Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

oskiii

Mohl to být dobrý film... bohužel, Američani zase měli potřebu vyřizovat si staré účty. Od samého začátku filmu jsou Rusové vyobrazeni jako čiré zlo. Od začátku filmu jede přímočará agitka tak, aby v samém závěru mohl divák zaplesat nad porážkou Sovětů. Přitom ti kluci byli hokejisté, ne vojáci. Na mrdku Rockyho 4 to nemá, ale tou agitkou se tomu celkem přiblížili. Už chybělo jen zabalení se do americké vlajky a polévání se Coca Colou. ()

KuceraJohny

Asi nejznámější hokejový film. Myslím si že mohl být film mnohem lepší. Námět je skvělý a ještě k tomu je podle skutečnosti to vše filmu hraje do karet. Jenomže já s filmu necítil tu jiskru, necítil jsem žádnou euforii když USA porazilo sovětský svaz. Cítil jsem jenom malý náznak emocí. Přitom je mi hokej opravdu blízký. Myslím si že je škoda že se film soustředí pouze na zápas se sověty. Ve filmu jako by se ostatní zápasy ani nehráli. Naopak musím pochválit úroveň hráču na ledě, díky tomu vypadají záběry z filmu opravdu realisticky. Možná že kdyby se filmu chopil schopnější režisér mohl být film skvělý. Dávam o jednu hvězdičku navíc než si film zaslouží jenom díky tomu že je z hokejového prostředí. ()

Stinger78

Hokejová dokonalost, kde člověk měl pocit, že opravdu vidí hokejisty a ne bruslící herce. Průřez olympijským turnajem v Lake Placid. Samozřejmě se největší důraz dal na nejznámější zápas proti SSSR, ostatní je hozeno do krátkých souhrnů. Kurt Russell se do role dokonale položil, chvílemi jsem ho za některé přístupy k hráčům nenáviděl i já. Pro mě nejlepší film o hokeji. ()

Tezuka

Ano, v době, kdy na ZOH nemohli startovat profesionální hokejisté z NHL, byl tohle opravdu zázrak. De facto tým seskládaný z univerzitních hráčů dokázal v tak krátké době vyzrát natolik, že ve finálové skupině porazil i největší legendu historie mezinárodního hokeje - tým SSSR, který vyhrál 4 olympijská zlata v řadě. Byli to právě Američani, kteří Sovětům dvakrát stopli jejich možnou hegemonii v druhé polovině 20. století - v roce 1960 ve Squaw Valley (i když zde byla před SSSR i Kanada) a právě v roce 1980 v Lake Placid. Tyto turnaje je však potřeba brát i s rezervou, jelikož se ještě nevyužíval systém vyřazování play off, takže vyhrál ten tým, který ve finálové skupině, kde byly asi 4 týmy, získal nejvíce bodů. Tenhle zastaralý systém dramaticky snižoval kvalitu turnaje, protože každý hokejový divák vám řekne, že největší nasazení a emoce jsou ve vyřazovácích. Jelikož hokej považuji za nejlepší sport na světě a film se mi celkově líbil, hodnotím plným počtem. Nějakou výhradu bych však měl. Například zápas s Čechoslováky odbyli frází: "Čechoslováky jsme úplně převálcovali", což možná bylo pravda, ale jako druhý nejlepší tým na světě jsme si zasloužili trochu více pozornosti. Vždyť i Rumuni tu dostali trochu času na ledě :D Všechna pozornost směřovala k zápasu se SSSR, kde z trenéra Tichonova udělali podivnou bestii, která jen překvapeně koulela očima jako "wtf, co se to děje, tohle nebylo v plánu" a z nejlepšího sovětského forwarda století Charlamova udělali usměvavého kluka, který se při každém buly na soupeře usmíval. Člověk to musí brát s jistou dávkou rezervy, protože je to americký výtvor. Naše Nagano je pro mě tisíckrát cennější výhra, protože to byl turnaj legend, kde jsme porazili na ledě to nejlepší, co hokejová historie zplodila a ještě v Japonsku. Nicméně Kurt Russell jako kouč působil skvěle a možná by to mohl jít zkusit letos na mistrovství. Když jsem viděl jak dokázal svoje hráče pozvednout i nasrat, tak by určitě mohli pomýšlet na zlato :D ()

kodwin

Walt Disney a hokejový turnaj v Lake Placid 1980, víc asi není potřeba dodávat. Klasický muster sportovních příběhů, který nebyl ničím vylepšen. ()

Dusty56

Film o tom, jak trenér USA Herb Brooks dokázal přeměnit bandu kluků z univerzit v hokejové mužstvo schopné se měřit s nejlepšími na světě. Herecké výkony jsou na vysoké úrovni (především představitel Herba Brookse). A čeho si na filmu nejvíce cením je, že režisér skutečně dokázal do filmu přenést tu atmosféru a já jsem v závěru fandil USA jako kdyby to byl český mančaft. Tohle musí vidět snad každý kdo má rád hokej nebo jakýkoliv sport, protože moc lepších sportovních filmů nenajdete. ()

Marcecek

Klasická športová dráma odkazujúca na hokejový zázrak z roku 1980, kedy sa amatérom z USA podarilo nielen poraziť ZSSR, ale aj vyhrať celú olympiádu. Nakrútené solídne, napínavo, podobne napínavé to muselo byť aj v originále a Kurt Russell, čoby hlavný trenér si to dáva celkom solídne. Pre Američanov táto udalosť ešte mala prídavok v zmysle kontextu doby a studenej vojny, rivalita obrovská. Je tu logicky veľa postáv, jedná sa o celý hokejový tým, takže som si nevytvoril k žiadnej z nich nejaký vzťah, aj keď film sa o to snažil. Celkovo som sa ale bavil a hodnotím 70%, dobrých filmov o hokeji nieje veľa. ()

svendo

Jasné,priveľa patriotizmu ale Kurt Russel ako Herb Brooks je dosť dobrý.Jeho "Again....again....again" cez prestávku v zápase s Nórmi je skvostné(ten chlap by sa určite nestratil ani ako skutočný hokejový coach :-) ).A záver bol jednoducho strhujuci,na človeka to posobí,akoby sa díval na skutočný zápas ()

mirakk

Nemám rád sportovní filmy, kór když se zde vyzvedává velikost Ameriky a v každém druhém záběru vidíte jejich vlajku. Přesto mě tento snímek dojal svým tempem a strhujícím koncem. Kurt Russel byl v roli hokejového trenéra naprosto přesvědčivý. Jen škoda, že ve filmu je vystřižen zápas s Československem. ()

Profík

Velmi dobrý sportovní film. Zřejmě právě proto, že je podle skutečných událostí. Škoda, že u nás se nic podobného zatím neobjevilo, ačkoliv hokejových úspěchů máme taky dost. Nepovedený seriál Poslední sezóna nepočítám. ()

cmman

Pro fandu hokeje velká povinnost. Pouštím si to pravidelně a pokaždé mě mrazí. Zamrzí snad jen skutečnost černo-bílého vnímání, SSSR - ti zlí, špatní x USA - ti hodní a dobří. Herb tenkrát dokázal skutečně zázrak, budiž mu země lehká. ()

Deivy

"Chceli ste vyhrávať iba talentom? Aby ste vyhrávali iba talentom na toho nemáte dosť" a "Ked si oblečiete dres reprezentujete zem aj spoluhráčov a to meno v predu je ovela dôležitejšie ako to na chrbte". Toto su dve najkrajšie myšlienky v ramci športu čo som kedy počul. Cely film je perfektne spracovaný. Bodaj by náš hokej mal raz trenera ako bol Herb Brooks. 90%. ()

sako44

Hokeji dávám přednost před fotbalem, takže jsem určitě uvítal zfilmování jednoho z nejpřekvapivějších vítězů olympijských v historii. Trenér to řekl výstižně: "nedají se porážet pokaždé, ale jednou, jednou je porazit můžete". A ono to vyšlo. Možná bych trochu víc uvítal víc těch zákulisních bojů, protože ten souboj nebyl jenom o hokeji, ale také té politice. Každopádně 4*. 5 bych dal, kdyby někdo pořádně zpracoval sérii století - CANADA - SSSR. ()

hanzikk

Jo bylo to fajn to jako jo. Hezky ztvárněný kus historie v dramatickém a taky aj napínavém filmu s herci, kteří se své role ujali skvěle. No na druhou stranu taky nebylo moc co zkazit a nijak mne to nepoznamenalo. Druhé shlédnutí mi pomohlo. ()

Milanpb

Je to nejlepší film z hokejového prostředí, jaký jsem kdy viděl.K. Russell v roli trenéra byl opravdu vynikající. Film má spád a je škoda, že pravý Herb Brooks tento film neviděl. I když on to opravdu prožil a to je podstatně lepší. Mě se film opravdu líbil a nemám co vytknout. ()

Tanakasan79

Povedené ztvárnění opravdu zázračné olympiady pro USA. Klasicky přehnané scény, které je divák nucen hltat, ačkoliv ho trápí jisté historické skutečnosti, ale to k tomu patří, jinak by to pro nezasvědceného nebylo poutavé. Dovolím si vytknout jednu věc:" Vladislav Treťjak rozhodně nebyl nejlepším golmanem na světě!" ()

pankritik61

Hodně povedený kousek! Jako fanoušek hokeje dokážu ocenit takový film, zvlášť když je podle skutečný události. Hlavní role trenéra byla skvěle obsazena a proto tento film u mě jasných pět. ()

mg6683

Klasický film, kde všetko dobre dopadne :-) A prečo nie :-) Hlavne, že je podľa skutočnej udalosti. Myslím, že na to, že bol z dielne Disney sa vydaril. Viac neznámych hercov filmu iba pomohlo a Kurt Russel bol naozaj dobrý. Určite nie je na škodu pozrieť si tento film o túžbe niečo dokázať a samozrejme s poriadnou dávkou amerického patriotizmu :o) ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)