Jmenuje se Bond. James Bond. A vyráží do své první akce. Tři zabijáci, maskovaní za neškodné slepé žebráky, zavraždí na Jamajce agenta britské tajné služby i jeho sekretářku. Londýnská centrála MI6, vedená odměřeným šéfem M, pošle na Jamajku jednoho z nejlepších agentů s povolením zabíjet – Jamese Bonda. Jde totiž o mnohem víc než o zmizelého spolupracovníka; z oblasti Jamajky podle všeho pochází rádiové rušení, které má za následek vychylování amerických raket z jejich původního kurzu. James Bond neboli agent 007 se hned cestou z letiště musí vypořádat s útočníkem, který se vydává za řidiče z britského konzulátu. Zanedlouho se v centru jeho pozornosti ocitne nenápadný ostrůvek Crab Key, který je ve vlastnictví bohatého čínského podnikatele jménem Dr. No. Ten na Crab Key údajně těží bauxit. Bond však zjistí, že je zde tajná jaderná základna, s jejíž pomocí chce šílený Dr. No ovládnout západní i východní mocnosti... První filmová adaptace literárních předloh Iana Fleminga, natočená s relativně nízkým rozpočtem, odstartovala jednu z komerčně nejúspěšnějších filmových sérii v dějinách kinematografie. Snímek, jemuž za svou hvězdnou kariéru vděčí charismatický představitel Jamese Bonda, skotský herec Sean Connery, vznikl v roce 1962. (Česká televize)

martins

Začátek více než 50-ti let trvající ságy, nižší hodnocení, přestože ve filmu hraje jedna z nejkrásnější bond girl Ursula Andersson, ale další bondovky mají vzestupnou tendenci, lepší děj, postavy atd.. až na titul Diamanty jsou věčné. ()

Stanmi

Britská tajná služba zratila kontakt se svým agentem na Jamajce a posléze se dozvídá, že byl zavražděn. Rozhodne se vyslat na místo činu svého nejlepšího - agenta 007 Jamese Bonda (Sean Connery). Ten na Jamajce zjistí, že zavražděný agent byl na stopě jistého tajemného muže jménem Dr. No (Joseph Wiseman)...Touto zápletkou začíná první dobrodružství nejslavnějšího agenta filmového plátna (a také nejdelší filmové série) a nutno dodat, že se jedná o povedené dobrodružství. Snímek nám naštěstí nepředkládá tzv. "příběh zrodu", který je typický pro komiksové filmy, ale James Bond je zde už zkušený a ostřílený agent, navíc mistně ztvárněný Seanem Connerym. Co je na Dr. No nezvyklé (z hlediska ostatních filmů s 007), je že podstatná část filmu je spíš taková detektivka, kde sledujeme Bondovo pátrání, které je sem tam okořeněno nějakým soubojem či automobilovou honičkou. Bond navíc ještě nemá u sebe žádné technické vymoženosti a zatím ještě šetří svými hláškami. Na druhou stranu snímku nechybí krásná bond-gril v podání Ursully Andress, kvalitní záporák , kterého ztvárnil Joseph Wiseman a také nesmím zapomenout na legendární hudbu a ústřední melodii Johna Berryho. Filmový debut Jamese Bonda je tak naprostá klasika, co se příběhů o agentů Jejího Veličenstva týče. ()

eMeMko

Bond č.1. Není nutno chodit kolem horké kaše, první bondovka mě velmi překvapila. Rozhodně se nejednalo o nudný film, akce bylo relativně dost, tvář hlavního padoucha nebyla do poslední chvíle vidět, herecké výkony ušly a scénář byl celkem propracovaný. Chyběly zde sice technické vychytávky, ale jak všichni víme, novější filmy jsou jimi naopak prošpikované až moc. Na čem však filmy o Bondovi především stojí je herec v hlavní roli. Sean Connery to zvládl s přehledem a není tedy nic překvapivého, že si tuto roli ještě pětkrát zopakoval. Výsledné hodnocení: 4 hvězdy a skvělý začátek Bondmaratonu. ()

blondboss

Totálny počiatok slávnej filmovej série o slávnom agentovi u mňa nemôže ostať bez povšimnutia. S porovnaním s novodobou produkciou je tento snímok samozrejme amatérskejší, ale dýcha neopakovateľnou atmosférou a Sean Connery dodal postave Jamesa Bonda jedinečnosť, ktorú je ťažké prekonať. Prvá Bond Girl nádherná a aj napriek tomu, že dejovo to nebolo nejaké terno, sledovať prvú akciu Jamesa Bonda je jednoducho na nezaplatenie. Slabé štyri hviezdy si to určite zaslúži. 70 % ()

Lubos_Hurych

Pomalejší a nijak nevýrazný film Dr. No, začínající však jednu z nejdelších a nejkultovnější filmových sérií vůbec. První Bondovka se sice prakticky odehrává jen na dvou místech (Jamajka a ostrov Crab Key) a má celkem jednoduchý a přímočarý děj, za to se zde však prvně (pokud nepočítám původní Flemingovu předlohu) rýsují a definují všechna pravidla, hlášky a samotné charisma Jamese Bonda, které nás budou provázet dalšími díly - a za to všechno vděčíme právě tomuto filmu. ► 60% ◆ 6/10 ◆ 3* ◄ ()

fimler

Naprostý průměr, jediné co musím vyzdvihnout je prostředí. Moje pocity naprosto vystihl komentář od Radka99. ()

Jorge4005

Nikdy jsem nebyl fanoušek Bondovek rozhodl jsem se této legenadární sérii dát šanci. V prvé půli jsem byl spokojen představuje se nám James Bond kterého hraje Sean Connery a už v ten moment se mi nechtělo věřit že jiného herce v této roli budu mít radši. Pan Bond je zkráceně alfa samec čubky na něj letěj a já se nedivím. Části které se mi nejvíc v ryjí do paměti jsou ty když si Bond uvědomí že žena za kterou jede na rande je nepřítel, ale nejdříve jí přeřízne a pak až zatkne jako v tom má u mě pan Bond respekt a v jeho situaci bych se zachoval stejně i když já takovej magnet na čubiny nejsem. Druhá půle mi přišla o poznání horší. Celou dobu se mluví o tom že na ostrově kam plují je drak. Ve skutečnosti je to tank co chrlí ohen. Je vidět že lidi i v té době byli dementní. Asi nejshorší postavou za mě je takzvaná bond girl. Která kdyby tam nebyla bych film hodnotil nejspíš o hvězdu víc. Vysvětlím proč mám z touto první bond girl tak velký problém. Objeví se na ostrově kterej je zakázanej a ví že tam jsou lidé se zbraněmi a ona se tam i tak vidá a proč ? Protože sbírá mušle. I přesto že po nich začnou střílet nechce opustit ostrov bez svejch mušliček. K večeru si povídá s bondem a vypraví mu o svém otci který zemřel a ona podezřívá majitele ostrova že jejího otce zabil. Proto jezdí krást mušle na jeho ostrov aby se mu aspon trochu pomstila . Chápu že chtěli dát nějakou micinu v plavkách aby se zvedli prodeje lístků v kině. V té době porno nebylo zadarmo. Ale ve filmu se objevovali i jiné ženské postavy a ty mi přišli naprosto v pohodě. Jinak hlavní záporák nudnej jak svině do ted nevím co měl za plán. Zkráceně série Bond ve mě vzbudila zájem byli věci co se mi nelíbili ale hlavní postava je fajn cool týpek a přesvědčilo mě to dál pokračovat. ()

PetraMishka

První Bond, který nastavil základ všem dalším - bond girl, auta, lokace, to vše tady teprve začíná a tak je zábavné koukat, co tu ještě všechno chybí nebo přebývá. ()

walkingdead

Přiznám se, že nejsem žádný Bondovský maniak, nejradši mám filmy s Brosnanem, které provázely moje dospívání, zatímco většinu těchhle klasik jsem viděl asi jen jednou, když je nova v devadesátkách poprvé v Česku uváděla (kromě 2 dílů, které se ke mně dostaly ještě o pár let dřív s tím šíleným jednohlasým dabingem, ale Dr. No mezi nimi nebyl), takže jsem si řekl, že si to teď dám všechno hezky od začátku. A Bond číslo 1 (v pořadí filmů, jinak je to pochopitelně pořád Bond č. 007) nezklamal. Přinesl klasický špionážní film s trochou akce, pár honiček i mlátiček v atraktivních jamajských exteriérech, ikonickou scénu s Ursulou Andress, pár dalších půvabných hereček a hlavně charismatického drsňáka Conneryho v hlavní roli, kterému toho špiona zkrátka uvěříte, i když se tady ještě musí obejít bez geniálních vychytávek z dílny Q a vystačit si jen s klasickými zbraněmi a hlavně svými schopnostmi. I díky němu tady vznikl kult, který žije dodnes. ()

Dabing

Pro objektivní hodnocení tohoto filmu je třeba se vrátit do roku 1962. Ruku na srdce, kolik dobrodružných či akčních filmů z té doby si pamatujete ? Já tedy žádný. A do toho přišla tato první bondovka, která nejen že přesně vystihla duch své knižní předlohy (škoda jen, že chybí souboj s chobotnicí), ale na dlouhou dobu dopředu určila nové trendy. Tento film je výjimečný hned z několika důvodů - perfektní Sean Connery, krásná Ursula Andress, drsné scény (např. úvodní vražda trojicí "slepých" černochů), výborný hlavní záporák, skvělá výprava laboratoře na Crab Key atd. Rozhodně jde o vizionářský počin, ze kterého další bondovky ještě dlouho těžily. P.S. Původní dabing vyšel na videokazetách WHV v podobě tzv. voice over, kdy Seana Conneryho daboval překvapivý Rudolf Jelínek ( aka major Jiří Hradec ze seriálu 30 případů majora Zemana). V devadesátých letech pak pořídila nový dabing TV Nova s hlasově i výrazově přesným Pavlem Šromem v hlavní roli. Tento dabing je nyní i na DVD. ()

kanalek

První bondovka.Jalová, bez akce, bez humoru, bez Astona Martina a skvělého oddělení Q.Přesto ale výborná a nezapomenutelná. ()

sAreOn

První Bondovka, která vše začíná a hned na začátku ukazuje to, čím pak bude Bond známý - charisma, suchý humor, technické vystřelky a výstřední záporáky. ()

The_God

První bondovka, která určila, kterým směrem se budou ubírat všechny ostatní filmy s agentem 007. Connery, dle mého nejlepší Bond, je zde sice bez nějakých technických vymožeností pana Q, ale i tak je to dobrý film, pokud víte, co od Bondovky čekat a nechcete o moc víc, než jednoduchou zábavu. ()

kishi_SO

Pravdu povediac dlho som otalal so zhliadnutim celej serie 007. Jednym z dovodov boli aj sklamanie z inych serii filmarskych unikatov. Nakoniec boli moje obavy prehnane. Sean Connery ako volba Jamesa Bonda bola trefa do cierneho. Zamiloval som sa asi do polovice zenskeho obsadenia a prvu polovicu filmu som snad ani nezmurkol. Potom prisiel vylet na ostrov a nadsenie opadlo. "Padouch" bol skvely no zaverecna scena trosku haprovala. Suma sumarum - tesim sa na Srdecne pozdravy. ()

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Bude studio MGM na prodej?

Bude studio MGM na prodej?

23.12.2020

Zatímco studio MGM zoufale vyhlíží premiéru další bondovky, jeho finanční situace se zdá být den ode dne kritičtější. Nyní jsme se tak dozvěděli, že už se společnost obrátila na několik známých bank,… (více)

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Jonny Quest jako akční velkofilm?

Jonny Quest jako akční velkofilm?

18.03.2009

První zmínka o plánech na hranou adaptaci kresleného seriálu z dílny Hanna-Barbera Jonny Quest prosákla ze studia Warner Bros. už někdy v létě 2007. Pak se na ní tak trochu zapomnělo. Těžko ale najít… (více)