Ace Ventura 2: Volání divočiny

• USA Ace Ventura: When Nature Calls (více)

Ace Ventura se uchýlil do buddhistického kláštera, kde se plně oddal meditacím, ale nezůstane bez práce dlouho. Objeví se totiž neodbytný cizinec, který mu nabídne práci a společně s představeným kláštera, který by se svérázného detektiva rád zbavil, ho přesvědčí, aby nabídku přijal. Jde o to, aby v provincii Bonai našel ukradené posvátné zvíře kmene Wačatů, bílého netopýra Šikaku, které měla náčelníkova dcera dostat jako svatební dar. Pokud by se zvíře nenašlo, je útočný kmen Wačutů, z něhož pochází ženich, připraven nevěstin kmen zmasakrovat a do jednoho vybít. Ace nejprve ztropí řadu skandálů v sídle konzula Cadbyho, kde šokuje zdejší bělošskou smetánku, a potom se okouzlen Afrikou vydává do vesnice, aby zahájil pátrání. Setká se tu mimo jiné také s krásnou náčelníkovou dcerou, která na něj má velmi neobvyklou prosbu a přestože jí nedokáže odolat, nezapomíná na své poslání. Brzy se dostane na stopu bezcitnému lovci ohrožených druhů zvířat Quinnovi, jehož havraní pero najde v jeskyni, odkud byl netopýr ukraden. Sleduje ho pomocí velmi rafinovaných metod a pomalu se přes řadu nečekaných nebezpečí propracovává k odhalení skutečného pachatele i jeho nekalých úmyslů. (oficiální text distributora)

xxlch

Tak lepší než jednička určitě ne. Carrey opět předvádí neuvěřitelné množství všech možných i nemožných gagů a obličejů, ale tak nějak mi to příde,že to vše už bylo v díle prvním.Skouknout se to dá a koukatel se i posměje,No a o to tady přeci jde. ()

helrohir

Podľa môjho názoru je toto pokračovanie minimálne také zábavné ako jednotka. Zasadenie príbehu do Afriky beriem ako veľké pozitívum, ktoré dalo možnosť vzniknúť nezabudnuteľným scénam, ako napríklad tej s nosorožcom. ()

kubilov

V konfrontaci s jedničkou velmi slabé. Bez shlédnutí prvního dílu by bylo hodnocení vyšší, avšak i zde jsem se navzdory spoustě vtipných scének občas nudil. Klasický syndrom slabého pokračování. ()

Vocoun

Tak tady půjdu taky trošku proti proudu. Na začátek se sluší říct, že oba Ace Ventury hodnotím jako nejlepší Carreyho komediální filmy. Ale dvojka se mi líbí ještě o úroveň víc. Nemohu souhlasit s názorem že je to slabší či snad nepovedené pokračování. Myslím že celé prostředí, gagy, grimasy, všechno je daleko lepší. Je to sice trošku ulítlejší styl humoru a občas dost drsný a navíc příběh je trošku slabší, ale tím líp, to je přesně něco pro mě. Dokážu vám odcitovat minimálně 10 výborných kultovních hlášek z druhého dílu, kdežto z jedničky mě napadá možná tak 1. Dvojka je prostě o mnoho šílenější a také zábavnější. Carrey zde na plno prodal své fantastické komediální a mimické schopnosti. Viděl jsem to snad 15x a i po letech je to naprosto skvělé. Nelze ovšem opomenout fantastický dabing Tůmy. Prostě tak trochu srdcovka v žánru komedie a proto 5*. 85% ()

george82

Mě dvojka pobavila víc než jednička a to hlavně díky interakcí Carreyeho mezi kmeny Wačutů a Wačatů. Prostě hlášky jako: Víte zánět dásní je dobrý důvod k návštěvě zubaře...nemá chybu. ()

RigorMortis

Niekedy som mal Aceho rád, teraz jeho "humor" nemôžem vystáť. Taktiež to bolo slabšie, než prvý diel, ani ten ma bohvieako nebavil. ()

Brano

O niečo lepšie ako jednotka, ale film ma opäť veľa vtipných, ale aj zároveň trápnych vtípkov. Carrey opäť predvádza výborný výkon. Pre mňa lepší priemer. /65%/ ()

haffen

To parodovanie iných filmov bolo úspešné v Hot shots, tu to moc nevyšlo. Je to pozerateľné, dá sa na tom zasmiať, ale oproti prvému dielu to zaostáva o jednu triedu. Niečo medzi 2 - 3* ()

horor2

PROMIŇTE PANE, KOUKAJÍ VÁM KOULE. PÁN BLBEJ TUŇÁK! Pokračování zvířecího detektiva, který je mistr převleků a neštítí se vylézt dokonce i někomu z prdele! Paráda! Směji se doteď, ale pozor! GENIÁLNÍ VHS DABING - jinak nesahat! ()

brzozin odpad!

Po 15. minutách jsem to vypnul. Přemýšlím, jak moc retardovaný nebo infantilně debilní bych musel být, abych byl schopný se na tohle dívat. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 30%, Audience Score - 72% | FDb.cz - 67.2% | Podle očekávání slabší než opravdu vtipná jednička, přesto kdybychom řekli, že jsme se mnohokrát od srdce (nebo z toho jak to je debilní) nezasmáli, lhali bychom. Vtip to holt nepostrádá a stojíme si za tím, že Carrey opravdu umí a narozdíl od "blbečků" jako jsou Sandler a obzvláště Stiller ty prachy nepobírá za nic. Slušný film, ne o moc slabší než jednička a pro nás možná i mírné překvapení. 60% ()

cinema_cz

Carrey i Oedekerk se úzkostlivě vyhýbají nejistému experimentování a s rozmyslem sázejí na osvědčené interpretační vzorce a vyzkoušená dějová schémata. 60 % (Michal Šobr, Ci 02/1996, str. 16) ()

me3x®

nedokázal som to dopozerať, takže ak sa to zlepšilo na konci ospravedlňujem sa fanúšikom. Tie dva body sú za Carreyho, pretože čo ten týpek dokáže robiť za ksichty to vie asi iba Atkinson už. heh. ()

Bratr

Jsem nesmírně shovívavý a kupodivu jen a jen kvůli jednomu gagu. Tím je ten, ve kterém si Ace točí kolem krku manžela dámy s liškou(kožešinou) kolem krku. Slzu jsem uronil. ()

Via

Jest pravdou, že je to slabší... ale podívat se na to aj jednou či po delší době dá, či ne?... ()