sskrblik

Prot je takový novodobý Malý princ. Má svůj svět, je stále spokojen a dává lidem naději věřit v to co on má vysněné. Kevin Spacey zahrál jednu ze svých nejlepších rolí po Americké Kráse. Zde ztvárnil dokonalým způsobem člověka, který si vytvořil svůj nový svět, aby utekl před tragickými událostmi, jež ho v životě potkali. Film má v sobě ono jednoduché kouzlo a myšlenku, kterou se již v Americké Kráse podařilo zplodit. Zkuste se ponořit do světa hlavního hrdiny a budete obklopeni úžasem stejně jako já. Dávám plné hodnocení jako správný K-Paxan :-) ()

MIGHTTREE

Miluji filmy, které donutí svého diváka přemýšlet i o sobě. Hlavní hrdina dokáže přesvědčit o své výjimečnosti a nechává odhadovat další jeho kroky. Konec filmu je tak zvláštní, že jsem se kvůli němu pohádal s kamarádem. Každý vidí Prota v jiném odrazu slunečního spektra. Takže ať už umíš cestovat paprskem světla nebo ne, tenhle film není jenom pro K-Pexana. Jasných ***** ()

Brain-D

Sci-fi a nebo psychologické drama, to samy zjístíte. Kevin Spacey jako návštěvník světa je uvržen do psychiatrické léčebny. Vše odpovídá, že přichází z jiné planety. Proto se mu Jeff Bridges mrkne na zub a zjístí odkud vlastně přišel. Bohužel i přes skvělé herecké výkony či scény je film scénárně nedotažený. Naštěstí to ale není ten typ snímků, v kterém zabloudíte a pročítáte pak různé recenze, aby jste se našly. Příjemné drama. ()

romajz15

Pokud máte rádi mysteriózní filmy typu Proroctví nebo Šestý smysl tohle je něco pro vás. Celou dobu přemýšlíte, jak to nakonec dopadne, a nebudete zklamáni. Hlavní postavy jsou skvěle napsané a herci předvádějí dobrý výkon. Velmi zajímavý a hlavně mistrovsky zpracovaný film. ()

Timak

Až o 14 let později jsem schopen opravdu docenit tento silný příběh a prožít ho tak, jak (zřejmě) Iain Softley zamýšlel. Neskutečný nářez. ()

lykan9

Kevin Spacey opět zářil a to doslova. Vynikající film se skvělou hudbou. P.S.: Mohl by někdo napsat, v jakém filmu jsem ještě mohl slyšet první dvě melodie ve filmu. O Protovi jsem do nedávna neslyšel, ale soundtrack jsem znal. ()

Sany33

Veľmi zaujímavý príbeh na zamyslenie, núti vás celú dobu rozmýšľať kto je vlastne ten Prot. Je to vážne mimozemšťan z planéty K-PEX alebo ide o nadpriemerne inteligentne vyvinutého príslušníka pozemskej rasy? Veľmi ťažko sa na tieto otázky zo začiatku filmu hľadá odpoveď, ale ako sa príbeh nabaľuje postupne vychádzajú na povrch veci z Protovej minulosti a nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdalo. K vynikajúcemu filmu pripočítame vynikajúci herecký výkon Spaceyho a máme päť hviezd ako vyšitých. 95% ()

cross

Kevin Spacey je skvělý a dokáže to na plátně rozbalit přesně tak, aby diváky dostal. Film má skvělou atmosféru a obsahuje několik vynikajících scén (např. ve hvězdárně). Skvělý je i závěr, který každému dává možnost užití vlastní fantazie... ()

-ELFKA-

Ja, ako vesmírny optimista sa na tento film pozerám ako na psychologické sci-fi o chudákovi mimozemšťanovi, ktorý zostal trčať na našej zaostalej planéte kde mu samozrejme nikto nechce veriť.. Vynikajúci Kevin Spacey nás svojím majstrovským stvárnením absolútne presvečí o tom, že je z inej planéty. Dokonca nám tu planétu opíše tak, že všetci chceme aby nás vzal zo sebou. Lenže koniec nedopadne najlepšie a vesmírni pesimisti sa nám optimistom smejú, že Prot nebol žiadny mimozemšťan, ale obyčajný blázon.. Tlieskam za ten fantastický preklad názvu filmu:-) ()

JoseBenes

Skvělé, Kevin Spacey, který mě dostal už v Americké kráse se tímhle filmem definitivně zařadil mezi mé oblíbené herce. Film jsem viděl s dabingem, který byl podle mého na dojmu moc neubíral a možná byl i lepší než originál. Palec nahoru dávám i za hudbu, která perfektně dobarvovala nejednoznačný děj. ()

NoFiction

Velice povedený záhadný filmeček, který u mě vyvolal docela smíšené pocity. K. Spacey to opravdu zahrál na jedničku, a že mu ten banán s tou slupkou tak chutnal... :) Každopádně v pozadí hraje velice přesvědčivá hudba, která dodává filmu tu správnou atmosféru. Pro mě docela originální snímek, kterému dávám plný počet. ()

PollyJean

Na jednu stranu je film příjemné překvapení - hlavně výborné herecké výkony obou hlavních představitelů - na druhou stranu ale v poslední třetině kvalitu filmu zabije odhalení Protovy "minulosti." Jakoby se scénáristi zalekli, že by mohli být pro emerického diváka příliš neracionální, či co. Ale to pozitivní z filmu rozhodně převažuje. ()

mirec88

E.T. volá domov po novom. Krásny atmosférický film, kde Kevin Spacey dokazuje, že je fakt perfektný herec a hollywoodske filmy nemusia byť vždy len nafúknuté, ale pritom prázdne filmy, ale dokážu mať krásnu myšlienku s posolstvom. A o tomto filme som proste musel premýšľať ešte dlho po skončení titulkov. A onedlho si ho pustím určite zas... ()

jitrnic

Rodinný film, který nikoho neurazí, oslavuje ty hezké hodnoty, netřeba je znovu jmenovat, je to pořád a dokola to samé. Netřeba se zde ani trumfovat, kdo zde vyjmenuje víc vykradených filmů, je jich opravdu hodně. Dobrý film z tohoto vývaru dělají jednoznačně Jeff Bridges s Kevinem Spaceym (jeho výkon bych dokonce označil za mimořádný, ono zahrajte někoho mezi bláznem a mimozemšťanem, abyste nebyli směšní). ()

Kurikmoon

Atmosféra tohto filmu je modravého nádychu. Hlavne Kevin Spacey hrá naozaj pútavo. A nakoniec Vás privedie k otázke... Veríte, alebo neveríte v iný svet? ***Aby som nezabudol, nedostali ste počas filmu chuť vyskúšať zjesť banán i so šupkou? :) ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006