Čtveřice spolužáků, Kyle Broflovski, Stan Marsh, Kenny McCormick a Eric Cartman si vyrazí do kina na nový kanadský film nazvaný Ohnivé prdele. Pokladní jim sice odmítne lístky prodat protože na film, kde se mluví sprostě, mohou jen v doprovodu rodičů, kluci si však hravě poradí. A skutečně film má na městečko zničující dopad. U dětí je sice velmi úspěšný, rodiče však požadují zákaz jeho promítání, protože sprostá mluva se v městečku rozmáhá jako lavina. Další návštěva kina se stane osudnou Kennymu, který si stejně jako postavy ve filmu zkusí zapálit prd. S popáleninami je odvezen do nemocnice, kde však zemře, když mu lékaři místo srdce transplantují bramboru. Zatímco Kenny jako většina lidí skončí v pekle, Stan žárlivě sleduje svou lásku Wendy, která dala přednost jedničkáři Gregorymu a rozzlobené ženy založí sdružení Matky proti Kanadě. Vylákají hrdiny sprostého filmu Terrance a Phillipa na talkshow, kde jsou oba vzápětí zatčeni. Kanada vznese protest, ale protože jí to není nic platné, vybombarduje dům klanu Baldwinů. Spojené státy jako odpověď vyhlásí Kanadě válku a ministryní války jmenují Kyleovu matku, která stojí v čele hnutí Matky proto Kanadě. Armáda útočí na Toronto, Kanaďané žijící v USA jsou internováni v koncentračním táboře štěstí a vzájemná roztržka se mění ve světovou válku a Satan se těší, že se konečně ujme vlády. Stan, Kyle a Cartman však mají plán jak zachránit svět. (oficiální text distributora)

Jespi

Ubrat 20 minut zpěvu a přidat děj a dal bych 5*. Bohužel, toho zpívání bylo na mě moc a otrávilo mi celej film. 50% ()

Warle

Nejsprostější a nejkultovnější muzikál, na kterém jsem vyrůstal a necítím, že by mě to nějak negativně poznamenalo. Eric Cartman je skoro až životní vzor. Film, který vždy zaručeně zlepší náladu, když vás někdo třeba vytočí v práci. O použití nespočtu hlášek v méně formální společnosti ani nemluvě. Ještě že asi nikdy nedospěju, aby mi to začalo připadat dětinské nebo nedej bože trapné. ()

Paldiny

Dosť slabé a nuda. Ale tak to väčšinou dopadne, keď máte 80 minút času a narýchlo splašíte niečo z disku. South Park plnil v detstve akéhosi rebela doby, kedy nás fascinovala všetka tá skazenosť, podivne fungujúca animácia a satira za každú cenu. A presne o tom je celovečerný film. V ňom kvarteto kamarátov túži po sprostom bijáku, čo im je zo všetkých strán zakazovaný (paralela s nami a South Parkom), a preto ho chce každý vidieť, obdivovať, pri každej príležitosti citovať. Pochopil som zámer tvorcov, iba poukázali na to, že aj ten najfekálnejší humor a vulgárnejšia mrava je stále menšie zlo, ako zverstvá na fronte, násilie, nenávisť a-tak-ďalej. Lenže, staré časy sa menia a mne už akosi nestačilo to prdenie, uťahovanie si z Kanaďanov, Kyleovej tučnej mamky. Tiež neprišli vtipné fórky s buzerantským Husseinom či mudrujúcim klitorisom. A tak paradoxne ako veľmi mi zo začiatku prekážali muzikálové čísla, po filme konštatujem, že ako jediné mali hodnotu. Ale zas nominácia na Oscara ? To vážne ročník 99´ nemal lepších kandidátov ? Nič to, so starými známymi som sa opäť raz popálil, ale teraz si nemyslím, že je to iba vekom, veď akčňáky či Simpsonovcov mám rád stále. ()

Skalda

Kdo jim fandí bude spokojen, kdo je nenávidí bude znechucen. Já jim fandim vždy i všude a at tratim i těm s těma "vodklápěcíma" hlavama - rozuměj Kanadany. Asi. A možná to bude znít divně - mě ty písničky i trochu vaděj... ()

Dr Lizal

Tihle abnormálně sprostí parchanti a jejich narážky na Židy, Kanadu či válku mě dojímaly k slzám. Pár písniček trefných, zbylé dost nudné. Ale i tak tenhle celovečerák rozhodně ostudu seriálu neudělal. ()

GreatestFan

a) za absenci trapného bigotního, nevtipného humoru a hnusných antisemitských urážek, což na seriálu opravdu nesnášim b) za dobré vydaření sprostéhu humoru, který v seriálu moc teda nevidím a jinak dobré vtipy, zkrátka jeden vydařený větší, delší a nesestříhaný díl South Parku, mě se tohle prostě narozdíl od seriálu líbí. ()

Garch

Drsně využité puritánské pokrytectví Ameriky - zabíjení a vulgarismy OK, hlavně, proboha, aby děti neviděly prso! PS Seriál mám radši, ale za méně to není. ()

Rufete

"Ták, děti, a teď začneme matematickými úlohami: kolik je 5x2? No ták, děti, nestyďte se, zkuste mi to spočítat. Ano, Clyde?" - "Dvanáct?" Komentář může obsahovat spoilery. Děj je poměrně nezáživný, zachraňují ho skvělé hlášky. Ty znám už dlouhé roky, ale až nyní jsem viděl k jakému filmu vlastně patří. Jedna nebo dvě písničky se daly poslechnout, zbytek nebyl zrovna mým šálkem kávy. Jak už jsem napsal, hlavním tahounem jsou hlášky jednotlivých postav, Cartman zcela jistě vede. Pokud bych měl zvolit nejoblíbenější postavu, tak je to asi Kenny, bylo prostě hrozně milé, jak se na konci obětoval. Líbilo se mi několik scén, především ta při hodině matematiky, černá obranná linie a umírající žirafa. ()

hacho

Serial se mi nikdy nelibil, hrubosti me pohorsuji, ale tenhle film toho vyuzil pomerne dobre. Mozna cenzura zapracovala a dostala do trochu do mezi. Kazdopadne hudba je vyborna, asi mi zachranila prijemny dojem z te tuny sprostaren, byt bych texty nerada konzultovala :o) ()

jilda

Je to nářez!Postavy ďábla a Sadáma mě v kině málem zabily smíchem.Písničky z filmu jsou opravdu výborné, jen škoda, že na sountracku není rockový nářez jak Kenny padá do pekla, nevíte někdo jak se ta píseň jmenuje? ()

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi