Ace Ventura 2: Volání divočiny

• USA Ace Ventura: When Nature Calls (více)

Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím, ale nezůstane bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít. Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu a přestože jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání. Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havraní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalých úmyslů. (oficiální text distributora)

Sany33

Som rád že vznikol druhý diel Ace Venturu v hlavnej úlohe s Jimom Carreym a samozrejme aj so zvieracím osadenstvom. Od mesta sme sa presunuli priamo do africkej jungle aby sme našli Šikaku. Množstvo vtipných momentov ale aj dosť veľa trápnosti ale tá ide s Carreym ruka v ruke. Vo finále ale veľmi dobrá komédia na nedeľné dopoludnie pri ktorej sa dá dokonalo vypnúť. 77% ()

Guzo

Ať si každej řiká, co chce, pro mě je dvoje ještě lepší než jednička. Tenhle film stojí úplně na vrcholku a to, co Jim Carrey předvádí za scénky, to neni možný vidět nikde jinde :) ()

R1CH1E

O * slabší než první díl. Ono totiž někdy méně je více. Tohle bylo místy až tak rozjuchané a rozjeté až to ani nebylo vtipné. Ale Carrey na jeho vrcholu tady ukazuje opravdu dookonalé a neuvěřitelné výkony.. Někdy si říkám, že ten chlápek je vážně z gumy. ()

ABCD Marta

Jim Carrey je rozený komik tisíce ksichtů, což dokazuje i v pokračování Ace Ventury, kterému, i přestože nedosahuje úplně kvalit předchozího dílu, musím ty čtyři tečky nasolit. ()

Siri69

Film už neni tak dobrý jako jednička,ale Jim Carrey je pořád senzační !!! Vtipných bláznivých scén je tu mnoho,takže se rozhodně nudit nebudete !!! 3,5* ()

ghatos

Kvalitativní rozdíl oproti jedničce není velký. Hnusného bílého netopýra hledá bílý ďábel :) . 64%. ()

Jaro.Krafcik

Už slabšie ako jednotka, to už je zvykom. Carrey občas pobavil ale celé mi to prišlo už točené nasilu. Aj humor bol prehnaný ale miestami to bolo fajn. Priemerná komédia. Radšej siahnite po skvelej jednotke. 3* ()

KASUGI odpad!

Je opravdu smutné, že kvalitní herec Carrey se stal slavným na takovýchto pičovinách. Tlustí amíci vyžraní z hamburgerů a coca-coly naplňovali kinosály o stošest a z Jima se stala hvězda první velikosti. Jednička se ještě dala vydržet, no tohle jsem ukončil už po scéně ve stanu. Zajímalo by mě, jestli se za tohle Carrey stydí. "Carrey je Cimeřan, ti se nestydí... tak se stydím za něj." ()

pinguinka

"Hej hou! Musíte tady mávat těma vrtulema?!" No není tohle skvělý začátek pro komedii, obzvláště když vidíte 190cm vysokého Jima Carreyho v tyrolském oblečku s kšandičkami, s kohoutím účesem, jak s úsměvem zvládá záchranářské práce ve velehorách? V podobném vtipném duchu pokračuje nadprůměrně schopný Ace i v Africe, kde je ohrožen nejen jeho život, ale i jeho precizní účes (o strastech s netopýřím trusem ani nemluvě ;o) S radostí musím konstatovat, že tento film vyvrací dva názory: 1. jakožto pokračování má stejnou úroveň jako díl první 2. neztrácí nic ze svého kouzla ani dabingem zásluhou výtečného Bohdana Tůmy. "Allllrigthy then!" ()

P1tr

Popravdě už si film ani moc nepamatuji, jen si pamatuji pitvořícího se Jima Carreyho, jeho úvodní etudu s Jeepem a to mi na nostalgickou trojku bohatě stačí:) ()

manonfire

Já mám Jima prostě moc rád a tohle je jedna z jeho lepších. Příběh je blbost, ale to u Jima nikdy nehraje roli. U něj jde o jednotlivé gagy a v nich je nejlepší na celé téhle planetě. 80% ()

spikey1

Kde začala kariéra Jima Carreyho je velmi diskutabilní, ale jak se formovala a co jí nejvíc pomohlo je naprosto jasná, nikdo jiný by nedokázal zahrát tolik démonicky zábavných grimas, dialogů a tudíž komedie plná dnes už klasických scén mohla tlačit Carreyho hvězdu na vrchol. ()

solskjaer

Musím uznat, že dvojka je o trochu slabší ale i tak sakra je to pořád sranda ne? Já jsem se teda nasmál dost i u dvojky a přijde mi totálně neadekvátní ostatní komentáře k tomuto filmu. Neboť si zaslouží více než je 56 %! ()

štísko

Podle úvodního záběru to vypadalo na zajímavej film. V momentě kdy se zachraňovaným pětikilovým mývalem utrhla přeska na horolezeckém úvazu, testovaná aspoň na dvě tuny statické zátěže, bylo mi jasné, že to bude další z filmů u kterých mohu naprosto "vypnout." S Jimem Carreem jsem viděl o dost lepší filmy. ()