Ať přiletí čáp, královno! (TV film)

Pohádka

Československo, 1987, 93 min

• gudaulin

Na můj vkus už příliš podbízivé, jakkoliv herci ledacos zachraňují. Celkový dojem 40 %.(18.7.2008)

Pokračování pohádky, které se tehdy ještě povedlo. Zmatený král, který se ztrácí ve svých vlastních briliantních výrocích a královna, která u projevů svého manžela usíná nudou. Princ je stále stejný trouba jako byl před svatbou a Běla, jeho manželka, ho ani jako milujícího otce jejich holčičky neumlátí tupým těžkým předmětem, což je poměrně s podivem.(3.10.2010)

"Tenhle strejda co tu stál, tak byl to nebo nebyl král..." A mnoho dalších skvělých písniček. Dosti povedená pohádka, kdo neviděl, ať kvapem napraví=)(24.11.2012)

Jedna z nejpůvabnějších rolí Ivy Janžurové, pro kterou neodolám a podívám se znovu. Jinak platí to jstené jako pro Co takhle svatba, princi, - hudební složka převyšuje tu filmovou. Rozdíl je v exteriérech, těch je tu mnohem více(27.10.2014)

Nějak mě nepotěšil přesun ze studia do exteriéru, ale pořád je to skvělá pohádka s hláškujícím královským párem a úžasnými písněmi za všechny jmenuji Růžičku červenou (Bude bál) - tak provokativní píseň v pohádce hned tak neuslyšíte.(10.7.2007)

• - Když je král v chalupě na výzvědech, odchází dveřmi na chodbu a dává se doleva. Když na konci pohádky přibíhá Martin Stropnický varovat prince a vychovatele, že se blíží vojáci, tak přichází stejnými dveřmi, ale přímo z venku. (Pepy)

• - Pro natáčení tvůrci využili prostory zámeckého parku v Průhonicích. (hippyman)

• - Než odjede Miroslav Vladyka do boje, zpívá s Ivanou Andrlovou na schodech, přičemž je v úvodu skladby vidět novodobý radiátor. (Pepy)