Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

Anglie

Ano, věřím na zázraky. Kdy tenhle film končil, měl jsem slzy v očích. Není se co divit, ten film je, aspoň pro mne, docela emocionální nářez. Skvělý Noah Emmerich jako Craig Patrick. Výborně vystižená atomsféra, zasazení filmu do kontextu světových událostí byl vynikající nápad. Škoda, že skutečný Herb Brooks už film neviděl.... Zajímavé je, že z vítězného týmu získal Stanleyův pohár pouze Neal Broten - s Devils v roce 1995. ()

Huntelaar

Přes obrovskou hromadu amerického nacionalistického patosu to stojí za shlednutí, a to především kvůli Russelovi a pidi roli "Tichonova". ()

lioncel

skvěle zahraná hlavní role od Kurta Russella .. je to další nadaný .. výborný herec bez pořádných šancí ukázat svůj obrovský potenciál .. škoda, on na to opravdu má ... ()

Aljak

Vynikajúce spracovanie tejto slávnej a nezabudnuteľnej športovej udalosti. Hokejový zázrak z Lake Placid 1980 bude vždy príkladom toho, že aj v roli outsidera sa dá siahnuť až k výšinám. Samozrejme to nebola žiadna náhoda a všetko to bolo poriadne vydreté. Dosť som sa obával, že film sa bude priamo zameriavať len na Olympiádu a bude venované málo priestoru udalostiam, ktoré tomu predchádzali - výber trénera, nominácia a formovanie kádra, tréningy, prípravné zápasy a všetko s tým spojené. Našťastie tomuto bola napokon venovaná väčšina filmu a preto som nesmierne spokojný s celkovým výsledkom. Aj keď mohli určite obetovať aj viac času zápasu s Fínskom, ktorý bol pre zisk Amerického zlata tiež nesmierne dôležitý. Ale aj napriek tomu je to veľmi dobre sfilmovaný príbeh niekdajších mladých amerických hrdinov... Škoda, že Herb Brooks kvôli tragickým okolnostiam tento film už nestihol zhliadnuť - napriek tomu zostane navždy zapísaný zlatým písmom v histórii ľadového hokeja. ()

Petoss1

Hokej, môj obľúbený šport, trochu obohatil filmový priemysel. Len na mňa tam bolo toho patriotizmu, hviezdičiek a ďalších sr*ačiek ako si priveľa. "Sověti, Češi a celá ta banda", táto veta to vystihuje. 70% ()

Pugo

Vynikajúci športový film, kde námet naň podľa skutočných udalostí je priam stvorený pre zfilmovanie. Výborný herci, slušná Ishamova hudba a primeraná miera pátosu. Na tom mohol film kľudne stroskotať. Chvalabohu režisér a aj scenár sa ukázali ako celkom OK. Oceňujem aj perfektne zvládnuté a prehľadné hokejové scény, ktoré boli fakt brilantné. Pri predposlednom zápase a teda vrchole filmu mi aj tá slzička vyhŕkla. Najlepší športový film, aký som videl (veľa som ich ale zatiaľ nezhliadol :P). Snáď niečo podobné vznikne aj v našich končinách, námetov je dosť (ME vo futbale - Panenkova penalta sa núka ako vrchol filmu :D alebo MS v hokeji 2002). ()

Trainspotter

Sice je to natočeno v HAS (Hardcore American Style - vyznačující se přemírou patetického jednání, kýče, Boha, citečků a amerických vlajek), Kurt má s tou "parukou" prdu jak sviňa, olympijská hala vypadá jak kluziště II. ligy, o výsledku se rozhoduje půl vteřiny před koncem třetí třetiny, rozhodčí píská II. ligu, herci drží hokejky jak kytky a o výsledku finálového zápasu je rozhodnuto již v úvodních titulcích, stejně jako o "šíleně dramatické a příšerně nečekané" zápletce a jejího rozuzlení, ale v obecném pohledu se na to ještě dalo dívat i přes přemršťěnou délku 135 min. mudrování nad labutí písní Herba Brookse. Jenom Vás prosím na kolenou, nenatáčejte něco podobného o Naganu! AR: 2,35:1 - Super 35 ()

C0r0ner

Nakonec ještě za čtyři, i když je to takový klasický dějový kolovrátek (kdo kdy natočí identický příběh o MS 2010?), který je k vidění v desítkách dalších filmů. Do karet tomu hraje, že je to o hokeji a že se tam vypráskávají Rusáci, to mě samozřejmě vždy potěší. 70% ()

MarekT

Film zvtárňující zázračné vítězství amerických vysokoškoláků proti obávané rudé mašině z Východu, která dokázala snadno zamést i s profesionály NHL (rok před OH v Challenge Cupu 6:0, navíc ruské klubové výběry dosahovaly v tradičních exhibicích se zámořskými oddíly slušných výsledků). Jelikož mám sledování a fandění hokeji jako koníček číslo jedna, je tento film pro mě jako stvořený. Jeden z nejlepších sportovních filmů na světě to ale je i nezávisle na mé zálibě - například dobře ztvárňuje atmosféru tehdejší doby a tehdejších zápasů, reaguje na politické události mého oblíbeného dějepisného období - studené války, čímž si u mě získává malé bezvýznamné plus. Patriotismus mi zde nevadil, USA jsou holt takové a s tím se dá jen těžko něco dělat. Celé to jen podtrhuje skvělý Kurt Russel jako jeden ze strůjců úspěchu - Herb Brooks. P.S. V komentářích byla zmínka o tom, že by mohlo být u nás zfilmované i Nagano. Co já na to? Ne, děkuji. Celovečerní obdobu příšerné Poslední sezony fakt nechci. "Do you believe in miracles?" ()

zette

Pro me velice povedeny sportovni film o nejlepsim sportu. V zadnem pripade neni dokonaly, myslim si vsak, ze hezky vystihuje pripravu a atmosferu kolem americkeho narodniho tymu. Nacionalismus, ktery zde spousta uzivatelu krtitizuje si myslim, ze je v norme. Jedna se o sport, na OH a o americky tym, ktery svou narodni hrdost vnima jinak nez vetsina statu ( v uvodnich titulcich si vsak politicke deni ve svete pustene v TV, nebo novinovy clanek o vstupu sovetske armady do Afganistanu mohli odpustit ). Vzpomenme si, kolik u nas bylo po Naganu CECHU a jak by asi takovy film u nas natoceny vypadal ( zvlast bych byl zvedavy na atmosferu v prubehu s Kanadou... ), taky by to zavanelo poradnym patosem. A srovnavat uspech USA v Lake Placid a Nagano je nepomerne daleko vetsi zazrak vyzneny pro Americany. U filmu jsem se hlavne vubec nenudil a klidne mohl byt snimek jeste o neco delsi, kde by se vice venoval zbylym zapasum ve finalove skupine. Nejvetsi vytkou pak bude Tichonov, nemyslim si, ze by si tato legenda zaslouzila takovou " podobu " a takove ztelesneni " zla ". ()

Flynn

Na tento film jsem narazil v TV a určitě patří k tomu nejlepšímu, co se dá vidět v tématu sportovních filmů o hokeji. Kurt Russel hraje svou roli trenéra skvěle a navíc to, že je film podle skutečné události mu dává takový jakýsi punc. ()

Andre3000

Do hokeje jsem velký blázen, navzdory tomu, že hraji fotbal a nejbližším sportem k hokeji co provozuji je florbal. Můj oblíbený tým je New Jersey Devils, za který nastupoval Neal Broten, jenž za tento senzační tým také hrál. Jinak ale je to asi celý kladný vztah k americkému hokeji. Mám tím na mysli hlavně reprezentaci, kde preferuji Kanadu. Proto jsem asi poprvé v životě v televizi fandil týmu USA. Oni z tohohle filmu vymáčkli opravdu dost šťávy. Některé hokejové scény nevypadaly sice jak ze záznamu z olympiády, přesto sem to hodně prožíval. Ano, i sebemenší sen může být skutečností!!! ()

campix

Mám slabost pro sportovní dramata podle skutečné události. I když ta historická přesnost poněkud uniká, nebo proč se američáné nepochlubili brutálním zákrokem Schneidera na Martince, ovšem to je jen malá kaňka na úchvatném díle bez velkých hereckých hvězd vyjma Kurta Russella v roli Herba Brookse. Některé momenty a scény byly velmi pěkně a věrohodně natočené. Tak toto se mohlo stát jenom v USA. ()

WolfR

Zatím snad nejlepší film o ledním hokeji, co jsem kdy viděl! Jistě, nejvyššímu hodnocení domohlo i to, že hokej beru jako nejlepší a nejkrásnější sport vůbec, ale celkově je Miracle geniálním zpracováním skutečné sportovní události. Všechno je ve vysoké míře autentické, snaha byla velká a všichni aktéři si zaslouží velkou pochvalu. Samozřejmě vyniká Kurt Russell jako slavný kouč Herb Brooks. Napínavé sportovní drama, které i když víte jak dopadlo bude udržovat vaši zvědavost na maximální míře, 5 hvězd. ()

majo25

Kde mám začať...je pravda, že som od americkej produkcie čakal film, že oni budú tí dobrí a budú začínať ako nuly, a všetci proti nim budú tí zlí, skusení a tvrdí. Ale výsledok mi dal napriek tomu facku :) Spracovanie nie je zlé, hlavne scény na ľade sú spravené dobre, ale čakal niečo oveľa lepšie. Čo sa týka príbehu, tak ten je priam typicky športovo-americký. Ale to, že v zápasoch so Švédskom, nemajú Švédi ani svoje dresy (miesto žlto-modrej majú žlto-čierne dresy), niektorí nemajú na nich menovky, ani názov či logo svojho štátu, rovnako ako pri Nóroch, Západných Nemcoch či Rumunoch, asi Američanov vôbec nezaujíma. S výnimkou Sovietskeho zväzu - ako najväčšieho konkurenta. Naproti tomu majú americkí hračí logo USA na svojich dresoch obrovské, hráči majú svoje menovky veľké a jasne čitateľné. Film je zameraný len na ZSSR, tréneri s hračmi robia taktiku iba na ZSSR, na iné družstvá sa ani nepripravujú, veď načo. Sovietsky tím je tu predstavovaný ako neporaziteľný, tvrdý a ich bránkar je takmer neprekonateľný. Realita je ale iná, Sovietsky tím síce od roku 1960 vyhral všetky turnaje na ZOH, ale nevyhral zďaleka všetky MS (to Američanov samozrejme vôbec nezaujíma, preto to radšej ani nespomeniem, že?), Sovieti prehrali s Kanadským výberom hviezd doma v Moskve, vo filme je ale spomenuté iba ich vítazstvo 6:0 nad Kanadanmi. No a samozrejme, Sovieti sú v zápase až príliš tvrdí, podpásovo faulujú, a Američania sú neviniatka, ktoré sú chcú zahrať iba fair hru. Realita, ako všetvi vieme bole presne opačná. Sovietky tréner sa na lavičke rozčuluje, má výrazné gestá a dáva ich jasne najavo. Lenže Sovieti boli presne opační, boli pripravovaní na to, aby nedávali najavo svoje emócie, rovnako tak hráči ako aj tréneri. Všetko toto išlo s filmu odstránit, len keby si dali na filme záležať, čo jasne znižuje jeho kvality. Film tiež absentuje nejakú drámu. Hodnotenie: 60% ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)