Série(3) / Epizody(18)

Morloth

IT Crowd mi ze začátku asi sedlo víc, ale nakonec jsem se asi víc smál u Black Books, i když je pravdou, že některé díly byly majinko slabší. Jenže Bernard a jeho styl života je jedinečný. A obě dvě další postavy mu zdatně a zdařile sekundují. VYNIKAJÍCÍ! ()

Jonash87

Nevím... Není to špatné, ale přišlo mi, že kvalita jednotlivých dílů značně kolísala a děj byl místy dost křečovitý a scény spíše trapné. Za první a třetí díl, stejně jako za ten s piánem bych dal hvězd i pět, ale některé další byly kvalitou absolutně někde jinde. Pro mě jen lehký nadprůměr. ()

SallyZen

Ach ti angláni. Další komediální seriál a další pro mě totální zábava, která se s ničím nesere a nebere si ohledy na nikoho. Před tím než jsem tento seroš rozjel, měl jsem jisté obavy z důvodu hlavní role Dylana Morana, kterého zrovna moc nemusím, ale jsem se úplně úžasně hodil a ta jeho napsaná postava a chování určitě patří k TOPce. Scénář je vtipný v každém díle, žádná řada nekolísá. Režiséři nedělali nějaké experimentální skopičiny, udělali klidné prostředí s neklidnými postavami. Opravdu povedený seriál, který dokonce vyřadil z mé Topky "Futuramu". 95% ()

rakovnik

Skvělý britský neotřelý sucho-břitký humor. Sice jsem zatím neviděl sérii 3, ale snad se k ní někdy dostanu. Po IT Crowd další perla ostrovního humoru. ()

William_

Komu voní britský humor, bude tu jako doma. Já jsem mu dlouhou dobu nemohl přijít na chuť, avšak tento seriál jsem si velice užil, a seriál je pro mnoho lidí v mém okolí naprosto kultovní. Já si toto slůvko schovám pro jiné díla, ale i přes to je to solidní nadstandart. Škoda jen toho závěru, u kterého mi přišlo, že byl "zpíchnutý" narychlo a takový prázdný. Jinak parádní podívaná, která neztrácí svůj "šarm" ani po těch letech po odvysílání. ()

dezorz

pise sa o nom ako o jednom z najlepsich a najsmesnejsich britskych sitcomov. a ono na tom nieco bude. dokonale vystavane pol hodinove pribehy s mnohymi paralelnymi liniami, surealne fantasticno s realnym nadychom a britky britsky humor. ()

MrPierc

Satira, Ironie, opilec vs citlivý kamarád vs opilá kamarádka = řadí se mezi velikány britcomu jako: Red Dwarf, Father Ted, Jistě pane Ministře.... ()

Skleena

Já snad přesedlám jen na britcomy! Umírněná rozsáhlost, tedy 3x6 dílů, jen podtrhává nekončící smršť neskutečně šílených hlášek a absurdních situací, do kterých se hlavní hrdinové dostávají. Bernardův abstraktní účes, Mannyho klavírní umění či Franin smích s otočkou je něco, co by žádnému seriálovému fandovi (a vlastně komukoliv, kdo se rád zasměje) nemělo uniknout. Snad jen nutno zmínit, že takový typ suchého a místy až černého humoru, který pro nás pánové Linehan s Moranem přichystali, asi nesedne každému. Ale o to víc pak znamená pro ty, kteří jsou naladěni na stejnou notu. Hurá! ()

Caym

Poznali se tři magoři. Jeden vlastnil knihkupectví, nenáviděl lidi a miloval láhev vína. Druhej byl trochu přihloupej, ale chtěl se přátelit a uměl spravovat účty. Třetí byla žena, která ani nevěděla, co prodává, a měla absolutní smůlu na chlapy a štěstí na chlast. A ti tři měli jediné přátele - totiž sebe navzájem. Partička sebedestruktivních alkoholiků, trpící nervovými a apatickými záchvaty. Co víc si přát? ()

O´Neill

Ačkoliv nejsem příliš velký zastánce sitcomů obecně, tenhle seriál se mi ale opravdu zamlouvá. Kamarád mi jej doporučil, tak jsem řekl, že zkusím první sérku jen tak, třeba mě to chytne. A ono chytlo. První sérii jsem shlédl za jeden den, druhou a třetí pak hned následující den! Z mé strany zkrátka naprostá spokojenost. Seriálek odreáguje, pobaví, a po náročném dni je to ideální večerníček! :) ()

Mefistofelle

Jeden z nejlepších sitcomů posledních let. Kdybych tomu chtěla něco vytknout, nic bych nenašla a to ani kdybych se opravdu hodně snažila. Bernard, Fran a Manny jsou dynamické trio, které se na obrazovce výborně doplňuje a nedovolí vám se nudit. Zvlášť Bernard, který má ztělesňovat archetyp věčně nakrknutého Irčana, je jednou z mých nejoblíbenějších seriálových postav:). ()

Aelita

Fran: "Do you know nothing about modern culture, Bernard? Beckham, Posh, Pokemon ... ?" Bernard: "Pacman. It`s pronounced Pacman." ___ Malý vesmír CLOPENED, kde ke štěstí stačí dobrá kniha, sklenka vína a trocha ironického sarkasmu ... nebo sarkastické ironie, je-li libo. ()

Attta

Zatím jsem se podíval na první sérii a jestli si to udrží stejnou kvalitu i po zbylé dvě řady, tak to bude patřit jednoznačně do mé seriálové topky! Vynikající humor ve kterém se doslova vidím je až neuvěřitelný. Herecký výkon Dylan Morana mě totálně uchvátil a musím říct, že až zde jsem si ho pořádně všiml. Když jsem ho viděl v nějakém jiném filmu, tak nikdy neměl tolik prostoru aby ukázal co v něm je. Zde ten prostor dostal a na 200% dokázal, že umí hrát víc než někteří totálně nadhodnocení Hollywoodští herci! Ono celkově hlavní herecká trojice je na jedničku. EDIT: Dokoukána druhá série, která mě bavila ještě více a ty "prasárny" totálně lahodily mému oku i pocitům! Brzo budu potřebovat ubrousky na monitor, protože u toho prskám jako smyslů zbavený. (Ještě dodávám že kvůli tomuhle měním po několika letech svůj žebříček top 10 seriálů). EDIT: Třetí řada perfektní, ale nic víc toho neřekne o seriálu jako to, že jsem ho celý zkoukl za 2 dny. Prostě BOMBA! :) ()

exitak

"Víš, někdy takhle mezi první raní cigaretou a pul čtvrté v noci když ožralý močím, někde na rohu... Se nad sebou zamýšlím. A musím si říct: Je to super!" :) ()

ifa

Povinná četba, to je Black Books pro milovníky anglického humoru a Anglie obecně. Promítání by se měla zavésta na všechny hodiny angličtiny. ()

wohna

Ze začátku se mi to moc nelíbilo.. Ale po opětovném shlédnutí a po zhlídnutí Dylan Moran: Monster a Like Totally, jsem tenhle sriál začal milovat.. Začal sem milovat Moranův humor.. Tím pádem ***** je na místě a jsou zasloužené! ()

TomikZlesa

Kolísavá kvalita jednotlivých dílů se bohužel potvrdila, ale jako celek se jedná o další perfektní sitcom. Když sem poprvý viděl BigBang Theory, tak sem si říkal že větší nolife socka než Sheldon už snad ani bejt nemůže, no jo ale to neznal Bernarda :-), perfektní agresivní tupý cholerik, vlastně takový opak Mannyho. Skoro nikdo tu ale nezminuje Fran, její postava je myslim taky dobrá, obzvlášt opilá :-). Původně sem si myslel že mi bude vadit stísněný prostor knihkupectví, ale opak je pravdou...Škoda tak mála dílů, tihl mi budou opravdu chybět. 1. serie jednoznačně nejlepší. ()

TommyLeeJape

Jsem fanda britských sitcomů, ale Blackovi knihy mi nějak nesedly. Ve většině dílů se střídají dobré a špatné gagy, stejně jako se střídají dobré a špatné epizody. Všechno to jakž takž zachraňuje Moranova postava svým chlastáním a komunikací se zákazníky. Možná časem zvednu hodnocení, prozatím ovšem budu sledovat Dylana spíše jako výborného stand-up komika. ()