Spider-Man 2

USA, 2004, 127 min (Special Edition: 135 min)

Režie:

Sam Raimi

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Scénář:

Alvin Sargent

Kamera:

Bill Pope

Hudba:

Danny Elfman

Tobey Maguire, Kirsten Dunst, James Franco, Alfred Molina, Rosemary Harris, J.K. Simmons, Donna Murphy, Daniel Gillies, Dylan Baker, Bill Nunn, Willem Dafoe (více)

Tobey Maguire je tu opět coby Spider-Man, který jako jediný může zachránit New York. Skvělý fyzik, dr. Otto Octavius (Alfred molina), se nešťastnou náhodou promění v zuřivé, osmiramenné monstrum, Doc Ocka. Superinteligentní robot s chapadly na jeho zádech ovládá jeho mysl a nic nemůže zastavit práci na silném elektrickém zdroji. Město volá svého hrdinu na pomoc, ale Spidey nikde není! Být dál Spider-Manem je pro Petera Parkera (Tobey Maguire) téměř nemožné a on se musí rozhodnout, jestli opustí studium a lásku svého života, MJ (Kirsten Dunst). Jenže když Doc Ock unese MJ, aby se dostal ke Spider-Manovi, Peter Parker nemá jinou možnost. Vrací se zpátky do akce plné dobrodružství a vzrušení, jaké ještě sám nezažil. (Bontonfilm)

Joppo88

Ďalšie kvalitné spracovanie komiksu v nádhernej grafike s perfektnou zvukovou stopou. Čo už, "pavouček" zasa raz bodoval... I keď sa mi zdalo, že v jedničke bolo o čosi viac akcie - naopak tu bolo o čosi viac lásky... ()

tomik99

Po skvělé jízdě v prvním díle přichází druhý film, který je snad ještě o chloupek lepší. Dilema hlavního hrdiny, kterým prochází v polovině filmu, ztráta identity a sebehledání, je na místě a zpříjemňuje celý požitek z filmu. Rozhodnutí být znovu Pavoučím mužem ho přiměje až ve chvíli, kdy je ublíženo jeho blízkým. Tobey Maguire se svojí rolí pěkně ztotožnil, navíc jeho scény s Kirsten Dunst, ke které má city, ale nemůže je dát najevo, jsou kouzelné. Skvěle vyplňuje příběh i James Frnaco alias Harry, který Spider-mana nenávidí a chce se pomstít za svého otce, o vtipy se stará zase J. K. Simmons a k tomu přičtěte zaporáka Dr. Octopuse v roli Alfreda Moliny. Dostane skvělou podívanou, kterou můžete být snad jen nadšeni. Raimi znovu nezklamal a připravil pěkný příběh snad pro všechny věkové kategorie, každý si najde své. Hudba je opět skvělá a Spider-man jako komiksový film dokazuje, že i z obrázkového časopisu se dá udělat nadprůměrný film. ()

tranquill

Skvěle natočeno, samozřejmě principy kopírují Supermana, ale v tom je si stejně většina komiksů podobná. Efekty jsou provedené perfektně, Kirsten je překrásná jako vždy... OK. ()

Rikky007

V lecčem lepší než první díl. Pro nekoho bude plus, ze dvojka daleko vic pripomina kresleny serial. Pro mě je to spíš nevyuzity prostor. Jenom taková snadno koukatelná oddychovka. ()

Kadas97

Od priemernej jednotky mierne zlepšenie v podobe dr. Octopusa, ktorý mal aspoň zaujímavý výzor. Obohatením bol nenávisťou prekypujúci Harry Osborne. Inak všetko ostatné ako pri jednotke s tým zlepšením, že už tam nevyhrával v soundtracku Nickelback. 6 z 10 ()

Harry_

Je to spíš drama, než akční. OK, vnitřní rozpolcení Petera je zobrazeno pěkně, ale je to na dnešní dobu příliš pomalé a nezáživné. Některé scény byly navíc trapně mimo, a to i když přijmete nesmyslnost celého pokusu, který záporáka vytvoří. ()

Johny M.

I po těch letech a spoustě dalších Spidermanů a přesto, že Maguire mi nikdy neseděl a MJ je asi největší děvka Marvelu (Kirten jinak nádherná), pořád parádní komiksovka a pro mě nepřekonanej záporák. Molina jako Oktopus je dokonalej a děsně se těšim na jeho letošní comeback v No Way Home. ()

geek.ondra

Absolutní komiksovo-blockbusterová extra třída. Fenomenální triky, nadupaná akce, boží záporák a romantická osudovost. Jeden z nejlepších komiksových filmů historie a film díky kterému se Sam Raimi stal nesmrtelným. 9/10 ()

FeriusParfax

To jsem dostala náhlou a děsnou chuť se po několika letech kouknout na dvojku jediného Spider-mana, který mě kdy bavil. Líbil se mi chytrý záporák, Peterova ochutnávka normálního života a nostalgická nálada, která na mě dýchala. Opáčko po tolika letech bylo moc příjemné. Sympatičtí herci, hudba, děj, triky. Odpočinková záležitost. ()

HawkeyP

"Ve všem o něco lepší než jednička". Je tu o trochu více akčních scén a "telenovela" mezi nimi je tentokrát mnohem snesitelnější než u jedničky, kde milostný příběh dost nudil. Film má celkově svižnější tempo a zajímavější příběh, přestože je složený přesně z těch samých přísad, jako první díl. Zatímco Spider-manovi (2002) jsem trochu přilepšil a dal mu čtyři hvězdy, přestože by si zasloužil jen tři a půl, "dvojka" si čtyřhvězdičkové hodnocení již plně zaslouží. Toto hodnocení bohužel platí jen pro verzi v původním znění s titulky. Dabing se v tomto případě bohužel nevyvedl tolik, jak u jiných filmů, které byly nedávno uvedeny do kin v převážně nadabovaných kopiích (např. Harry Potter a vězeň z Azkabanu nebo Shrek 2). Nejde o překlad, spíše o výběr herců, přesněji řečeno "hlasů" a to zejména v případech Tobeyho Maguirea a Alfreda Moliny. ()

Hever odpad!

Vážení přátelé, no tohle je prostě sračka, jaké nejlepší komixové zpracování? Imbecilní scénář, debilní dialogy, absence strhujících akčních scén, naprosto donebevolající sranec (sračkoidní konec), už jsem fakt jenom čekal kdy se strhne nějaká dortová bitva abych se furt nemusel smát jenom té kopě trapnosti. I kdybych byl 10-letý harant, který žere pokemony, musel bych si jít radši přečíst Čtyřlístek, než se dívat na toto. No teď nemám ani odvahu se podívat na jedničku, jestli je stejně ubohá jak Spider-Man no. II tak potěš krompáč v hlavě. ()

cyright

mno, viděl jsem trailer a film o natáčení. očekával jsem tedy o třídu lepší film než jednička..ale tohle? klišé, nuda, klišé, nuda, nuda, klišé.. až nechutně předvídatelné a nehorázně naivní.. vykreslení hlavního milostného vztahu má mít hloubku? (to tvrdí film o filmu) No jo, málem jsem se v té patetické kaluži utopil.. a okázalé a propracované efekty mě v celkovém efektu filmu nezdvihly ze židle, ale naopak uondaly.. film totiž naprosto postrádá jakékoli napětí a vtažení do děje. tenhle film mě v žádném ohledu pozitivně neoslovil..ale možná to časem vydýchám a za efekty dám i jednu celou hvězdičku:) ()

LordMysti

Pokračování je o krůček vepředu, akce je akčnější, vizuální efekty propracovanější, ale rozhodně to není film, který by mě chytil a přikoval do křesla. I přes to jsem se u něho dobře bavil. ()

Agarwaen

Nemůžu si pomoct, ale takhle komiksový film vypadat nemá..Moc filosofování, moc semtimentu, prostě moc keců. Neváhal bych dál ještě míň, ale přece jen, stejně jako ve většině megafilmů poslední dobou, efekty byly perfektní. ()

samoto

Nejlepší díl s celé trilogie.Scény beroucí dech,které ohromí dívaky. Hláška:"Jak si to udělal, no musíš hodně odpočívat,cvičit a jíst hodně zeleniny.To mi vždycky máma říkala, ale já jí nikdy neposlouchal." ()

Sosak

Druhý díl se skoro celou dobu tvářil jako mnohem mnohem lepší, než jednička. Ale pak došlo na scénu s vlakem a přespřílišná moralita a naprosto nelogické prvky film úplně zvrátily. Od tý chvíle se ze Spidermana 2 stává béčko bez vtipu a nápadu. Přitom to začalo - a dlouho i vypadalo - jako moc povedenej film. ()

Henry Morgan

spidy parker řeší existenciální krizi, rozklad psychiky a kritiku novin. situaci zachraňuje přemoudřelá teta a Alfred Molina co by hodno-zlý padouch. ()

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus

Alfred Molina by se mohl vrátit jako Dr. Octopus