To byla svatba, strýčku! (TV film)

Komedie / Hudební

Československo, 1976, 49 min

• Rosalinda

Kdyby tato hudební komedie nebyla hudební, možná bych se i pobavila a dala o hvězdičku víc. Ale v okamžiku, kdy se začalo pět, celá jsem se naježila a než jsem se stačila trochu odježit, začali nanovo.(21.10.2012)

Uhozená kravinka, ale líbivá a dobře zahraná...(30.7.2008)

Miloš Kopecký jako Alfons Karásek opět v akci. Tentokrát plní svou příbuzenskou povinnost. Jako strýček veze ve svém fungl novém voze na svatbu svou neteř (Veškrnová). Vůz se ale stane příčinou mnoha komplikací a samozřejmě komických situací. Celá svatba se málem nekoná, ale všechno dobře dopadne. Tedy až na strýčka Alfonse jako obvykle. Ten prožije další nepovedené milostné dobrodružství, tentokrát s družičkou (Iva Janžurová), jeho vůz dostane pěkně zabrat a nakonec si užene hexenšús. Opět bláznivá hudební revue plná hvězd, populárních písní a komediálních gagů.(3.7.2008)

Třetí díl volné série o Alfonsi Karáskovi. Je neuvěřitelné, jak při totální guláši písniček a scének to vše dává celkem smysl a kolik vtipných malinkých parodií se dá v tomto malém hudebním dílku najít. Klobouk dolů především před Kopeckým, je to jeho malý koncert. Hudba: Dr. Karel Sodomka.(6.1.2009)

Další eskapády Alfonse Karáska, bohužel ne tolik vtipné jako třeba Poslední leč.(29.5.2003)

• - Scénář k dalšímu pokračování příběhů Alfonze Karáska napsal podle svých zážitků scénárista Gustav Oplustil. (M.B)