Jeden pašerák se zlatem, jeden zabiják s buřinkou, tři ženy s grácií. Protřepat, nemíchat... Sean Connery v hlavní roli britského filmu oceněného Oscarem. Ve třetím akčním dobrodružství se britský agent 007 James Bond (Sean Connery) dostává do křížku s bohatým pašerákem zlata Auricem Goldfingerem (Gert Fröbe). Ten maskuje svou činnost legálním obchodováním, avšak ve skutečnosti připravuje svéráznou krádež světového formátu. Hodlá se vloupat do nejstřeženějšího sejfu na Zemi, do pevnosti Fort Knox, kde je uskladněn státní poklad USA. Tamní tuny zlata však Goldfinger nechce ukrást, nýbrž zamořit s pomocí malé atomové bomby. Jeho vlastní zásoby drahého kovu tak na trhu zdesetinásobí svou hodnotu. James Bond se s Goldfingerem seznámí na golfu; a od začátku je každému z nich zřejmé, že jejich setkání znamená začátek nesmiřitelného boje. Agent 007 v něm bude odkázán na několik tajných zbraní od zbrojíře Q, na své schopnosti a v neposlední řadě i na svůj osobní šarm... Goldfinger je v bondovské filmografii považován za jeden z nejzdařilejších a nejtypičtějších dílů, který se stal vzorem pro všechna další pokračování. Obsahuje řadu ikonických obrazů bondovského mýtu, které byly později – nejen v bondovkách – mnohokrát citovány a variovány (mj. mrtvá milenka, potřená od hlavy po paty zlatem, padouchova záliba v nekalém sportovním soutěžení, Bondovo auto Aston Martin DB5, roztomile komplikované technické vymoženosti, oddělení vývoje tajných zbraní atd.). „Uzákonilo" se zde i pravidlo předtitulkové akční sekvence, která nemá s dalším dějem přímou souvislost. S pomocí nevídané reklamní kampaně, zahrnující mimo jiné i sérii bondovských hraček, dosáhl Goldfinger mimořádně příznivé návštěvnosti. Kladně jej však přijala i kritika. Právě s Goldfingerem se tak naplno rozběhla bondovská mašinérie, která během neuvěřitelných padesáti let od svého vzniku získala miliardy (!) diváků. Zvukař Norman Wanstall byl oceněn Oscarem za zvukové efekty. (Česká televize)

OJan

Třetí nejlepší bondovka, příběh je svižný, přiměřeně akční, místy vtipný, konec je výborně zpracovaný, obsazení Gerta Fröba do role Goldfingera je skvělé a Harold Sakata to tam vždy tak nějak oživí. |95%| ()

Pete

Connery #3 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Auric Goldfinger, muž s "Midasovým dotykem" chtěl prostě operací Grand Slam zamávat s cenou zlata, a pořádně si namastit kapsu. Miloval jen zlato, byl to falešný hráč, co neuměl prohrávat, a vypadal trochu jako takový zrzavý Trautenberk. Od Bonda očekával jediné - že se nechá rozpárat laserem, nebo alespoň takovou malou atomovkou. To se přepočítal, teď hraje v nebi na zlatou harfičku. ()

Tominni

Agent 007 - díl třetí a nutno podotknout, že Goldfinger se povedl. Řada povedených hlášek, touha po zlatu, uspání všech vojáků na základně, dobrý záporák Gert Fröbe. To vše dělá bondovský koktejl, který mi sednul. Po několikerém shlédnutí se stále bavím, takže - přestože nejsem příliš náruživý fandou agenta 007, tak se Goldfinger mezi 4 a 5 hvězdičkami pohybuje. ()

Johny_MH

Máte žízeň pane Bonde? Po té vaší akci s tím Goldfingrem se vám ani nedivím. Protřepat, nemíchat, nemílím li se... Myslím, že na tuto akci jen tak nezapomenete. Goldfinger byl vám možná sympatický svou drzostí. Konečně, tu máte i vy... Právě jsem dostal vzkaz, že na vás před barem očekává nějaká Pussy Gallore. Hodně štěstí pane Bonde. ()

kadef

Celkem slušná bondovka a na to že je tak stará se pořád drží. Connery zahrál bonda ze všech nejlíp, ale má i mnohem lepší filmy. ()

Efreeti

když se řekne James Bond...tak si vždycky nejdřív vybavím tento díl...tenhle je nejlepší ze všech...prostě klasika ()

Danulinda

Celkem solidní Bondovka srovnatelná úrovní s druhou v pořadí (Srdečné pozdravy z Ruska). Jediné, co scénáristé vůbec nezvládli, byl naivní způsob, jakým Jamese Bonda pokaždé chytili a také rvačky, kde byl Sir Connery bezzubý a působil dojmem běžného chlapíka a ne specialisty vycvičeného do boje. V tomto díle z něj udělali spíše zoufalce místo hrdiny, za kterého navíc řeší problémy ti druzí. Role "Odžoba" byla vynikající a celkový dojem, nebýt onoho nesprávného zpracování hlavní role, je taktéž dobrý. Zvládnutí role hlavního hrdiny bylo (až na rvačkové scény) jako vždy perfektní. ()

mr.bredok

ve filmu vyšo opět najevo jak nedozírné následky má otálení zločinců s likvidací tajných agentů. Ale na druhou stranu, pokud by Goldfinger odpravil Jamese při první příležitosti, nevznikl by tento film a celá sada bondovek by skončila na začátku třetího pokračování, a to by byla škoda... ()

x_ander

Další z řady výborných Conneryových bondovek. Goldfinger je padouch, jak má být a originální zápletka udrží pozornost až do konce. Jen mi přijde, že v poslední třetině filmu děj plyne tak nějak bez účasti Bonda samotného. ()

Bumerang

Skvělá bondovka, která má šmrnc, mile pitomý děj, úžasného záporáka i bandu krásných holek. Ale stárne nám holka, stárne. ()

krivkin

slabší příběh, Bond je skoro celou dobu v zajetí a zbytek vystihl Lima tak výstižně, že mě nic jiného nenapadá ()

honzic

Jedna z nejlepších bondovek vůbec, hezky propracované a ač pomalejším tempem, tak zajímavé. Nelogičnosti jsou i zde, ale dají se odpustit. Hodnocení: 80 % ()

elanista1

Tretia, menej ukecana Bondovka, hlavne v scenach kde reci nie su potrebne. Jedno luxusne auto s mnozstvom funkcii, ktore Mr.Q panu Bondovi dokladne vysvetli a nakoniec aj vsetky vyuzije, ale kazdu len raz. V tomto dieli je sice menej krasnych zien, ale za to sa to viac vyrovnava humorom. Za zmienku tiez stoji Goldfingerov korejsky pomocnik so smrtelnym klobukom, ktory nepovie za cely cas ani jedno slovo. Opat nechyba zopar prekvapeni, genialnych bondovych unikov a samozrejme hlasok, lebo tu sa z Bonda stava hláškova mašina, ktora chrli jednu lepsiu za druhou. A zaver je maximalne vygradovany, aj ked bohuzial nie je velmi priestor na hadanie ako to skonci, lebo je to kazdemu jasne, ale aj napriek tomu to ma stavu. A ked sa casomiera zastavi na cisle 007, tak to je len ten pravy vrchol filmu. ()

lobo87

Pre mňa jedna z najlepších bondoviek, chronologicky zatiaľ najlepšia. Connery na vrchole, keď mu stačí len jeden pohľad a krásna žena je jeho, výborný záporák Gert Fröbe so svojim poskokom Sakatom, zaujímavá Pussy girl a skvelá titulná pieseň... 80% ()

VanBradley89

3. Mise agenta 007 je pro mě, i přes drobné výhrady nejlepší. Klasicky dobrý Connery. Úžasné auto. Několik parádních hlášek. Několik výborných momentů, nejvtipnější je asi geniální plán útěku. I přes výborného Shawa z minulého dílu, je tu konečně výborný záporák, z neméně skvělým poskokem, kteří oba dostali více prostoru než padouši z obou částí dohromady. Bondgirl bohužel mírné zklamání. Zaprvé: Daniela Bianchi byla dokonale roztomilá, takže pro její nástupkyni to byl v mých očích nadlidský úkol se jí, alespoň vyrovnat. A zadruhé, ty dvě holky co byli v tomhle díle ze začátku mi přišli o hodně hezčí. Ale přesto, prozatím, nejlepší Conneryho Bond. ()

Amazon kupuje MGM

Amazon kupuje MGM

26.05.2021

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

Daniel Craig: Bondem až do smrti?

20.12.2011

Je to docela překvapení. Během nejrůznějších průtahů mezi rozpačitě přijatým Quantum of Solace a právě natáčeným Skyfall se objevily spekulace, že třetím dílem Craigova služba Jejímu Veličenstvu… (více)