Ať přiletí čáp, královno! (TV film)

Pohádka

Československo, 1987, 93 min

Pokračovanie už nie je také vydarené, ale stále milé, vtipné s fajn pesničkami. "Všechno naruby tu je, všechno naruby tu je,správně pracuje jen pivovar."(10.12.2010)

Pokračování pohádky, které se tehdy ještě povedlo. Zmatený král, který se ztrácí ve svých vlastních briliantních výrocích a královna, která u projevů svého manžela usíná nudou. Princ je stále stejný trouba jako byl před svatbou a Běla, jeho manželka, ho ani jako milujícího otce jejich holčičky neumlátí tupým těžkým předmětem, což je poměrně s podivem.(3.10.2010)

Nějak mě nepotěšil přesun ze studia do exteriéru, ale pořád je to skvělá pohádka s hláškujícím královským párem a úžasnými písněmi za všechny jmenuji Růžičku červenou (Bude bál) - tak provokativní píseň v pohádce hned tak neuslyšíte.(10.7.2007)

• Zdeňka

Ještě slabší než první díl. Písničky jsou zde ještě horší a příběh je o ničem. Jen kazí pohled na spokojené manželství.(18.2.2008)

Pokračování spěšného čili úspěšného krále. A protože se psala 80. léta, tedy jejich druhá polovina, narvala se do pohádky celá řada politických narážek, které asi dnešní generace až tolik nepochytí. Ústřední zápletka s odloženým dítětem je ovšem poněkud podivná s ohledem na to, že nám princ má být sympatický.(26.12.2014)

• - Na rozdíl od prvního dílu zde Ivana Andrlová skutečně zpívá. (M.B)

• - Než odjede Miroslav Vladyka do boje, zpívá s Ivanou Andrlovou na schodech, přičemž je v úvodu skladby vidět novodobý radiátor. (Pepy)

• - Pro natáčení tvůrci využili prostory zámeckého parku v Průhonicích. (hippyman)