Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

Pattrick

Rozhodně velmi zajímavý filmový počin.. Ze začátku, dost hektický, potom všechno funguje jak má.. Rozhodně jsem zvědavej na pokračování ()

papinak

Těžce vizuálně náročný snímek nejen pro filmaře, ale i pro diváka. Pokud přijmete vizuál, který je naprosto ojedinělý dočkáte se napínavého příběhu a netradyčně pojatého světa počítačů. ()

jeromedefif

Před shlédnutím Tron: Legacy si povídám, musím vidět jedničku. A tady je můj feedback: Dle mého docela velké dílo na 82 rok. I když tehdy počítačové architektuře rozuměla jen hrstka vyvolených, podařilo se děj a zápletku dostat na takovou úroveň, že to všem ostatním asi vůbec nevadilo. Velmi zdařilé 4*. ()

boris323

Jednoduché, na tú dobe extrémne pokrokové a vymakané. Môcť sa tak preniesť do roku 1982 a ísť si pozrieť tento film do kina. Musel to byť úžasný zážitok. ja som tento film videl až po 27 rokoch od jeho uvedenia a doslova ma dostal svojou atmosférou, hudbou a príbehom. A tým že je o 4 roky starší ako ja je to ešte lepšie. Jeff Bridges je super a táto rola mu sadne ako uliata. Niet nad čím rozmýšľať 5 hviezd. ()

RAPTTTOR

Některé věci v tomto filmu byly a jsou opravdu legrační, třeba ty úchvatné disky(frisbee) nebo fakt, že programy jsou stejné jako lidi(dokonce mají i emoce…!) Ovšem co se tomuto snímku nedá upřít je jeho průkopnický počin. Pohled do světa vodičů, procesorů a programů je unikum, i když já stroj(program) vidím stále jako stroj(program) s jasně definovanými úkony a s chladným kalkulem. To je moje představa, asi mylná... možná se skutečně dá stroj(program) ukecat k tomu aby dělal to, co vy chcete, a ne to k čemu byl určen. Mimochodem mě se to ještě nepodařilo(asi dělám něco špatné) :-) ()

Mikkys

Ve své době určitě převratné filmové triky, ale v dnešní době se vizuální stránka filmu nedá porovnávat. Dějově film nebyl špatný, celkem zajímavá myšlenka přenést lidské bytí do digitálního světa. Celkem doporučuji se předem podívat (pro někoho asi i přetrpět) na tento film, než se pustí do TRON Legacy. ()

IrmaVep

Vůbec si nedokážu představit, co bych si říkala vidět to v 80.letech, pravděpodobně bych úžasem nezavřela papulu... Jeffa B. mám moc ráda, příběh mi nevadil, ale ani mě neoslnil. Největší problém mám paradoxně s efekty, protože mám všeobecně mnohem radši "vizuálně současnější" filmy, jestli je to srozumitelné... nejde jen o efekty, ale o celkové zpracování... a to mi říká, že pokračování "Tron:Legacy" se mi asi bude líbit mnohem víc :) Už se těším! ()

Dart_Nader

V sci-fi žánru patří jednoznačně mezi ty hodně povedené kousky. Celkově děj byl zajímavý a originální, docela se divím, že ještě nebyla vytvořena kopie tohoto filmu, co se nápadu týče, ten je skutečně dobrý. Co se efektů týče, jsou krapet přehnaný, tím myslím, ne vždy se tam hodí určité množství záře a obleky jsou velmi nehezky udělané, ale na tu dobu, proč ne, vyděl jsem i horší díla, ale z devadesátých let i mnohem lepší kousky. Co se děje týče, ten byl dobrý, poměrně poutavý a člověk se u toho nenudí. Výkony herců obstojné.. Ale jinak.. Jako aktivního hráče s dlouhou historií mě zaujal hlavně ten nápad, také nemám rád nové moderní efekty a tyhle staré verze mam prostě rád, tehdy ještě nebyly efekty na úkor děje. Hudba dobrá a celkový efekt více než uspokojující. Další snímek, na který se klidně a rád podívám znovu... ()

Lazy87

Na tu dobu opravdu nadčasový snímek. Jenomže teď už není vizuálně tak přesvědčivý. Holt něco tam chybí, ale nápad dobrý. ()

Ounil19

Tento film jsem si pustil z dlouhé chvíle, i když na dnešní dobu postmoderní vizuální efekty ale na druhou stranu na tu dobou to byl výkon moderní techniky. V tom to filmu se dozvíme, že vlastně počítačové programy jsou nám lidem podobní, reagují na útlak ovládacího programu tak i citů mezi programy. Filmem provází i dobrý hudební průvod. Snímek mě uchvátil na tolik že si vysloužil právo vstoupit do mé svatyně TOP filmů. ()

Lodovico

Nadčasová kultová záležitosť sci-fi žánru. Dobrodružná cesta vo virtuálnom svete, natočená v dobe, keď vrecková kalkulačka bola nadštandardným vybavením socialistickej domácnosti a prvým PC nebol ešte ani 1 rok. ()

Hansolo35

Kdyz jsem to vcera shledl a povazoval za kopii Matrixu, tak jsem netusil, ze je tomu presne naopak. Na svoji dobu nevidane efekty, ktere ani dneska tvurci hanbu nedelaji. Pravda, dej a dialogy jsou obcas "mimo misu", ale divat se na to da. Dokonce to povazuji za film, na ktery se jeste nekdy rad podivam. Jedina slabina byl animak Bridgese hned na zacatku. Zase na 1982...to ve hrach jeste kralovaly plosinovky :-D ()

eaglestar

S Tronem je to asi takhle, pokud se na to podívá někdo dneska, tak si většinou řekne, že jenom magor tomu dá pět a bude sa ptát, odkuď se vlastně tahle zmatenost vzala. Pokud to však člověk viděl už v 80. letech a líbilo se mu to, tak bude vždy radostí upšoukávat. Naštěstí pro mě nejsem z (de)generace asociálních retardů z Fakbuku, nagelovaných, homoupírských bukvic, trotlů s iPhonem věčně přilepeným na držce, případně matlajícím prstíčkem, kterým si obvykle dráždí svůj oblíbený sfinkter (hádejte který), po celém displeji, a vím co je Atari, Commodore, Sega, ale i Zbrojováček (ne, nejsem dvacetiletý kretén, který si koupí triko s Atari logem a myslí si, jak je in, cool a retro, nebo já nevím co ještě). Teda pro mě je to jasně za pět i s veškerýma mínusama na který si vzpomenete. A jsem rád, že velkej kus toho dobrýho byl i v Legacy. A mimochodem, béčko to není ani omylem, vy Béčka! ()

StarFsh

B-éčková storka z na svoju dobu nadštandardnými vizuálnymi efektami. Pred 10 rokmi by som možno dal aj 5*, dnes to je na 3*. ()

Šíma2

Toto je film, který mi připadá zajímavý hlavně technologickou inovativností, která je propojena s (teprve) rodící se kulturou počítačových her a virtuálního světa. Omezenost tehdejších možností počítačové grafiky je dokonale povýšena na umělecký záměr a stává se součástí estetiky filmu. Náramná podívaná, která právě proto nezestárne. ()

pekkanik

To boli časy, keď som to videl na čiernobielom TV s nemeckým dabingom a nemohol od toho odtrhnúť oči. Doba pokročila, toto dielo si však stále zachováva svoje čaro, tá "primitívna" PC grafika bude za pár desaťročí zrejme pôsobiť ešte umeleckejšie. Až na občasné diery v scenári nemám námietky. ()

Ardath

Počítačové efekty v tomto snímku mohou možná dnes vypadat trochu směšně. Vlastně tak budou vypadat určitě, ale ve své době se Tron stal originálním a napínavým sci-fi filmem, který si jistě najde své další fanoušky i dnes. Novodobé pokračování Josepha Kosinskiho mám nicméně o něco radši. ()

baronGrga

Dobrý nápad a dnes již pořádná nálož retra, které funguje co do míry legračnosti lépe než věčně šprýmující Jeff Bridges, to jsou jediná lákadla, kterými může Tron vábit k obrazovce. Svět živoucí počítačové sítě je sice originální, ale kromě toho, že není vždy snadné poznat, kterou postavu právě sledujeme, neboť v helmě a kontrastním černobílém provedení vypadají všechny jako klony Fridy Kahlo, se Tron hemží dějovými přemety, dialogy na úrovni troglodytů a herci s poruchou mimického svalstva, jejichž tváře dokáží zračit všeho všudy pět emocí (a co je nad rámec, to vypadá věru divně, viz scéna dvou mužských postav, kdy to vážně, ale vážně vypadá, že přijde milostný akt, přitom ve skutečnosti jeden právě digitálně zmírá). Tři hvězdy tady neznamenají průměrnost, ale průměr z hvězd za nápad a za provedení. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi