Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

CelleDino

Nejlepší film se sportovní tématikou co jsem viděl. Jestli tu jde vyčíst špatná kamera , střih , dabing nebo obsazení nevím a vůbec to neřeším. Tenhle scénář psal život a přesto,že je to asi přitažené za uši , tak já si to jako motivační film pouštím dost často (Brooksovy proslovy, bonmoty) . Díky soudobým zprávám z filmu dýchá i ta doba , nenávist k Rusům.. Doporučuji porovnat gólové akce zápasu s Rusy s reálným zápasem (snadno najdete na youtube) . Líbí se mi , jak i v detailech film důsledně kopíruje historii . Doporučuji Hřebejkovi natočit stejný film o Naganu (což je srovnatelný zázrak) - Obsazení : Vojta Dyk (Dominik Hašek) , Pavel Liška (Jaromír Jágr) , Jan Budař (Jiří Dopita) , Jiří Bartoška (Ivan Klinka) , Lukáš Pavlásek (Jiří Šlégr) , Aňa Geislerová (Pavel Patera) a další. ()

FanOfMovies

Dobrá... Hokej mám rád a miluju, když někdo porazí Rusáky, takže jsem se na to těšil. Bohužel jsem se trochu nudil, jelikož mi film přišel dost natahovaný, což mu moc neprospělo. Každopádně je to podle skutečnosti, a filmy podle skutečnosti mají často skvělý náboj. U tohohle filmu sice nějaký byl, ale ne tak velký, jak jsem předpokládal. I přesto jsem se na to rád podíval. ()

Indio

Dal bych 5 ale film se cachá tím, že je podle pravdy a pár nesrovnalostí v zápasech- kdo s kým tam je. ()

Steevee81

Hokejový fanoušci, doporučuji shlédnout tento film. Předloha? Skutečný zázrak na OH v podání amerických hokejistů, kdy neznámá jména porazila "NEPORAZITELNOU" ruskou mašinu a získala zlato. Kurt Russell ztvárnil legendárního kouče Herba Brookse, je potřeba dodat, že to byl fantastický výkon. Celý film byl předvídatelný, ale skvělí.. Again, again, again..Mike Eruzione. Who do you play for? I play for United states of America! ()

MirecRKK

Vynikajúci film, od začiatku ma vtiahol do deja tak, že som si nevšimol, že vonku začal búrka, milujem hokej a dej tohto filmu je presne pre fanúšikov hokeja ale odporúčam pozrieť každému! Hoc úprimne v skutočnosti príliš nefandím reprezentáciam USA v tomto filme som im velmi fandil pri tom zápase so sovietskychm zväzom mi pri komentovani a goloch USA behal mráz po chrbte a ked komentator zahlasil že USA zvíťazilo sa mi tlačili slzy štastia do očí, ešte raz odporúčam pozrieť všetkým ale pre fanúšikov hokeja by to mala byť povinnosť pretože určite sa im bude páčiť! :) ()

Duston_Movie

Športové filmy s dobrým motívom ma vždy bavili a teraz sa ku mne dostal tento kúsok, ktorý dobre zachytil skutočné udalosti, keď sa len hráči z univerzitných klubov dokázali postaviť SSSR a poraziť ich :) Vo filme hrá veľkú charismatickú rolu tréner, ktorý hráčov núti trénovať do vyčerpania a ,aj keď sú vyčerpaný musia korčuľovať. Samozrejme sa vo filme nachádzajú motivačné hlášky ako "nie sme jednotlivci , sme jeden tím" a keď sa hrá finálový zápas a všetci skandujú jú-es-ej , jú-es-ej tak to človeka naplní veľmi pozitívnou energoiu a pocitom, že dokáže vetko, ale po skončení filmu sa zase vraciam do reality a idem doplniť komentár na ČSFD :) Pre mňa 4-hviezdový film ()

mafianis

Nech je tento film inšpiráciou pre všetkých športovcov, nielen hokejistov, ktorý chcú v športe dosiahnuť úspech ()

Rorschach_SK

"Veľké okamžiky sa rodia z veľkej príležitosti. A takú vy dnes máte, dnes večer chlapci. Vy sami ste sa o to zaslúžili. Jeden zápas. Keď budeme hrať s nimi 10 krát, raz vyhrajeme, a to je práve dnes. Jeden zápas. Dnes ich ukorčuľujeme. Dnes sa im vyrovnáme. A my ich dnes aj porazíme, pretože my na to máme! Dnes sme ten najlepší hokejový tým na svete. Narodili ste sa ako hokejisti. Každý z Vás. A žili ste pre tento dnešný večer. Je to Váš čas. Ich čas už skončil. Sú hotový. Už ma nebaví počúvať, aký ohromne skvelý tým Sovieti majú! Kašlite na to! Dnes je Váš čas! Bežte tam a dokážte to!" Najlepší športový film? Nie. Ale bezpochyby najlepší hokejový film o jednom športovom zázraku z roku 1980. Film nereflektuje skutočnosť 1:1. Viacero vecí sa oproti historickým skutočnostiam líši. Aj tak sa jedná o výborne podaný príbeh, nasýtený spoločenskou situáciou USA v 70 rokoch, spájanie týmu mimo ľadu a taktiež akcia na lade má spád a výborná kamera vás vezme priamo na ľad. Rozhodujúci zápas so ZSSR, je napínavý až do záverečného klaksónu, aj keď každý výsledok pozná. A čo sa týka patriotizmu a amerického pátosu? Len zobrazuje pohľad každého športového fanúšika na úspech jeho týmu, ktorý nie je nikdy neskreslený. ()

adamqq468

Film priemer, AVŠAK Amerika sa v tomto filme považuje za nové božstvo. USA vyhrá raz nad Ruskom a ešte že z toho neurobia nový 30 dielny seriál.Keby mali Rusáci urobiť film o každom víťazstve na USA tak by som si skôr musel spáchať samovraždu než by som to dopozeral. Strašne naivné. ()

ivttw

Jednoduše takovej klasickej sportovní film. Disney si vybral sportovní úspěch s nevšedním přístupem a výraznou osobností v čele a natočil další „motivační“ film nabitý optimismem, což by bylo vážně fajn, když by podobných filmů nebyly natočený takový kvanta. Je pravda, že tenhle patří mezi ty kvalitnější, ale jinak si to jedou pořád podle stejný předlohy a to už mě nebaví – stejnej scénář, zaměření na zajímavější jednotlivce, tvrdý tréninky, odpadání slabších kusů a i přes jasný prvotní antipatie se z kouče vyvrbí správnej chlap, co to s nima myslí dobře a mají ho rádi, přestože v tom má vlastně v první řadě tak trochu sobeckou motivaci, a proto se nebojí jít přes mrtvoly. Do toho zamícháme trochu aktuálních a velkých problémů tehdejší doby, aby to vypadalo, že film řeší i vznešenější témata a má nějaký poslání (kromě vytřískání financí z diváků na 3 způsoby opakující se rok co rok) a další snímek z fabriky Disney je na světě. Sorry, ale to bych nesměl dřív vidět Vzpomínku na titány, pak by se mi to určitě líbilo víc, protože bych neměl celou dobu pocit, že jsem ten film už viděl, jenom tam předtím házeli šiškou a běhali po trávě.. Abych film jenom nehanil, byla to pohodová podívaná, ale znova to vidět nemusím. ()

takyodbornik

Výborný motivační film. Když mne dožene pocit, že jsem naprostá nula, tak si vzpomenu na tento film a hned vidím svět pozitivněji. Velmi mile překvapil Kurt Russell. Myslel jsem si, že olympiádu vyhráli profíci z NHL (a ne tým študentíků), na výsledném dojmu z filmu má tedy velký podíl i tato neznalost. ()

Rathe

Zajímavý film, který diváky může zaujmout kamerou během hokejových zápasů. Jinak i příběh jako tento jsem zatím ještě neviděl. Jsem rád, že do toho nezamíchali nějaký románek. Kurt Russell si svou roli doslova užíval. ()

andydufrsn

Sportovní film podle skutčné události je solidní sportovní podívanou a nic mu neubírá ani fakt, že všichni víme jak to dopadne. Neskutečně film, ale kazí ten podělanej, všudy přítomnej, americkej patos a obrovský vlastenectví, podle mě berou američaní jako ohromný vlastenectví i když jdou ráno s.át ()

hmyzovrah

film o hokeji, kde temer neni hokej. vetsina deje se odehrava mimo zapasy a je to film spise ze zakulisi se zdlouhavejma a nudnejma dialogama. popravde sem se este takhle u sportovniho filmu nenudil. spise doporucuji filmy Mr. Hockey, Goon, ci Legenda 17. to jsou svyzne filmy o hokeji. ()

P3rcy

Vytkl bych asi jenom jednu věc. Ve filmu mi tak trochu chybí spravedlivé porovnání "krutosti trenérů. Nějaké několika hodinové běhání z lajny na lajnu je asi nic oproti tomu, jaké peklo si zažívali Rusové pod Tichonovem. Jinak by bylo ideální, kdyby druhý díl byl o Naganu, ale to by tam Američani nesměli být za favority ... ()

Redyx1

Hm jako obsahově ok je to natočeno dle dobových vzpomínek docela autenticky ovšem výběr K.Russella zcela mimo.Je to dobrý herec,ale zde se tvůrci dost spletli.Hokejového trenéra v něm uvidí leda magor na pervitinu...A bylo tam dost chyb i v dobové výstroji hokejistů... ()

CampaHD

75% , zázrak čo sa stal i keď ja si mojim ročnikom pamätám skôr všetkých sovietskych hokejistov a ani jedného Američana. Každopádne si treba uvedomiť ten stav roku 1980 keď stúpala nezamestnanosť a politika v USA nebola na tom najlepšie. Neskôr prišiel Regan a veľa veci sa zmenilo. Výhra prišla v čase, keď to USA potrebovala, keď Bruce zaspieval Born in the USA a ten ich presileny nacionalizmus potreboval toto nakopnutie. Ak máme čo len kúsok tejto túžby v národ a vlajku v Čechách a na Slovensku, nie sme v takej riti, ako sme dnes. Film je klišé, je to plne patosu ale i tak, odráža určitú dobu silného obdobia po 1980 v Amerike. A to nie len príchodom toho filmového "B" patosu:)... ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)