Asterix a Obelix

• Francie Astérix et Obélix contre César (více)
Francie / Německo / Itálie, 1999, 109 min

Poslední galská vesnička vzdoruje nátlaku římských kolonizátorů! Její obyvatelé odolávají díky zázračnému nápoji místní výroby, jenž dává neuvěřitelnou sílu každému, kdo ho vypije. Římský guvernér Detritus (Roberto Benigni) se chce elixíru zmocnit a vystoupit proti vládci Caesarovi, netuší však že, překonat chytrého Asterixe (Christian Clavier) a jeho kamaráda Obelixe (Gérard Depardieu) nebude vůbec jednoduché... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

GilbertL

Bohužel, inteligentní humor komiksové předlohy zde chybí. Celé je to hezky barevné s povedenými triky a pár vtipnými gagy, ale je to takové... no, prázdné. Příběh o spiknutí římského guvernéra proti Caesarovi není povedený a autoři si spíš měli vybrat jeden konkrétní Asterixův příběh. Na druhou stranu oba představitelé jso výborní (v českém znění podpoření skvělým dabingem pánů Trávníčka a Štepničky) a hudba je taky dobrá. Nicméně raději zůstanu u nepřekonatelného komiksu (samozřejmě dílů, kde uderzo pouze kreslil a o scénář se staral Goscinny). ()

Ospalek

Tento film jsem bral, jelikož v podání Depardieua a Claviera jsou opravdu nádherní a ve vybraných scénách opravdu ukazují to čím jsou a nemusejí si na nic hrát. Claude Zidi je velikán! ()

marketcsfd

Nechce to moc srovnávat s komiksem a máte dokonalou francouzskou komedii - skvělé obsazení i když upřímně vtipnější je 2. ()

Bojinda

Natočit hraný komiks nejde. Okvyble stejně blbě dopadne snaha o převedení hraného do komiksu nebo kresleného filmu, takový kreslený Mr. Bean je tragédie. ()

Randall

Jednoznačně nejlepší hraný Asterix. Pokud se vám líbí Asterixovy animované filmy, pravděpodobně se vám bude líbit i tento film. ()

NikoKovac

Jednička výborná, napodruhé už to sice není ono, ale pořád to dokáže zabavit. Líbí se mi hlavně Gerard Depardieu v roli Obelixe. ()

Profík

Možná ten humor není bůhvíjak inteligentní a je lehce infantilní, ale mě to docela stačilo a bavil jsem se celou dobu. Mohlo to snadno vypúadat hrozně, ale herci to dávají a za to jim patří uznání, dle mého názoru i větší, než za lecjaký normální psychologický film. Tohle zahrát tak přesně je machrovina. 80%. ()

bloks

Oproti kreslenemu filmu omnoho nudnejsie. Ani taki herci ako Clavier, Depardieu a Benigni nezaujali. Mozno za to, ze kresleny film je tak skvely... ()

Elanornegra

V mladosti mi ten film prisiel ovela lepsi... hold dospel som a tento humor ma moc nebere ale kazdopadne za nostalgiu a par scen... 60% ()

andydufrsn

Další z řady zfilmovaných komiksů., tenhle konkrétně těžící především z Depardiea několika dalších francouzských hvězd! Nečekejte ani nějakou extra komedii, jako bylo třeba pokračování na Olympiádě. Přesto se budete solidně bavit! ()

Debreno

Dá sa to vôbec brať vážne? Sfilmovať tak osobitý komiks (a v podstate aj animovaný film) je trošku samoúčelné, to pokojne môžu sfilmovať aj simsponovcov. ()

Sadova302b50

Znám horší případy zfilmovaných komiksů, navíc výběr herců se povedl, třeba Benigni příjemně překvapil. Na druhou stranu, předloh ku zadaptování je stále spousta, tak proč přemílat použité? 61% ()

topol999

Musím přiznat, že Mise Kleopatra se mi líbí o něco více, ale přesto, když to dávají v Tv, tak si to nenechám ujít. Rád bych pochválil všechny Francouzské mistry herectví, postava Detrita byla výborně zahrána, Benigni byl ten správnej záporák, proti němu byl i doživotní diktátor Caesar hodný dědeček :).Kdybych si měl vybrat, kdo by měl hrát Obeluse, byl by to na 200% buran Depardieu. Český dabing byl velmi kvalitní a proto dal vyniknout skvělým hláškám: Ajajaj, to je nějakej příbuznej, ten Caesar blboun?? Ne, to jsi ty!!! Kornuto!!!!! 90% ()

Alagaesie

Čerstvá-nečerstvá – připomněla Slavnosti sněženek. Ty hostiny byly vždycky šílený! Římani mě bavili. Asterix nebyl podezíravej ale prozíravej, když nechtěl na slavnosti toho ‚věštce‘. Věštec – vlastně takovej Plamínek. „Vítejte nám Římané!“ Skvěle skromnej příspěvek. Jak ti Římani pěkně plachtí… „Poklade…“„Na mě takovej nebyl nikdy! Ani před svatbou!“ Peníze byly vždycky příčinou rozbrojů, no jó… 50 a 500 je rozdíl – ve prospěch Galské vesnice… Želva mě dycinky bavila. „Támhle!“ „Ne, támhle – Gaius Bónus!“ „Velmi divocí! Ale mají úžasný smysl pro rytmus.“ A ťafra… Bezva plán. Římani měli v pravdě důmyslnej mučící stroj. Ahá – tak proto chtěl Detritus recept… Scéna s Brutem byla úsměvná. Obelix Římský byl výborně zahranej. Zvířátka při hrách byli skvěle mírumilovní tvorové. Aréna byl napínavá. Metuzalixovy vousy neměly chybu. Jednorožec je klasa a těch x kopií kohokoliv to byla vostrá věc. Dort byl luxusní. Ale na film slabý 3. ()

Rangifer

U Tutatyse, tenhle film mám rád, a z nostalgie mu dávám všech pět hvězdiček. Depardieu pro mě zůstane navždy Obelixem, a Christian Clavier je jako Asterix perfektní. Dobrý hudební doprovod a český dabing. A herec Gottfried John je podle mě nejlepší herec, co hrál Césara. Ten jeho rypák se na to hodí. AVE CÉSAR! ()