Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

Kokutek odpad!

Příběh je super, pamatuju ho, ale totok zpracování je odporně plánovitě patriotický a emocionálně útočný, že to nejde skousnout. ()

fferdas

Je velmi těžké natočit film, kde hlavním tématem je lední hokej. Autorům tohoto snímku se to ovšem bezesporu povedlo. Pochopili, že je mnohem lehčí naučit hokejisty hrát ve filmu, než herce bruslit. Díky tomu, že všichni filmový hokejový hrdinové nebyli herci, ale opravdový hokejisté, vypadají všechny záběry na ledovou plochu skvěle a věrohodně, né trapně (viz. náš seriál Poslední sezóna). Film se snaží být co nejvíce autentický. Vše ve filmu se opravdu stalo. Scénáře vznikali na základě rozhovorů se skutečnými hráči a i legendárním trenérem mužstva Herbem Brooksem (toho skvěle ztvárnil Kurt Russell). Scény ze zápasů byly sehrány podle dochovaných video záznamů. Tam kde to bylo možné, bylo použito originálních komentářů atd. Výborný sportovní snímek všem doporučuji. ()

Jamall

Hokejový zázrak zas takový zázrak nebyl.Je to sice zručně natočený snímek,pochopím,že si to Američané nemohli odpustit,ale tohle bylo prostě přehnaně patriotské.To mi zkazilo požitek z filmu.Zápasové scény byli podle mě příliš chaotické a občas jsem ztrácel pojem o tom,kdo vlastně má puk a co se na ledě děje.USA si tímhle filmem pohladila svoje pošramocené ego a dušička má snad na chvíli pokoj.Nemůžu si pomoct,ale díky tomuto filmu bych vítězství přál více hráčům SSSR,na mě to prostě mělo opačný účinek než bylo asi původně zamýšleno. ()

kedluben

3,5 sportovní film? jo. dobrý? jo. do kina? ne. zapamatováníhodný? ne. uvěřitelný? jo. dobrý herecký výkony? jo. přepříliš patriotický? jo. zábavný? jo. konec trapnej? ne (nonono vlastně nevim). lahůdka? ne. ()

bonovox

Perfektný film, hlavne z hľadiska športových filmov. Američanov v hokeji neznášam ale po tomto filme sú mi oveľa sympatickejší. K.Russell podáva jeden zo svojich najlepších výkonov. Veľmi milé prekvapenie hlavne kvôli tomu, že film bol vyrobený v televíznych podmienkach. ()

Kloktaldo

Bý pamětníkem olympiády v Lake Placid, tak bych si ten film užíval asi víc. Nebylo to špatné, ale zase žádný "zázrak" :-). ()

Tomasson93

Nádhera! Jeden z důkazů, že nejlepší příběhy píše sám život. Jako každý hokejový fanoušek jsem sice věděl jak to dopadne, ale při zápase se Sověty jsem se zpotil jako by to bylo naživo, tudíž zfilmováno také určitě výborně. ()

Flamik

Až neuvěřitelně rychle vás tento tým hokejových "amatérů" přitáhne sebou na jednu loď. A jestli někdo řekne že jim v semifinále nefandil, tak kecá. ()

jaqubko

Najväčšie obavy, ako to už pri športových filmoch býva, som mal zo spracovania hokejových zápasov. Obavy boli zbytočné, i keď na väčšinu zápasov sme sa len kukli očkom. Prakticky sa autori zamerali len na 1 zápas: USA-ZSSR, no ten ako aj ústrižky ostatných bol spracovaný výborne. V tomto filme som videl najlepšie spracovaný daný šport zo všetkých športových filmov. Na druhej strane ale dramatická stránka filmu vôbec nefungovala. V prvom rade tam chýbalo viac scén ako napr. scéna po zápase s Nórmi. A aj všetky "zvraty" (ak sa to vôbec tak dá nazvať) boli veľmi predvídateľné aj pre hokejového nevzdelanca veľmi predvídateľné a takmer v každej chvíli filmu ste vedeli čo sa stane ďalej. Ale to už je skôr ovplyvnené históriou a tak autori do toho moc zasiahnuť nemohli. 65/100 ()

rytir1

Hokej miluju a sleduju celý život, takže tohle téma dost dobře znám, stejně jako zázrak USA na OH 1980, trenéra Brookse a další z tohoto filmu. Byl jsem moc napjatý a natěšený jak tohle zfilmování dopadne už od první chvíle, kdy jsem viděl ukázky z natáčení. A dopadlo excelentně, Russel zahrál až neskutečně autenticky Herba Brookse, stejně tak Cahill Jima Craiga. A ke konci už máte pocit jako by jste sledovali přímo přímý přenos. Možná by to jen více chtělo se zaměřit i na další utkání mimo USA x SSSR, ale to je pochopitelné, v tehdejší době neporazitelná sborná vládla a film je správně natočen ve smyslu, kde je zázrak především porazit ji. Jedním slovem tedy pravá sportovní nádhera. Mám slabost pro sportovní filmy, zvláště když se jich netočí tolik z prostředí hokeje, které by se dalo stejně jako filmy o basketu či baseballu dokonale využít. Ze sportovních se dá o tomto právem říct, že je nejlepším ve svém oboru. Kéž by takto vzniklo jednou i naše Nagano. ()

DansteR

"I'm not looking for the best players, Craig. I'm looking for the right ones."...Skutečná hokejová událost, kterou nelze nechat bez povšimnutí. I sebemenšímu hokejovému fandovi se rozbuší srdce při sledování toho filmu, bylo to "zvrat" v novodobých hokejových dějinách a američané jsou na tento zázrak dodnes hrdí. Je to ten samí pocit co češi znají z Nagana. Skvělé zfilmování užasné historické události, jen dabing v prípadě Herbových hlášek trochu vázne, ale jinak fajn. 90% ()

EXwoody

Už jen proto, že se to opravdu stalo je sám o sobě velký zázrak, viděl jsem i záznam a to co ti mladí kluci a hlavně pan trenér dokázali je vskutku neskutečné ()

JihadJoe

Jak americké, bože! Ruští hokejisté zobrazení jako největší parchanti, zato amíci, to sou borečci největší. Dementní film, kdy neskutečnou klikou vyhrál o pět tříd horší tým. Už se těším na film o Euru 2004, jak řečtí fotbalisté vyhráli titul zásluhou tvrdé přípravy, běhání po Olympu a patriotistickým kecům a že vůbec neměli z prdele kliku. ()

Marchellonzo

Krásu plně zaslouženého a vydřeného vítězství si tak trochu umím představit. Bylo by to nádherné. Nebýt Coache s velkým C a velké vůle týmu, by se jen těžko tento tým někam dostal. Proto je děj, už od první půlky velmi předvídatelný a chybí mu celkový drive, který se dostane do vyšších příček jen díky povzbuzujícím a burcujícím slovům Herba Brookse k hráčům. Poslední zápas s Rusy jsem nijak zvlášť neprožíval, z části proto, že jsem věděl jak skončí. Suma sumárum film spíše pro motivaci hokejových hráčů, než pro prožívající fanoušky, kteří si užívají každou sekundu zápasu. ()

Rychlik1

Už tomu bude pár let co jsem tento film viděl, přesto si pamatuju jak hluboce mě zaujal. Musím se na to podívat někdy znovu, pak snad připíšu trochu víc... ()

laurence

Ze sportovního hlediska jde o výbornou práci, protože moc nesmyslů tam není. Vadí mi ale všudypřítomný americký patriotismus a chybějící překvapení ve scénáři. ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)