roll)", Illegibles - "Times Tables", Illegibles - "Headset Zen" ()

Georgex

Další z řady vězeňských dramat, které nám ukáže prostředí tvrdé americké věznice, kde přežijí pouze neskuteční drsňáci. Tento film se ničím neodlišuje od podobných vězeňských filmů, přesto mě dokázal oslovit a udržel mě v napětí po celou dobu svého trvání, bohužel pokud čekáte akční pecku ve stylu Cela 211, tak u tohoto snímku nepochodíte. Celý děj se odehrává v klidném tempu, občas nějaká vražda spoluvězně, rasový nepokoj nebo rozhovory mezi vězni. Film nás vtáhne do "normálního" života vězňů a jednoho mladíka, který je zavřen za prodej marihuany a rázem se ve vězení stává lovnou zvěří svých silnějších kolegů, proto se rozhodne přidat do místního gangu a spřátelit se s jejich kápem. Zajímavý příběh má jednu zásadní vadu na své kráse a tou je, že celý film čekáte než se začne něco dít a toho se bohužel nedočkáte. Film skončí ve stejném tempu, ve kterém začal. Nutno podotknout, že jsem se u filmu nenudil. Herecké obsazení je výborné a výkony hlavních představitelů jsou také povedené, za zmínku stojí holohlavý Williem Dafoe a odvážný Edward Furlong, kteří podávají senzační výkony. Celkově hodnotím film jako pohodové drama, které bohužel ničím nepřekvapilo a od Steva Buscemiho jsem čekal více. Moje hodnocení 60% ()

MiaMoonlight

Skvělí herci, to především. Vlastně ani nevím, co říct, snad jen "To naštve, co kámo?". Jinak je to skvělý guide pro Vykoupení z věznice Shawshank, kdyby místo filmů s ženskejma promítali ve vězeních tohle, taková naučná kinematografie! ()

solskjaer

Tak tento film mě skutečně dostal. Nic jsem od něj nečekal a o to více jsem si odnesl. Perfektní herecký výkon Defoeho mi bral dech - neskutečně se vžil do své role. Sice jsem narazil na pár hluchých míst ale čert to vem když je to tak dobrý film! ()

sedm.1

Téměř až mikroskopický pohled do života vězňů,jejich problémů,chování a následných důsledků.Pro mě nedostižně precizní obsazení většinou filmovými záporáky,kteří všemu dodávají autentickou drsnost a nepřívětivost. ()

The Viper

Už jen to herecké obsazení vám vnukne myšlenku, že se bude jednat o výborný film. A to taky je ! Začátek nového století přináší vězeňské drama s hlavní rolí té doby mladé hvězdy Edwarda Furlonga a ostříleného borce s děsivým úsměvem, Williemem Dafoe. Vedlejší role Dannyho Treja a Mickeyho Rourkeho parádně sedly a příběh se nesl s parádní noblesou. Syrové prostředí vězení, jak jsme ho poznali v nejednom filmu (Shawshank,Kriminál,...) Zasloužená červená linie a v procentuálním hodnocení bych film hnal ještě výšše. Doporučuji všem, kteří chtějí podobnou atmosféru jako u filmu Kriminál apod. ()

Maynard.

S.Buscemi je rozhodně vynikající herec, který zasluhuje obdiv. Ale jako rejža mě nepřesvědčil o svejch kvalitách. Tohle byl teda zatím můj 1.jeho film, ale nevím nevím, esi se budu ještě někdy dívat na další. Vězeňskejch filmů je obrovský množství, všem samozřejmě kraluje Shawshank. Tohle se mu zdaleka nepřiblížio. Hrozně mi vadila hudba, která se sem vůbec nehodila a doslova mě rušila. Herecká dvojice celkem fajn, i když nechápu, proč byl Dafoe do hola. Přiběhově celkem o ničem a závěrečná "pointa" taky. ()

Pollock

Dobré herecké výkony, a i děj tak nějak příjemně plyne, ovšem v lehce neuvěřitelném vězeňském prostředí. Například oproti seriálu OZ příliš naivní a pohodové. ()

Nemik96

Zrovna jsem se díval na terminatora 2 a říkal jsem si co se asi stalo s hercem Edwardem Furlongem. Tak jsem si projel jeho filmografii a zjistil jsem, že po skvělém Kultu hákového kříže, hraje právě v tomto filmu mého oblíbence Steva Buscemiho který tohle dílo režíruje.Rozhodl jsem se tedy, že zjistím o co jde. Od VĚZNICE jsem čekal nějaké pořádne jatka, ale dočkal jsem se o dost slabší verze ÚTĚKU Z VĚZNICE SHAWSHANK. Děj filmu je dobrý, herci taktéž hlavně Wiliem Dafoe který svou viáži a holou hlavou mi připadal jako nějaký fakír :) konec filmu mě trochu nasral, ale vše přeci nemůže končit HAPY ENDEM. Hodně mě pobavila scéna kdy RONUV spoluvězeň na cele, transvestita říka: Když mě bůh tvořil tak to pěkně posral tak a teď mi ho pojď vykouřit :D Uděluji 4****. ()

klukluka

Ty vole, takovejch JMEN! A takovej vobyčejnej biják... :( Čekal jsem mnohem, mnohem víc. Míra homosexuality v amerických věznicích zajímavá a k zamyšlení, Earlova čistá "láska" k mladýmu Ronovi - OK, ale jinak? Tady se vlastně vůbec nic nestalo. A to, co se tady stalo, jsme tak nějak dost čekali, protože než se to stalo, tak se tady o tom už předtím mluvilo - neposer Earlovi možnost dostat se ven na podmínku. Dost taky pochybuju o tom, že by neutrpěla Earlova autorita poté, co přiznal city k bažantovi. Dost taky pochybuju o Earlově autoritě jako takové. Na to je podle mě Dafoe fakt trochu moc chcíplej. Ale v lochu jsem nebyl, snad ani nikdy nebudu, takže nevím, co za lidi tam svírají otěže. Třeba by to dal, i když z něj mám pocit, že bych ho zlomil vejpůl malíčkem. ()

zbysik

Takova slabsi varianta Veznice Shawshank. Jako hlavni problem zde vidim prilisnou povrchnost pri snaze o co nejrealistictejsi pohled do utrob veznice. Vse tak nejak konci pouze u slov a skutky utikaji nekam do ztracena. Kdyz se ve filmu vyjimecne neco silnejsiho stane, tak to spise vemete jako holou skutecnost, ke ktere se ve svych myslenkach jiz vice nevratite. I pres tyto vytky musim uznat, ze film nenudi. ()

dopita

Film se tváří jako drama, ale ono to vlastně zas tak špatně neskončilo. Odehrává se jen za zdmi věznice, žádný obrázek zvenčí, no možná jeden krátkej na konci. Věznice obsahuje velice slušný herecký výkony a podle mě dost nevhodnou a škaredou hudbu. Mickey Rourke byl skvělej. ()

Junglista

Tohle je první film od Buscemiho na pozici režiséra, kterej sem viděl. Čistej průměr. Neni to nuda, ale postrádá to výraznější momenty. Herecký výkony výborný, jenom mě mrzí, že nejdrsnější xicht Trejo neměl trošku výraznější roli. A nevědět, že Mickey Rourke se tu objeví, tak bych ho nepoznal ani omylem :-) Strávil sem s filmem příjemnou hodinku a půl, ale asi si zejtra nebudu moc pamatovat, na co sem vlastně koukal. ()

Mičl

Bylo fajn vidět po dlouhé době Furlonga v něčem solidním a proč ne právě v dobrém vězeňském dramatu herce-režiséra Stýva Buscemi po boku Dafoa. Líbili se mi i role Treja, který má s vězením své nemalé zkušenosti a nemá problémy je zužitkovat, nebo Marka Boona, Buscemiho velkého kámoše a gejíček Rourke byl k popukání :D dějově celkem průměrná, ale slušná podívaná. ()

Michalechal

V podstatě celkem pohodovej film z prostředí věznice. Nejsou v něm žádné drsné scény jako například v Kriminálu z roku 1989 či Vykoupení z věznice Shawshank z roku 1994. Přesto se mi film líbil díky svojí hlavní dějové linii, kdy se ostřílený mukl ujme právě příchozího zelenáče ... a jsem taky rád, že po dlouhé době jsem na konec filmu nepotřeboval kapesník :D ()