Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

tomino28

Na ledě to tehdy zřejmě zázrak byl, to ovšem ještě nestačí i k zázračnému diváckému zážitku. Sportovních filmů je hodně, vždy jenom záleží na tom, kterou skutečnou událost se autoři rozhodnou zmapovat. K výjimečnosti a nezapadnutí mezi ostatní je potom potřeba přidat ještě něco navíc, nějaký x-faktor, který udělá z ok filmu film nadprůměrný. Tady mě navíc ještě dost často otravoval tolikrát omílaný a přeháněný americký patriotismus - i v tomto případě platí, že méně je více. ()

imaginer21

Objektivně za zdařilou filmařinu (hlavně v napjatém závěru) na 4 hvězdy. Ale za téma odpad. Jakože ještě snesu, když Amíci táhnou svět v boji s Emzáky, to je prostě sci-fi, ale na vážno koukat na "hrdinskej" film o tom, jak "národ" složený z přistěhovalců a vykořisťovatelů, co ještě před ani ne 300 roky zničili původní kulturu půlky světového světadílu, záhy poráží sice (zaslouženě) ne moc oblíbený, ale rozhodně plnohodnotný stát s hlubokou historií a kulturou ve sportovním utkání, které původem nepatří ani jednomu z nich... to je fakt jedno velký WTF. Ta slavná bublina jménem USA si zaslouží uznání možná až za 1000 let, ale dneska nemá ani ždibíček práva si vyskakovat s nějakým úspěchem nad jinými, opravdu po zásluze uznávanými kulturami (a to Rusy taky nemusím). Amíci, ehm přistěhovalí vykořisťovatelští Evropani s nulovým smyslem pro pokoru a sebereflexi, táhněte do prd.....!!!! ()

brasek

V tomto filme mi chýbajú emócie. Nič viac sa nedá napísať. Skutočný príbeh, historická udalosť... áno, stalo sa to. Ale je to podané ako bežná každodenná záležitosť. ()

hony23

Filmů z prostředí hokeje je minimum, takže se dá tento lehce označit jako ten nejlepší. Příběh univerzitních amatérů, kteří dokázali skolit neporazitelnou sovětskou Sbornou a získat zlaté olympijské medaile, je notoricky známý. Filmová verze příběhu je zdařilá, až na ten všudepřítomný patos, který Amíci musí nacpat do každého filmu vyprávějícího o nějakém úspěchu jejich země. ()

kikinozka

Dost možná nejlepší sportovní film. Po celou dobu film těží z fantastického scénáře, který je umocněn tím, že se jedná o příběh, který napsal sám život. Ve filmu bez hvězdných herců se přece jenom objevil jeden, který ostatní o třídu převyšoval. Kurt Russell odvedl vynikající práci. Dalším důležitým faktorem byla také uspokojující bruslařská schopnost herců. Byli vybíráni speciálně ti, co dříve měli s hokejem něco společného a přestože vše nebylo ideální (třeba zákroky brankáře byly opravdu jak z nějakého fantasy a toho rádoby komentátora radši ani nekomentuji ), výsledný dojem byl více než kladný. Zápasům se i přes omezenou kameru dalo částečně důvěřovat (a když si vzpomenu na některé jiné pokusy o nahrání špičkového sportovce, tak bych i to slovíčko „částečně“ smazal). Osobně mi nevadí velké nacionalistické cítění, protože zkrátka takhle to tehdy opravdu vypadalo. Studená válka. USA v obrovské krizi, SSSR na vrcholu a navíc se suveréně nejlepším hokejovým týmem. A tenhle tým nezkušených mladíků (z nichž většina si ani později NHL nikdy nezahrála) je dokázal v naprosto fascinujícím zápase porazit a pozvednout tak národní hrdost. Nevidím důvod, proč by to v tomhle filmu nemohlo být zdůrazněno. ()

Menec

Je to sice spíše taková "reklama" na ameriku, která se však doopravdy stala a která mě jako člověka, který se věnuje hokeji celý život, dojala. Jako film bych to spíše ohodnotil za ****, pátou hvězdičku dávám za vynikající výkon Kurta Russella. ()

jozz

Málo je dobrých športových filmov, Miracle k nim ale patrí. Drina, kolektív, úspech, emócie,... keby nebol až tak prehnane "americký" tak dám aj plný počet * Aj my sme mohli pri troche štastia zažit podobnú slávu v Lillehammeri 1994 alebo naposledy vo Vancouveri, škoda. ()

Voxel

Američtí amatéři vyřídí ruskou sbornou s Tichonovem na střídačce. Když to srovnám se starší verzí z počátku 80. let, tak tato se mi líbila mnohem víc. Natočeno opravdu strhujícím, atmosferickým a pohlcujícím způsobem, jeden z nej. sportovních filmů. ()

Misasek

Pro hokej mám slabost, sleduju ho, ale už to na mě asi bylo moc. Závěrečné utkání se Sověty bylo na můj vkus příliš dlouhé a rozvláčné a bylo mi hned od začátku filmu jasné jak to všechno skončí. Ale i přesto si tento film zanechal svou tvář a tvůrci se nemají za co stydět. ()

Filatov

Extratřída filmů o hokeji a velké plus za to, že je film poctou legendárního amerického hráče a trenéra Herba Brookse, který dokázal dělat zázraky. Kurt Russell je jako Herb nezapomenutelný a do svojí role se vžil, tak že si snad on myslel, že tím legendárním koučem je. Ona tam dokonce byla i ta podobnost. Samotná příprava na turnaj a koučovi metody jsou tak úchvatné, že vás film naprosto pohltí a vy nemůže týhle partičce kolem Craiga nebo Eruzioneho nefandit. Samotné zápasy jsou napínavé, progres týmu a a sbližování jednotlivých hráčů na pozadí výborné hudby nemůžou nechat sportovní fandy chladné a troufám si říct, že Miracle má potenciál oslovit i publikum, které zas až tak sport nesleduje. Americké Nagano v podání Russella a spol. ode mě nemůže dostat méně než 100%, i když je to tak strašně vlastenecké s přesným určenímm toho, kdo je ten zlý a kdo dobrý. ()

RexT

Pokud mám něco vytknout, tak si snad mohli dát víc práce s výběrem hráčů a v maskérně. My "pamětníci", co si ty ruské hráče ještě pamatujeme ... Prostě se nejsou vůbec podobní, Michajlov s Petrovem měli třeba docela charakteristickou vizáž, podle které je fanoušek hned poznal. Treťjak se tomu skutečnému také příliš nepodobá a Tichonov, ten ve filmu vypadá spíš jak Brežněv, co prošel omlazující kůrou. A toho sestřihu zpravodajství na úvod také asi bylo až příliš. Jinak velmi dobré, jeden z nejlepších hokejových filmů, co jsem viděl. Vlastně to drama je trochu pokažené, když ten konečný výsledek si ještě "každý" pamatuje, ale při sledování to nevadí. Asi mi, podobně jako v knize od Gretzkého, třeba i vadí to zdůrazňování, jaký byl Treťjak skvělý brankář. Ale kdepak, nebyl, on jen chytal ve skvělém týmu, naši tehdejší gólmani právem říkávali, že v naší (tehdejší) lize by byl tak nejlépe čtvrtý. Oni tím zdůrazňováním jen zvýrazňují vlastní úspěch, ale to vůbec není třeba. Zázrak to tehdy opravdu byl a i nám "za oponou" se zase dýchalo trochu lépe, děkujeme, amíci. ()

Tomulka

Filmy ze sportovního prostředí mám velmi v oblibě avšak v tomto mi něják něco chybělo k dokonalosti. Byl jsem napnutý bylo to strhující, ale to kouzlo tam nebylo ten famozní okamžik na závěr nebo já nevím co prostě něco chybí k dokonalosti. ()

nevergiveup

Jako obrovský fanda do hokeje, ať už mezinárodního, evropského nebo NHL (popřípadě AHL apod.), jsem se do tohohle filmu zamiloval. Realistický pohled na výkon mladého týmu USA na olympiádě v Lake Placid, který je dodnes v USA opravdu označován za Miracle on ice. Člověk, který k tomu filmu přistoupí jako někdo, kdo má rád hokej, ale o Lake Placid nic neví, se toho dost doví a pobaví se. Člověk, který o tom fascinujícím výkonu věděl už dříve se ale rozhodně pobaví také. Kurt Russel v roli svérázného Herba je vynikající a celkově všichni 'hokejisté' podali obstojné výkony, scén na ledě je dost (za což jsem snad nejraději, přijde mi, že veškeré filmy o hokeji se toho bojí) a jsou kvalitní. Celkově nemám moc co bych tomuhle filmu vytknul. 90% PS.: Uslyšíte zde nejslavnější hlášku amerických komentátorů, která se týká hokeje (ekvivalent zárubovy hlášky 'přepište dějiny') - Do you believe in miracles? Yes! ()

SantaCruz

Růža by si mohl s Emerickejch mladíků vzít příklad pro příští nominaci. Kurt good job, škoda zbytečných scén, které byly přitažené za vlasy :( ()

WilliamWalla

"Remizujte si, prohrávejte, ale hrát budete jako mistři!". Snímok o skutočnom zázraku a dokázaní, že tvrdou prácou a správnou motiváciou dokážeme zo seba vydať možno viac ako v sebe máme. Na čele všetkého bol neuveriteľne uveriteľný Kurt Russel a.k.a Herb Brooks, ktorý svojím výkonom ťahá celý film. Príjemný rodinný film. Dávam 4*! ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)