Myrreczech

Spaceyho životní výkon. Každé jeho slovo sem mu doslova sežral z ruky. Během filmu sem skoro ani nedýchal, výprava je impozantní, hudba dokonalá, režie perfektní. Navíc Bridges se drží se ctí a ani trochu za Kevinovým božským výkonem nezaostává. Prostě nemůžu vytknout vůbec nic. Celý film mě absolutně dostal a už dlouho sem z žádného neměl tak skvělý pocit. Celkově ten nejkvalitnější snímek jaký jsem kdy viděl. ()

Krosmen

To jediné, co mě mrzí na Protovi je, že na něj nezapomenu a nebudu si tak moct vychutnat znovu ty příjemné pocity, které jsem měl při našem prvním setkání. Příběh a zpracování, které pohladí na duši, lehkou formou přiměje se zamyslet nejen nad životem, ale i nad tím, jak křehké je to, co máme. Spacey dokáže být stejně uvěřitelným nepozemšťanem jako neuvěřitelným pozemšťanem. Vše podbarvuje skvělý soundtrack, kterým se jako vůně domova line mimozemské magično. ()

Kosmik 1

Čekal jsem nějakou hlubší myšlenku. Pořád jsem čekal, kdy přijde, kdy přijde něco, co jsem ještě neviděl, co mě uchvátí a donutí podívat se na film znovu a jinýma očima. Bohužel ta chvíle, ten moment nikdy nepřišel. Není to špatný film, nápad taky dobrý, ale něco mi v tom pořád chybělo a Svět podle Prota jsem dosledoval s mírným zklamáním, vzhledem k výbornému hodnocení zde. Škoda, že se k němu nemohu připojit. Ale jinak docela solidní průměrný film s výborným hereckým obsazením. 60% ()

Koryntos

Film, který ukazuje, že je někdy lepší věřit milosrdné lži, než se dopátrat bolestivé pravdy. Celý film jsem byla v napjatém očekávání, kdo vlastně ve skutečnosti Prot je. Kdyby se na konci změnil v zeleného mužíčka, asi by mi spadla čelist úžasem. Děkuji tvůrcům, že to neudělali a nedotáhli tento film do extrémní absurdity. Skvěle zpracovaný film, který dokáže diváka udržet napjatého, až do závěrečného rozuzlení. Skvělý herecký výkon Kevina Spaceyho. Hodně jsem slyšela i o knize, ale zatím nemám možnost porovnání. ()

Guzo

Fantastický Kevin Spacey ve skvělém filmu se zajímavým tématem. Od poloviny jsem se děsil konce, ale myslím, že z toho nakonec autoři dobře vybruslili a nikoho nezklamali. 9/10 ()

Roseinka

Moc krásný film... opravdu. Mám z něho jen příjemné pocity a to i přesto, že tam byly velmi smutné okamžiky. Tenhle film mě opravdu chytil za srdce. Kevin Spacey je skvělý herec, což už ostatně víme i z jiných filmů. Mám ráda filmy s psychiatrického prostředí a tenhle patří mezi ty nejzvláštnější a možná i nejzajímavější. Musím dát plný počet. ()

Zagi20

Dvě hodiny napínavého vyšetřování, pátrání, přesvědčování a následného vyvracení. Film který vás donutí přemýšlet a pohrává si s tím čemu jste ochotni věřit a věříte aby se vám to následně pokusil vyvrátit. To vše v podání úžasného hereckého dua Spacey / Bridges. Nádherný snímek. Neodpustím si porovnání s filmem Man from Earth, který je i přes svou mnohem kratší stopáž a stejnou mírou ukecanosti, mnohem mnohem nudnější. ()

vyfuk

Jak dlouho bude muset Hollywood točit filmy, dokud jim konečně dojde, že dělají mistrovská díla! Kevin Spacey v roli "mimozemšťana" byl úchvatný a přesvědčivý. Hudební podtext byl známý a filmově víceuspokojivý. Balada o mimozemšťanovi se nakonec povedla... ()

Autogram

Keď pacient prerastie svojho psychiatra, vznikne zvláštna situácia a môže to byť aj mimozemšťan z planéty K-PAX. Koľkí z nás sa nemohli dočkať, rovnako ako doktor, kedy už konečne uvidíme lúč, ktorým Prot pocestuje na svoju rodnú planétu? A nevadili mi ani logické problémy, všetko vynahradili znamenité dialógy a samotné očakávanie. Konzumáciu banánu a jahody aj s príslušenstvom som tiež ocenil, aj keď je to jeden z nelogických prvkov. –– Vy, lidé, většinou zastáváte postup oko za oko, zub za zub, život za život. Pro tuhle hloupost jste ve vesmíru vyhlášení. Buddha i Kristus se na to dívali jinak, ale nikdo jim nevěnoval pozornost, ani buddhisté a křesťané. Někdy se zdá nepochopitelné, že jste se dostali takhle daleko. ()

Herzeleid

Film ve mě zanechal silný emoční zážitek, takže jednoznačně klobouk dolu. Zařadil se tím mezi ne mnoho filmů, které si právě kvůli tomu člověk pamatuje. Navíc nenásilně zakomponované sci-fi, až člověk váhá, zda je to celé pravda či blud. Celkově je film pozitivně naladěn a doslova mě nabil energií. ()

Jaro.Krafcik

Temný, zaujímavý a inteligentný film. Mimozemštan proto ale aj tak nevytiahol maximum. Bolo to dosť ku koncu také stereotypné a človeku sa kládla otázka kto je vlastne ten Proto až do záveru kde to je všetko vysvetlené. Prekvapivo koniec sklamal, ale čo sa dá robiť, stále ide o dobrý trosku odlišný sci-fi film. 4* ()

sellsakul

Zaujímavá scifi dráma, zo začiatku miestami celkom nudná (zachraňujú to Spacey a Bridges). V druhej polovici je to už lepšie a dej sa začína stupňovať, až do zaujímavého finále. Čo mi ešte vadilo bola podľa mňa zbytočne dlhá stopáž (nožničky mohli byť aktívnejšie). Inak celkom dobrý filmík, tak na 3,5*, ale dávam predsa len 4* za ten koniec. ()

giovanni3

Existuje K-PAX nebo ne? Je Prot obyčejný smrtelník, nebo to je člověk co si prošel peklem což ho změnilo? Složité odpovědi.. když se již zdá, že je to bezpochyby obyčejný člověk tak zase nastane obrat, který Vás trošku rozhodí.. Jako já byl nadšen 5z5 ()

Lottr

Velmi působivé mysteriózní drama. V první řadě výborný Kevin Spacey v roli mimozemšťana Prota z planety K-PAX. Působivě a velmi přesvědčivě zahráno. Jeff Bridges v roli doktora ničemu neškodí a tentokrát mi ani nevadil. Z počátku autoři do diváka cpou tolik důkazů o tom, že je Prot z jiné planety, že má člověk pocit, že tomu tak na konci ani nemůže být. Jenže pak se situace natolik obrátí, že nabýváte zcela opačného dojmu. Divák je v neustálém napětí z očekávání... Jenže ani po závěrčných titulcích vlestně nikdo neví, jestli je Prot Protem, nebo Robertem Porterem. Chvílemi velmi působivá kamera a i přes mírně americký konec ( doktor pochopí, že to nejcennější je rodina) řadím film k tomu nejlepšímu ve svém žánru. ()

Pucimka

Geniální práce se světlem, barvami a stíny v každé scéně. Krásně dotváří náladu filmu o možnosti cestovat světlem. ()

DeathTheKid

Do doby 1. hýpnozy to bylo geniální, ale pak?! Sám nechápu jak takhle rozjetý film mohli takhle zprznit. Měla z toho být rize sci-fi psychárna. Chtěl jsem ať je Prot nějaký mimozemšťan, ale ne člověk, který... To mě prostě mrzí. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006