Ať přiletí čáp, královno! (TV film)

Pohádka

Československo, 1987, 93 min

• kingik

První díl ještě snesitelný, ale ve volném pokračování jsem neobjevil nic zajímavého. Mně to přišlo jako nezáživná slátanina, která nezažene ani to nejnudnější odpoledne. 20%(24.1.2012)

• rt12

Blbost s naondulovaným Vladykou v čele.(20.5.2014)

"Co to ?? Cos to říkal s tím oslem ?? A proč ses při tom díval na mě ?? Ty něco víš, Matěji, a proto mluvíš tak kudrnatě.. Viď ??" ;)(26.12.2014)

Průměrná pohádka s výborným hereckým obsazením. Někteří bohužel nepředvedli svůj klasický výkon a tím pádem kvalita filmu jde dolů.(10.1.2012)

Pokračování spěšného čili úspěšného krále. A protože se psala 80. léta, tedy jejich druhá polovina, narvala se do pohádky celá řada politických narážek, které asi dnešní generace až tolik nepochytí. Ústřední zápletka s odloženým dítětem je ovšem poněkud podivná s ohledem na to, že nám princ má být sympatický.(26.12.2014)

• - Pro natáčení tvůrci využili prostory zámeckého parku v Průhonicích. (hippyman)

• - Na rozdíl od prvního dílu zde Ivana Andrlová skutečně zpívá. (M.B)

• - Než odjede Miroslav Vladyka do boje, zpívá s Ivanou Andrlovou na schodech, přičemž je v úvodu skladby vidět novodobý radiátor. (Pepy)