John Constantine od malička vidí svět takový, jaký opravdu je. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzezřením. Tím, že se dříve snažil spáchat sebevraždu a nežil zrovna životem světce, si přímo koupil vstupenku do pekla. Když jeho plíce začnou vypovídat službu kvůli neustálému kouření cigaret, dozví se od lékařů, že zemře mlád a bude to brzy. Dá se dohromady s nedůvěřivou policistkou Angelou Dodsonovou, aby společně vyřešili záhadnou sebevraždu jejího dvojčete. Pátrání je přivede do světa andělů a démonů, který existuje těsně pod povrchem Los Angeles. Stanou se zajatci sledu katastrofických událostí z jiného světa a pokusí se najít vlastní klid za jakoukoli cenu. (Nova Cinema)

bulawaio

Tak snad to nikoho neuratí. Výprava, triky, hudba, tak nějak příběh naprůměrný, ale jak bych to řekl... No jednoduše to na mě nepůsobilo příliš solidně ()

pursuer

Naprosto perfektní, přitažlivý, uvěřitelný a do puntíku propracovaný film. Takovou vizi Pekla bych si opravdu ani nedokázal představit. Nutno podotknout, že děsivou vizi Pekla. Naprosto mě uchvátila Tilda Swinton, u které jsem opravdu až do dohledání na internetu nebyl rozhodnut o jejím pravém pohlaví. Po vizuálních stránkách kvalitní podívaná, po filosofických stránkách nepříjemný horor, ale především film, na který se člověk s chutí podívá kdykoliv, když v televizi vysílají tak akorát pěkné kulaté... ()

vlasto24

Aj po viacerých zhliadnutiach ma to nenudilo, práve naopak. Komixovky mám celkom rád a toto je jedna z tých lepších. Dobrá réžia a Keanu to valcuje ako sa patrí. 4. hviezdička za stormara. ()

HennessyVSOP

Viděno po letech znovu a musel jsem výrazně ubrat z hodnocení. Jednak to moc jako komiksový film nepůsobí, nemá to totiž co se komiksu týče nijak charakteristickou kameru ani střih, takže pokud nevíte, že existuje Constantine komiks, tak z filmu to rozhodně poznat není. Herecky je film obsazen relatině slušně, nicméně scénářem už je to prachsprostá splácanina a na kvalitní akčňák to dost postrádá akci. Takže na shlédnutí dobrý, ale vracet se k tomu znovu už nehodlám. ()

Ajka2

Tento film jsem si pustila kvůli obsazení hlavního hrdiny - Keanu Reeves. Když jsem si přečetla, že se ve filmu jedná o člověka, který má schopnost rozeznat andělé a démony, moc jsem od něho nečekala. Ovšem opak byl pravdou, film mě příjemně překvapil, občas mi ovšem přišly všechny ty triku trošku přehnané a proto **** ()

taupobraf

zobrazenie pekla je jedno z najlepsich ak nie najlepsie ake som vo filme zatial videl ....kedze tematika exorcizmu a satanizmu je moja oblubena tak full rate ()

Carnosaurus

Na poprvé mě tento film poněkud vyděsil svým stylem, který se vydal spíše trikovou cestou. Původně jsem čekal, že půjde o temný atmosférický thriller s mysteriózními prvky, ale nakonec jsem si zvykl, že tohle je jiný šálek kafe. Atmosféru jsem zde žádnou necítil, ale hlavní hrdina je tak cool, že zachraňuje absolutně všechno. Ostatní postavy jsou stejně cool, prostě tady je všechno cool a tak nějak sympatické. ()

Muf911

Zase jeden dobře zfilmovaný komiks s výbornou kamerou, atraktivní scénou a dějem, co má spád. Výborný archanděl Gabriel, moc povedený až skoro sympatický Lucifer a tradičně slizký posluhovač pekla. Jo, a dokoukejte titulky do konce, ve finále je ještě jedna přidaná complete happy end scéna ()

DekaDance

Je to asi můj nejvíc oblíbený film. Pro jeho temnou atmosféru, hutný příběh, skvělou vizuální stránku (od Ďábla a peklo až po „roztomilého“ archanděla) a v neposlední řadě pro jeho milý černý humor, dobrý hlášky, spoustu cigaret, brouků, krve a svěcené vody. ()

maniak.sused

Niekedy sa stane, že aj film s pomerne vysokým hodnotením mi vôbec nesadne. Toto je jeden z ukážkových prípadov. A môžem povedať, že som sa to pokúšal pozerať viac krát. Je to prekvapujúcejšie o to viac, že Keanua aj Rachel mám celkom rád. Ale neviem, či je to námetom, alebo spracovaním, no Constantine ma naozaj vôbec nezaujal. Chvíľami mi to dokonca prišlo dosť neáčkové... Toho ,,nadprirodzena" a fantasy tam bolo na môj vkus akosi priveľa. V hoci súvislosti s filmom Keanu Reevesa by som si nedovolil použiť prídavné meno ,,trápne", musím priznať, že pri tomto filme sa mi niekedy tlačilo na jazyk.. ()

cooper7

Po dlouhý době jsem si pustila tehle film a názor jsem na něj nezměnila.. Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. Všichni herci jsou dobří, ale nejlepší Tilda Swinton jako bezpohlavní, zahořklý archanděl Gabriel. ()

sanovicka

Vemi dlho som vahal kolko tomu dam az som dal styri hviezdy,uz len koli efektom .Celkovo sa mi ten film páčil,ale chybalo mi tam vačsie napatie. ()

gezper

Žánrově namíchaná libůstka - akce, horor, mystery, k tomu solidní efekty i kamera samotná, kvalitní charismatický skoro-klaďák i záporáci, a např. vedlejší nepříjemně nejednoznačná postava Gabriel(y) či Baltazar nebo jen obyč vstup do baru a jeho osazenstvo - se zkrátka musí vidět. A v okamžiku kdy do hry vstupuje samotný Lu (Lu kdo? prece Lu, cifer spion), tak v nejedné filmové nekatolické domácnosti orgie vrcholí. Bohužel to shazuje trochu slabší scénář a nevyrovnaná kvalita některých míst. [80%] ()

DansteR

"I know I'm not one of your favorites. I'm not even welcome in your house. But, I could use a little."...Drsný výlet do pekla a zpět spolu s Matrixovým Reevesem a okouzlující Weisz. Jediný pořádný nedostatek filmu je kolísání kvality děje. Některé pasáže (např závěr se Satanem) jsou naprosto omračující a efektně dokonale zvladnuté, ovšem některé vyznívají dost naprazdno. Herecké výkony jsou parádní, efekty jakbysmet a to celé je podtrženo skvělou hudbou. I když je to občas trochu náročné a dvojí zhlédnutí neuškodí i tak je to aspoň na 4* :-) ()

Pawouk123

Zvláštní, jak dlouho mi tento film, ba dokonce jakékoliv zmínky o něm unikaly. Až na základě hodnocení spřáteleného Lakyho, jsem se o něm dozvěděl a musím uznat, že to je perfektně namíchaný koktejl dle mého gusta. Jen houšť! ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

J. J. Abrams chystá reboot Constantinea

18.02.2021

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

Jak to vypadá s pokračováním Constantinea?

15.11.2020

Herec Peter Stormare (Armageddon, John Wick 2) na svém Instagramu potvrdil, že dvojka filmového Constantinea s Keanu Reevesem je oficiálně v přípravě. Herec, jenž v prvním filmu ztvárnil Lucifera,… (více)