Zloději paměti

• USA The Forgotten (více)

Telly Paretta (Julianne Moore) přišla před 14 měsíci kvůli tragické letecké havárii o svého osmiletého syna Sama. Zatímco se snaží vyrovnat s tímto neštěstím a následným rozchodem s manželem Jimem (Anthony Edwards), dozvídá se od svého psychiatra Dr. Munce (Gary Sinise) děsivou skutečnost - dle jeho tvrzení trpí halucinacemi, nikdy žádného syna neměla a své vzpomínky si sama vytváří. Šokovaná Telly se pokouší nalézt jakékoliv důkazy o Samově existenci - fotografie, videonahrávky, památníky... Ale to všechno je pryč.

Telly začíná propadat přesvědčení, že se skutečně zbláznila. Pak ale potká naději v podobě Ashe Corrella (Dominic West), otce jedné z dalších obětí stejného leteckého neštěstí, a oba společně se vydávají hledat způsob, jak dokázat existenci svých dětí a vymanit se z šílenství, které je obklopuje. (oficiální text distributora)

Falko

Ja osobne som ocakaval zaujimavy thriller a naozaj som nepocital s tym, ze je to v podstate sci-fi. Mne sa to celkom pacilo, ale chapem aj tie negativne hodnotenia na tento film. ()

castor

Spíše zloději času.. Je smutné sledovat přední hollywoodskou herečku, jakou Julianne Moore bezesporu je, v tak plytkém psychologickém dramatu. Ošidné téma nedokázal ani scenárista, natož režisér, udržet v nějaké napínavé rovině, film se několikrát nelogicky převrátí, v první polovině se z něj stává thriller, kdy po hlavní hrdince jde několik federálních agentů, kteří musejí za každou cenu uchovat tajemství jednoho vládního experimentu. Věci se totiž mají tak: Telly žije v představě, že její malý synek umřel při letecké katastrofě, jenže nejbližší okolí (včetně manžela a psychiatra) jí přesvědčují o tom, že dítě se nikdy nenarodilo, jelikož těhotenství skončilo potratem. Jak to tedy celé bylo? Upřímně zhruba po třiceti minutách filmu mi to bylo relativně jedno. Atmosféra chybí, jen kameraman s autorem hudby Jamesem Hornerem se snaží vyloudit na divákovi alespoň nějaké emoce!! Ostatně příběhy s „nadpřirozenem“ mi nikdy moc neříkaly, ono si stačí vybavit poslední snímky M. Night Shyamalana. ()

viperblade

Není nic horšího, než ztratit někoho blízkého. Kromě toho, když rodič ztratí své dítě. To se stalo Telly, která měla kluka. Zcela normálního, 9letého kluka. Jednou ale spadlo letadlo, ve kterém byl i její kluk. Od té doby uplynulo 14 měsíců a ona stále nemůže zapomenout, jenže máme zde takový problém. Někteří si nemůžou vzpomenout. Proč najednou všichni začínají popírat nehodu? Proč si ji pamatuje pouze ona? A proč se o ni začíná zajímat Státní bezpečnost? Takhle by se dal shrnout tento zajímavý film, který podle mě není tak špatný, jak by se podle zdejšího hodnocení mohlo zdát. Hlavní zásluhou na tom má jistě Julianne Moore a Dominic West. Myslím, že tomuhle filmu by prospěla i trochu delší stopáž, aby ten závěr nepůsobil tak uspěchaně, jako působil na mě. Ale to je pouze jedna výtka. Jinak mi nic nebraní, abych tento zajímavý film mohl doporučit. A slovo zajímavý zcela charakterizuje tento film. ()

Wacoslav1

Určitě zajímavej námět kterej sliboval šanci na originální film. Rozjíždí se to dobře, ale bohužel se postupně začne ve scénaři objevovat víc a víc logických lapsů, který předchozí myšlenky a nápady naprosto degradují a staví na hlavu. Je to škoda se zručnějším režisérem a míň retardovaným scénáristou se z toho dalo vytěžit o dost víc než pouze tento slabý průměr. Juliane Moore se snaží hrát jak o život a je přesvědčivá což o to, ale to nestačí. Dal bych možná i 3*, ale ten nepřesvědčivej konec tento rozporuplný film jenom podtrhnul.45% ()

Phobia

Zpočátku příjemně tísnivá atmosféra žalu a nejistoty se časem utápí v honičkách s vládní agenturou, UFO a podobných konspiracích. Doufala jsem v hororově laděný psychologický film, ovšem tohle je zmatený žánrový mišmaš. Julianne Moore se sice snaží, ale mně je ta ženská bohužel nesympatická, svou osobností a hereckým umem tenhle guláš zkrátka neutáhla. Ostatní postavy jsou víceméně do počtu a nijak zvlášť nezaujmou. Napoprvé jsem usnula dřív, než se film stačil zvrhnout, škoda, že napodruhé jsem jej viděla do konce... Promrhaný potenciál, zklamaně snímek řadím do průměru. 51% ()

lesumir

Mnozí píší, že to mělo i na víc, že první polovina měla vše, co takový film má obsahovat. No,m s tímhle nemůžu vůbec souhlasit, tenhle film od začátku ztrácí. V přechodu do druhé polovinu to jde tak dolů, že se to dotýká i odpadu. A závěr, ten je naprosto skvostný, ukončený během tří minut, ve kterých se rozluští všechno, ale v podstatě nic. Jakoby dosel pasek, a oni museli to všechno vysvětlování shrnout. Ne, tenhle film se mi prostě nelíbil, přítom jsem se na něj těšil, tohle téma mně docela zajímá. Proto ta jedna hvězdička, tu druhou má Julianne Moore, ne proto, že hrála dobře, což samozřejmě nehrála, není to dobrá herečka, ale mám pro ní, jako pro ženu slabost. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +od začátku dobře vybudovaná atmosféra, přesvědčivá Julianne Moore -ke konci je děj překombinovanej a trošičku ztrácí páru/// Původně jsem si říkal, že Zloděje paměti vynechám. Nakonec jsem se na to stejně začal dívat a překvapivě mě děj do sebe hned vtáhnul. Rozhodně je to zajímavý film s hodně chytlavou atmosférou a dobrou myšlenkou. Bohužel výsledná pravda kterou se naše hrdinka dozvý je trošku na hranici sci-fi. A ač je film krátký, působil na mě ke konci protahovaným dojmem. Vlastně ani nevím kde jsem tento pocit vzal. Prostě dokuď jsem nevěděl která bije, sledoval jsem film a napětím ani nedýchal. Potom už to takový wow nebylo a měl jsem trošku problém tomu konci uvěřil. Přesto dobrý film, který nenudí./// Celkem 74%/// ()

misterz

Hrozné sklamanie. Tak ma to navnadilo, aby ma to potom tak veľmi rozčarovalo. Úvod s nastolenou záhadou bol úplne fantastický, len žiaľ po pár minútach sa z toho vykľula taká banálna vtákovina, že sa mi pretočili panenky. Podpriemer. 40/100 ()

k212

Na tento kousek jsem se moc těšila (i přes dosti negativní recenze v tisku). Musím také říci, že prvních 20 minut jsem byla přímo unešena. Atmosférou, dějem, barevnou stylizací, podmanivou kamerou, zvláštní hudbou. A byla bych udělala moc dobře, kdybych po těch dvaceti minutách prostě film vypla. Neučinila jsem tak, čímž jsem si připravila hodinu dlouhý dojezd - s každou přibývající dějovou hm hm gradací se dílko prapadalo hloub a hloub do stoky televizních plagiátů Akt-X. Ano scénář, ten za to může. Bohužel ani uvěřitelná Julianne Moorová a příjemný Dominic West to nezachrání. A proto nemohu dát více než dvě, i přestože audio-vizuiální složka je nadprůměrná a velmi náladotvorná (úhly kamery, pohled na špinavý NY). Jako jediné přirovnání promarněné šance díky hroznému scénáři mě v poslední době napadá Gothika, která však byla o fous níž, a to díky příšerným hereckým výkonům. ()

Snorlax

Velmi dobrý námět i začátek filmu, který se pak zlomí v utrpení filmového diváka. Milé děti, když budete zlobit, budete se dívat na tento film. A když nebudete poslouchat své rodiče, vyroste z vás takovej neschopnej debil jako Joseph Ruben a ještě natočíte film, kvůli kterému si z vás budou všichni dělat srandu. ()

kingik

Tenhle film bych nazval spíše zlodějem času, protože je na něm zajímavých asi prvních 30.minut, než se to roztříští v nesmyslný blábol, kterých je v béčkově vystavěných scifi dost. Jak jsem napsal, začátek hodně slibný, tajemné pozadí ztráty syna hlavní hrdinky, a pak následné tvrzení o neexistenci syna. To všechno bylo opravdu velmi dobře instruováno, ale pak pochopitelně se taky ve filmu muselo nějak pokračovat, a k něčemu vysvětlujícímu se dobrat. A od té chvíle film ztratí všechny svoje trumfy, jde se na to blbým stylem, všechno se to rozpadne na pár nezajímavých a lacině vyhlížejících scének a je po dobré scifi. Kde se stala chyba, a proč se šlo na to právě tak slabomyslně, se asi nedopátrám, ale od půlky filmu nepřijít s ničím kloudným, to už jsem dlouho takový zmar neviděl. Co naplat. Film se do toho všeho sám působivě zamotal, ale nabídl v podstatě jen hodně jednoduché rozuzlení. Nespokojil jsem se s ním. 40% ()

Anderton

V roku 2004 ešte každý trailer na mysteriózny film vzbudzoval veľké očakávania, od sľubného námetu (ten tu je), cez napätie až po šokujúcu pointu (tie tú nie sú). Nie je náhoda, že ak sa mysteriózna zápletka končí racionálnym rozuzlením, skoro vždy je to sklamanie. To sa stalo aj teraz a neurobí s tým nič ani Moorka, ktorá sa snaží udržať celý tento zmätok v intenciách príčetnosti, čo sa jej aspoň do určitej miery podarilo. ()

nash.

Skvělý začátek, s tajemnou a nejistoty plnou atmosférou, který pak nenávratně zničí připitomnělá, zbytečná a směšná zápletka s mimozemšťany. Škoda. V prvních 20 minutách měl ten film našlápnuto na skvělou podívanou. ()

Slarque

První půlhodinu to bylo opravdu zajímavé. Pak scénáristé vyložili karty na stůl a já se začal bavit. Ano, i po letech sledování Akt X mohu s klidným svědomím prohlásit, že větší fantasmagorii jsem dlouho neviděl. Čekal jsem, jestli přijdou dřív Muži v černém nebo agent Krycek. Taková fraška, a to to na začátku vypadalo na psychologické drama. ()

SeBig

Místama to vypadalo i na čtyři hvězdy hlavně první půlka a rozjezd. Srala mě ale ta nekončící hudba a ten konec byl teda dost lidl. ()

korbitch22

Juliane Moore vážně žeru,mimozemšťany jak kdy....:-D dobře zvládnutý mystery thriller o mizení malých dětí,scénář má super odbočky a všelijaké nevyřešené narážky,herci jsou výborní a režie zábavná,celkem mě udivuje menší hodnocení,ale každýmu podle jeho gusta. ()

Chrustyn

Ze začátku zajímavě vyhlížející, později však neskutečně překombinovaný a ve výsledku nudný thriller, působící jako slabá epizoda "Akt X". Výsledná pointa je tak neuvěřitelná, až působí jako pěst na oko. ()

Arsenal83

Film s výborným námetom a dosranou pointou, záver film úplne zarezal, potešil by sa mu snáď len Fox Mulder. Potenciál vysoký, využitie tak na 10%, klimax filmu nastáva v prvých desiatich minútach. ()