John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

damdamh

Film, který mě velmi překvapil. Reeves mě kupodivu ani moc nevadí a jsem schopnej mu i uvěřit, že zmírá na rakovinu. Nejdokonalejší ovšem je Peter Stormare, který, i když se objeví jen na chvíli, mě nadchnul. Vizuálně velmi dobře zpracované. Přestože se jedná o komiksovou látku, komiksové prvky nejsou tak výrazné. Jenom škoda, že si John na konci místo žvejky nedal to cigáro. ()

matass

Tenhle film má rozhodně svůj styl. Reeves, cigára a hlášky tvoří základy, na kterých se tu staví. A základy jsou to sakra pevný. Keanu má prostě čich na filmy se satanem! P.S.: Počkejte si až do konce titulků. ;) ()

vofo

O tomhle filmu jsem věděl že je podle komisku a že réžie se ujal nováček. Ale že to bude v jistých mezích civilní, a poměrně překvapující (co se týče děje) jsem nečekal. Keanu Reeves hláškuje a kouří cigára jak o život, Lawrence režíruje tak pevně jako snad žádný nováček a ví přesně co chce. Pro mě rozhodně jeden z nejlepších komiksových filmů vůbec. A jenom doufám, že se někdy dočkáme druhého dílu s Djimonem Hounsou v akci. Papamidnight rules. ()

@nthr4X

Nevím co mám napsat. Zezačátku slušné pak sem se už začal v tom ztrácet. Neprokouk sem to. Takže proto za 2* ()

l.bejk

No co mám na to říct film je dobrý,zajímavý nápad ale ten konec kdo tam probahal dal toho anděla to sem se musel smát,kdyby tam nebyl tak bych určitě dal o hvězdičku víc. ()

Sonick

Že by to byla reklama na cigarety? Trochu dlouhá ne? Jistá zajímavá myšlenka o nebi a peklu tu je. U toho zůstává. Ke všemu Shia leBeouf hraje líp než Keenu. Zajímavý komentář: Aiax ()

saladín.

Povodne som chcel dat za tri ale potom som si spomenul na famozne role i texty Satana a Gabriela v podani Stormareho a Tildy Swinton respectively a nemuzu jinak. ()

Trinculo

Tímhle křeslem prošlo stovky duší ... něco takového říká papa midnight Johnu constantinovi, když si John mermomocí potřebuje zasurfovat na hranici pekla. No v tomhle filmu nezůstala žádná. Napsal bych tady že to je povrchní katolická agitka, ale vím že to není pravda. Je to jen povrchní. I am Bullshit, John Bullshit asshole !!! Ploché a nudné. ()

Lipps...

Démoni a Andělé...dobrý. Zabiják co si chce koupit propustku do nebe v podobě Keanu Reevese delikatesní a "Lů" byl prostě nejvíc. :) ()

Leyla

Zatraceně cool Keanu Reeves v jedné ze svých nejlepších rolí (alespoň podle mého), moje oblíbenkyně Rachel Weisz rovnou v dvojroli, první film, ve kterém jsem narazila na Shia LaBeoufa, výýýborná Tilda Swinton! No prostě olala!:) ()

OsuDNR

Velmi dobra atmosfera...ktora ma do seba vtiahla uplne od zaciatku a do konca filmu som sa nenudil...celých 116min som žil ten príbeh.Keanovi som to uplne zožral a samozrejme PERFEKTNY Peter Stormare ktorý to čo stvárnoval stvárnil naprosto dokonale! ()

Vitex26

Době, kdy jsem hltal paperbacky typu John Sinclair, a kdy jsem měl problém usnout bez rozsvícené lampičky, už naštěstí dávno odzvonilo, a tak mě Constantine, přes všechny povedené vizuální efekty i přes solidní herecké výkony, příliš neoslovuje. Lepší 2*. ()

DMRaper

Constantine patri medzi moje naoblubenejsie filmy.Kombinacia najlepsich zanrov : Akčný - Horor - Thriller - Fantasy. Ja osobne mam rad filmy "s nebom a peklom" .A ma aj "prvky humoru" :D . Keanu Reevesa som si oblubil az vdaka tomuto filmu. Videl som ho asi 20x a stale si ho rad pozriem. Perfektny film pre perfektnych hercov,nemam mu co vytknut... 5* ()

Insomniac

Milujem filmy s tématikou fantasy - hlavne také, ktoré si zo mňa nerobia blázna. Toto je jeden z nich. Veľmi dobre nakrútené, pekné triky (mne osobne sedí hlavne peklo:) a výborný Keanu. Skvelá zábava pre priaznivcov, ale i ostatných. ()

E.T.Martin

Film Constantine hodnotím nekriticky možná proto, že jsem velký fanoušek komiksové předlohy - série Hellblazer. A to i přesto, že film se od drsné, hodně cynické a hodně potemnělé předlohy poněkud liší. Stejná jsou témata okultismu, náboženství a různých mytologií, komiksový Constantine je však více psychologický, a taky je to ještě o maličko větší parchant než ten, kterého hraje Keenu Reeves. Francis Lawrence si ale ze zfilmováním Hellblazera poradil velmi dobře, když si vezmeme, že jeho úkolem bylo neurazit fanoušky a zároveň přitáhnout do kina i ty, kteří Constantina neznají. Osobně bych klidně přivítal i další pokračování, kdyby se povedlo podobným způsobem. ()

MaxQ69

...aneb jak přiblížit ateistovi bibli aniž by ho to nudilo. Velmi nekonvenční a kontroverzní. Lawrence udělal dobře, že vybral Keanu Reevese, dokonale se na tu roli hodí. A ďábel? Ten byl prostě božký! 90% ()

George89

Vynikajicí duchařská detektivka s noirovým nádechem, která ukazuje jak má vypadat moderní horor. Constantime překypuje sympatickou inteligencí a až neuvěřitelně mrazivou atmosférou, která je doprovázená skvělou hudbou a úžasnýmy triky. Herecké obsazení je zvoleno výborně neboť všichni dokonale zapadají jak do děje tak do Constantinovy paranormální vize. Navíc to mezi ústředním duem Reevs a Weiszová až drásavě jiskří. Co ovšem nesmím opomenout je to, že tažným motorem celého filmu je právě Keanu Reeves díky jehož charismatu má i ta jediná, pořádná akční scéna před koncem nezabržditelný drive. Jestli to vidíte stejně jako já, pak víte co vám chci teď říct. Ano! Správně! Keanu Reeves má grády jako prase!!! ()

necrosrandist

Příkladná ukázka toho, jak se dá na plátno převést komiksová předloha. A hlavně bez trapných kiksů v podobě idiotských hlášek, "plastových" obleků a žánrové schizofrenie. jupííí ()

imaginer21

Obrátí na pavouka skleničku, foukne mu tam do miniprostoru trochu cigaretového kouře a prohlásí "Vítej v mým světě". Tak takový je Constantine. Pohodář fuckující na ďábla (mimochodem brilantně slizkého díky geniálnímu Peteru Stromaremu) nesmířený se svým osudem. Žádná zbytečná love-story, jen předapokalyptická skalpující jízda s dost slušnými efekty a úspornou leč fungující hudbou. A Gabriel je fakt dost cool prevít. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)