Parta šikovných mladých skejťáků vyrostla v tvrdých podmínkách v kalifornské Santa Monice. Říkají si Z-Boys a dali světu vzrušující nový sport, který se postupně stal legendou... V jejich světě neplatí žádná pravidla. Tento fiktivní příběh skutečných Z-Boyz se soustředí na ctižádostivé mladé surfaře, kteří brzy přijdou na to, že jejich skutečný um tkví v mnohem menším prkně. Jejich nově objevené umění skateboardingu zahrnuje nejrůznější skoky a otáčky na předtím nezajímavé aréně a rychle promění svou vášeň v celosvětový sportovní fenomén. Jenže když mladíci přičichnou ke slávě a bohatství, jejich bratrské pouto je vystaveno tvrdé zkoušce. A v sázce je i přátelství se Skipem (Heath Ledger), výrobcem jejich skateboardů a především velkým bratrem. (Cinemax)

Lennnnna

Ať žije skate! Já nevím, jak vám, ale mně dokáží skejťáci odjakživa rozproudit krev v žilách a zrychlit tep, natož pak partička Z-boys! Jejich dechberoucí kousky na skaterboardu i životní osudy mi nedovolily odtrhnout oči od plátna po celou dobu filmu. Díkybohu, že existují i filmy podle skutečné události s takovýmhle nábojem a ne jako mnoho jiných, které si mimo to, že se snaží přiblížit životní osudy hlavních protagonistů, vzaly za úkol číslo jedna unudit vás k smrti. To se tady opravdu nemůže stát, i když je to možná zásluhou zajímavého tématu. Je to film o přátelství, rebelství a divokých jízdách ( nejen skateboardových, nýbrž i životních ). ()

dee-key

Docela solidní film o přáteství ,cílevědomosti ale hlavně o skateboardingu.Je super když člověk vidí že se někdo dostal na špici díky píly a přátelům kteří vás (v tomto filmu tedy ne vždycky) podrží.Docela mě mrzí že neřekli jak dopadl Skip.Toho jsem měl nejradši. ()

Sheldra

Jsem úplně spokojená, dostala jsem mnohem víc, než bych od filmu o skateboardingu (o režisérce hrůzy hrůz Stmívání nemluvě) kdy čekala. A navíc tady hraje Heath Ledger a pro toho mám slabost za všech okolností... ()

Petroff

Kluci jsou nesympatický, holky jsou děvky, manageři jdou po prachách. Nic moc natočený, a třeba i jen oproti King Skate tak nějak nabubřele prázdný. ()

Had6

První půlka filmu, kdy šlo jen a jen o zábavu byla naprosto vynikající a hned bych si to nejraději namířil do Venice Beach roku 75. Když ale přišly na řadu prachy a skateboard šel do pozadí, začal jsem se trochu nudit. Ošem skvělá hudba a ta parádní atmosféra vám stejně nedovolí se od toho odpoutat. Je super koukat na ty old-schoolové triky a jízdy v bazenéch kde to všechno začalo. A zlatým hřebem pro mě byl okamžik kdy Tony Hawk navlečený do astronautského obleku neomylně hodil záda při prvním našlápnutí na prkno. Což ihned okomentoval slovy: "Wow, it's even harder than it looks!" ()

SonG

Napůl film, napůl dokument. Skvělí herci+dobrý scénář+sedmdesátá léta+zábava=Začátky skateboardingu se vším všudy. ()

Chen

Vynikající snímek "podle pravdy", který ve mně, snad i přes některé filmařské chyby, zanechal hluboký dojem. Je to možná sentimentální, ale podobné příběhy mám rád. ()

johny89

mám relativně zkreslený pohled na film, protože byl několikrát přerušen kvůli poškrábanému dvd a pak když už nešel ani nahodit bylo toho dvd nehezky zničeno když lítalo po místnosti... A k filmu - co tam bylo za strhující kaskadérský kousky? vždyť zase tak dobře jezdit neuměli.. nechápal jsem jak mohli vyhrát soutěž.. ()

Jonash87

Trochu nenápadný, přesto moc pěkně natočený film, který vyzdvihuje dobrá kamera a povedený soundtrack. Je to snímek, jenž není rozhodně určený pouze pro fanoušky skateboardu, ale pro všechny ty, již hledají ve filmech něco víc. Má to hloubku a ukazuje to přátelství ve všech možných polohách. Nadprůměrný výkon všech mladých herců, a k tomu navíc Heath Ledger, a já musím dát čtyři hvězdy. ()

Wiikii

I když k tomuto sportu já osobně nemám žádný vztah. Tak Příběh, atmosféra, hudba, vykreslení celého období slávy či začátků je podle mě neuvěřitelná. A to nemluvě o hereckých výkonech, které do všeho příjemně zapadají, především Heath Ledgerův výkon vyniká nad všemi ostatními. .. A i když je zde mnoho chybek, v kontextu celého filmu se hravě ztratí. .... HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

shyster

Filmů o tom, jak se rozpadne přátelství kvůli penězům, slávě atd., bylo už mnoho natočeno. Legendy ale patří k té lepší polovině. Neptejte se proč. Sám přesně nevim, čím na mě zapůsobili (nejsem fanda těch prkýnek na kolečkách). ()

WoWoW

První co musím poznamenat je, že skateboarding je pro mě vůbec ten nejnezajímavější sport na světě. Takže jsem k tomuhle filmu přistupoval s pocity, že se unudím k smrti. Díky bohu se tak nestalo a rozhodně to nebyla zásluha jen skutečného (skvělého) příběhu party kamarádů, ale také hereckého obsazení. Opravdu ať jsem se koukal na kterého herce jsem chtěl pořád se mi jeho vystoupení líbilo. Na druhou stranu přece jen to byl film o zakladatelých tohohle divného sportu a to neustálé ježdění na prknech mi občas lezlo krkem. ()

Aelita

Tak takhle to bylo! Skateboard, surfing, suché léto, prázdné bazény a partička kluků, tenkrát bez počítačů, které nelákalo učení se. A ten Tony Hawk stříhnuvší roli chlapíka, který se neudrží na prkně - to bylo fakt vtipné :-) ()

Abes

S pocitem, že jsem kvůli prknu opět vybulal školu hážu starosti za hlavu, z vlasů vyčesávám písek a hodnotím pěti. ()

C0r0ner

Na skatu jsem byl naposledy už před hodně lety, rozbil jsem si hubu, a od té doby jsem na prkno nevlezl. Hardwicke natočila zajímavý příběh o několika málo lidech, kteří dokázali úžasnou věc, aniž by měli jakékoli prostředky. Že bych byl vyloženě odvázaný, říct nemůžu, ale na jedno podívání to bylo fajn. 70% ()

tormento

Banda chalanov, ktorý boli priekopnici skateboardingu...Film je plný športovej akcie, vynikajucich hereckých výkonov, perfektnej kamery, dobového soundtracku...a hlavne všetko je robené autenticky,že tomu musíte uveriť aj keď ste v živote nestáli na skateboarde. ()

pakobylka

Nebyli to hodní hoši z nedělní školy - byli z DOGTOWNU. Divoká, nevázaná, živelná jízda na prknech, která pro ně znamenala svět ... a opojnou, nade všechno zábavnou a prestižní hru - než do ní vstoupil hráč ze všech největší, který odedávna hýbe světem: BYZNYS. Ale oni měli všechny předpoklady stát se legendami - a tak mu byli rovnocennými soupeři ... 4,5* ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem