Určitě vás všechny zajímají další osudy hrdinů oblíbené pohádky Co takhle svatba, princi? Tak tady jsou! Již sám název vám může napovědět, co důležitého se odehraje tentokrát. Princ David a jeho žena Běla se těší na děťátko, které se jim má co nevidět narodit. Jenže princ David si ze všeho nejvíc přeje syna, dědice trůnu, a když v kolébce zavrní holčička, nedokáže se s tím smířit. Navíc platí pravidlo, že se David může stát králem pouze ve chvíli, kdy se mu narodí syn. Když se tedy narodila dcera, musela zmizet ze zámku. Matěj (K. Černoch) za pomoci hodného rybáře Janka (M. Stropnický) ale našel pro holčičku nový domov u dobrosrdečné a láskyplné Magdalény (I. Janžurová), takže o ni bylo dobře postaráno… Nebojte se, jak to tak v pohádka bývá, i tato skočí šťastně. I když to Davidovi chvilku potrvá, vezme nakonec svou dcerku na milost. A opět se můžete těšit na pěkné písničky "Růžičko červená", "Všechno naruby" či "Byl to nebo nebyl král" a oblíbené herce I. Andrlovou, M. Vladyku, J. Bohdalovou nebo P. Nárožného. (Česká televize)

melica

"Dvojka" se mi líbila podstatně méně. To, že princ zavrhne manželku kvůli tomu, že porodila dceru, a začne si s od pohledu zlou komtesou, jsem považovala za absolutně pomýlené už jako malá holka. Líbila se mi snad jen scéna pobití nepřátelské armády v kozím chlívku. Komentář píšu v době, kdy se spekuluje o tom, že Miloš Zeman nejmenuje Martina Stropnického ministrem obrany, protože ho nepovažuje za odborníka. Důrazně požaduji, aby tato pohádka byla považována za důkaz, že Stropnický se vyznamenal v boji a je tudíž plně kvalifikován :-) ()

ladinek

Vynikající pohádka,stejně dobrá jako první díl.Herecká kreace krále v podání Petra Nárožného,královny Jiřiny Bohdalové a neskutečného rádce Vlastimila Bedrny.Výborné písničky a i další herci.Já této komedii dávám 100%. ()

bettyragy

Tuto pohádku mám opravdu hodně ráda. Vtipná, bezvadné herecké obsazení a krásné písničky. Ano natočily se určitě i lepší, ale k této pohádce se ráda vracím už od dětství a budu i dál. ()

Shellou

Vladyku mám rád, ale princ to prostě bejt nemůže... Když bych pohádce odpustil chatrný děj a tragický scénář, neodpustím jí hudbu. Nekonečné trapné árie podbarvené nějakými samohrajkami... hrůza :-) ()

milos.bradik

Opět trapná pohádka, neherec Černoch, trapná Bohdalka a velmi slabý výkon Vladyky a Andrlové, kteří mají na víc, ale tady hrají jak ochotníci. Jediná hvězda za Nárožného, který předvedl svůj standard. ()

Pimburger

Už jenom za akční vsuvku, která mi v dětství přišla jako vrchol akční tvorby, musím dát plný počet. Sice jsem nikdy nepochopil, jak a proč se královna jen tak zbavila dcery a začala se s ní stýkat až asi ve dvanácti, ale vzhledem k tomu, jak hoši z naší Lhoty nakopali Verunčiným pohůnkům prdel, mi to bylo u prdele - a je dodnes, a tak neváhám bratři, dávat hvězdy, jak se patří.***** ()

deli06

Rok se s rokem sešel a David je úplně stejné hovádko, jako byl celý první díl, když nepočítáme těch posledních pár minut. Kostýmy jsou pro mě pořád nepochopitelné, ale film příjemně utíká a písničky jsou poslouchatelné. PIGY rádio z nich podle mě úspěšně čerpá dodnes. A jsem ráda, že už nechali zpívat Andrlovou. ()

wendy221

To snad není možný. Takhle nelogickou pohádku jsem dlouho neviděla. Jasný, je to studiovka, navíc před revolucí, ale ten děj vyzníval spíš jako slohová práce žáka z páté třídy...  Když vynechám nechutné sténání Běly a jejich dvorních dam při porodu, absolutně tu dopackali docela slušnou zápletku. Král chce vnuka, jinak nepředá žezlo Davidovi. Narodí se ale malá princezna. Aniž by ji princ viděl, "šoupla" ji Běla Matějovi a ten za zdlouhavého zpívání holčičku schová k místní pradleně. Ta ji bere, kdo ví proč, jako kluka Honzu a chudák malá si tak myslí, že i kluk je. Pozor, a teď přijde ten největší fail: Mělo uběhnout 7 LET od porodu, ale na dějové lince to VŮBEC není poznat! Mně, jakožto dospělému divákovi, to není hned jasné, natož aby to dávalo smysl dětem! Přitom by stačilo aspoň pár záběrů na přírodu, jak proudí potok, jak se mění roční období... A pak prolnutí po těch 7 letech. Mimoto mi hlava nebere, proč si během té doby "nepořídili" další dítě. Nevím, jsem generace konce devadesátek, takže spoustu - zde zmíněných - politických narážek asi nepochopím, ale tím spíš jsem se na pohádku zaměřila jako malé dítě, které si jen užívá děj. Jedna hvězda za Karla Černocha a druhá za pár pěkných písniček. ()