Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

Garch

Prvopočátky skateboardingu. Samozřejmě, že Venice v Kalifornii. Natočeno dokumentárním stylem a i barvou laděno do 70´s. Palec nahoru pro Heatha Ledgera v roli "pasoucího" zakladatele prvního SK8 teamu. ()

Kingpin

Priznam se, ze po prvni polovine jsem mel chut film vypnou, protoze mi to vice pripadalo jako dokument o rozvoji skateboardingu v USa s autobiografickymi prvky, ale na zadny film se nedivame do pulky ze ? Byl jsem proto ohromen a velice prijemne prekvapen, kdyz se druha polovina stylizovala jako melodrama vzestupu a padu uspesnych osobnosti, ktere pozdeji v zaveru najdou opravdove hodnoty, ktere jsou stale. Stale jsem premyslel, zda-li dat 3 bo 4*, ale Pink Floydi jak na zavodech a take na konci me mile prekvapili :) ()

Jendus

Legendy nejsou ani tak filmem o skateboardismu, jako spis o pratelstvi, hledani sebe sama a pocitu nezavislosti.Nejsem fanda prkynkaru, ale tento film s podmanivou hudbou a Heath Ledger v roli "kamarada vychovatele" si me ziskal a se zajmem jsem pozoroval prvotni okamziky rodiciho se fenomenu jmenem skateboard,tak, jak ho zname dnes. Navic velmi sympaticky vykon Emile Hirsche v roli kluka jmenem Jay Adams. ()

Suchinnen

Jakožto milovník prkínek všeho druhu jsem k tomuto dílku přistupoval se značnými obavami a vůbec jsem nečekal, že se budu ve finále rozhodovat, jestli dát 4 nebo dokonce 5 hvězd. Nakonec, i přesto že film má své chybky, dávám pět a musím říct že se jedná o jeden z nejlepších filmů zabývajících se začátky skateboardingu. Scénář vychází z mnoha historických údajů (nad kterými při natáčení dohlížel Stacy Peralta a další SK8 legendy), ale nenudí a je sepsán do velmi zábavného a zajímavého celku. A to že je občas příliš teen? Ano, ale vždyť to byli mladí ušáci, kteří objevovali život, takže tato jalovost mi ve finále vůbec nevadila. Naopak je dobře zachycená první konfrontace s komercí a životními hodnotami. Technické stránce filmu nemám už vůbec co vytknout, protože sluncem rozpálené kalifornské obrazy společně s bigbeatem sedmdesátých let navozují perfektní atmosféru. Přestože současný skateboarding je daleko komerčnějším sportem a technika i triky jsou ABSOLUTNĚ někde jinde, je tento film povinností pro každého, kdo má tehnle sport rád. Aspoň se totiž dozví jak to tenkrát nejspíš bylo, resp. mohlo být... ()

Eva_D666

Sportovní snímek, kde sk8ování je bráno jako životní styl a ne jako módní výstřelek. Pro mě opravdu obrovské překvapení. Určitě patří do mé TOP. A vše je podtrhnuto skvělou hudbou. Přiděluji 5*, bez váhání. ()

phaloc

Na to, ze som totalny antiskejtak som bol z toho pekne v prdeli (ale na skejte som jazdil tak od cca 10 do 13 rokov, ale az taketo finty ako tu som nevedel:). Paradna jazda bazenmi a zivotom troch kamosov ktorych nakope do prdele slava, vystrihy a prachy. Ale nahovno to vsestko ked nemate poriadneho kamarata (samozrejme okrem skatu). Piatu hviezdicku davam za herecke vykony vsetkym zaradom, ktorym exceluje Emile Hirsch a Heath Ledger. V poslednej dobe jedna z naj snimok podla skutocnych udalosti, ktoru som videl. ()

Kratoc

Příjemný film o počátcích skateboardu v USA. Akorát nevím, kam ten film vlastně zařadit. Jestli do komedie, sociálního drama nebo dokumentu. Hezky to odsýpá a dynamická kamera s dobrou hudbou tomu hodně napomáhá. ()

Acrux

Perfektně natočený příběh mladých nadějných skejťáků, jejich vzestupech a pádech, o přátelství. Svého času jsem Lords of Dogtown znala nazpaměť česky i anglicky :D Úžasný Heath a možná ještě trochu úžasnější Emile na prknech. Bazénové dýchánky. A bezvadný soundtrack. Úplné pohlazení pro mou skejťáckou dušičku. A ještě k tomu, když česká premiéra byla stanovena přesně na moje šestnáctiny, lepší dárek jsem si snad tenkrát nedovedla představit :-) ()

Stanley619

Opravdu krasně zpracovaný film se všemi krásami i ''sračkami'' ze světa skateboardingu a života mezi ním. Skvěle zachycená počateční doba svobody skateboardingu. Jako dlouholetý jezdec si Legend z Dogtownu moc vážim. 85% ()

Mrs.Bailey

Veselý i smutný, drsný i milý, nostalgický i euforický... prostě film o životě takovém, jaký je. Který se s nikým nepáře, který někdy bere, ale taky dává. Film, který má pro mě neskutečně úžasnou atmosféru prázdninovýho léta a taky té skvělé doby, kdy jsme chodívali s kámošema jen tak ven a dělali blbosti. Té doby, která už je pryč, ale moc ráda na ni vzpomínám. Určitě bych taky měla zmínit skvělé herecké výkony, moooc přesvědčivé (vždycky je mi líto, že Heath už není mezi námi...) a taky parádní soundtrack. Vřele doporučuju každému! Ani byste neřekli, že v tom má prsty režisérka Twilight... a navíc prostě skejťáci, to nemůže být nikdy špatný :) ()

JK-Stinger

Dobře šlapající "dokument" o skateboardingu. Jízda mládí v plné parádě a Heath Ledger opět v roli, kde se na postavě vyřádil. ()

Florfila

Ty čtyři hvězdy patří převážně mladému Hirschovi. V určitých chvílích bylo vidět velice výrazné herecké ambice. Jeho živelnost, která se i nadále promítá do jeho dalších hereckých počinů byla doslova dechberoucí. Příběh jako takový, byl klasickou teenkou a nestalo se zde nic, co by se nedalo očekávat. Mládí je vždy plné ambicí a nedočkavostí. Se slávou v očích bývá těžké se držet zpátky a tak si kluci nabijí kokosy, nejen na rampě. Ale je to potřeba, protože jinak by nebyli schopní vědět... ()

Rýža

Chichi, chcete vidět Heatha, jak si hraje na Jeffa "Ďůda" Bridgese? Tak v tom případě si to pusťte a nebudete zklamáni! ()

lardko

Tenhle film je u mých top 10 nejlepších filmú. Pobavil mě a nejlepší je na tom že je to podle skutečné události. Já miluju skateboarding a tenhle film je o mých oblýbených skateboardových legendách o Jay Adamsovi , Stacy Peraltovy a o Tony Alvovi. Ve filmu bylo dost vtipných scén , a hlavně dost skvělých triků. A píseň Wish You Were Here v podání Sparklehorse dala filmu skvělou atmosféru. ()

Honny2

Odvazová záležitost!!! Nic moc jsem od toho nečekal, ale někde jsem zahlídl, že tento film má něco společného se surfováním (ve skutečnosti ho tam moc není) a tak jsem po něm sáhl. Udělal jsem dobře, protože tohle drama má opravdu něco do sebe. ....dávám pět i proto, že po konci jsem měl chuť si jít koupit skateboard a zkusit to - neuvěřitelný co film dokáže:D ()

dawe787

Kultovní snímek pro vyznávače jízdy na skateboardu, ale nejen pro ně! Příběh vypráví o partě kluků, kdy prkénko na kolečkách bylo v těžkých začátcích a kluci jako tito, tomuhle sportu vyšlapali cestičku. Film je i o osudu každého z nich a o trablech, jaké prožívali nejen v osobním životě. Neměli to kluci lehké, ale díky bazénům, které objevili v zahrádách, mohli po vypuštění vody cvičit nebezpečné a ohromující kousky.... ()

Platom

Legendy z Dogtownu je celkem obyčejný film o partě "skejťáků", kteří se rozhodli zkusit něco nového, něco revolučního a ono jim to vyšlo. Jejich úspěch ovšem znamenal rozklad jejich přátelství a tak tento film krom skateboardingu a jeho počátcích vypráví příběh povalečského života ve Venice, příběh kamarádů, kteří se změnili v soky a také příběh o tom, k čemu všemu se dá použít zahradní bazén :) Na film jsem se podíval hlavně kvůli Heathovi Ledgerovi a Emile Hirschovi, kterým jejich role skvěle padnou (mimochodem, netušil jsem, že Emile Hirsch takhle válí na skejtu) a také mě potěšila vsuvka s Tony Hawkem jako kosmonautem. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem