Lovci lvů

• USA The Ghost and the Darkness (více)

Michael Douglas a Val Kilmer bojují s nebezpečnými zvířaty uprostřed africké přírody.
Stavební inženýr, plukovník John Henry Patterson přijímá od cynického podnikatele Beaumonta snad nejtěžší úkol svého života - stavbu železničního mostu ve východní Africe. Britové se tam snaží předstihnout německou a francouzskou konkurenci. Most má být postaven za pět měsíců. Za šest měsíců Patterson očekává narození dítěte, a tak chce být ve stejnou dobu doma. Při realizaci úkolu však nepřekonává jen stavební problémy, ale musí se dočasně proměnit v lovce lvů, kteří napadají domorodé dělníky. Proti záludnému páru krvelačných zvířat přezdívaných Duch a Temnota je téměř bezmocný. Dokončení železniční tratě do oblasti slonoviny je tak silně ohroženo. Patterson si proto na pomoc proti lvům přizve zkušeného lovce Charlese Remingtona...
Skutečnými událostmi inspirovaný dobrodružný film režiséra Stephena Hopkinse, jehož děj se se odehrává v roce 1896 ve Tsavu (dnešní Keni). Profesionálního lovce lvů Charlese Remingtona ztvárnil Michael Douglas (Honba za Klenotem Nilu, Skandální odhalení, Americký prezident). Neohroženého stavitele Pattersona si zahrál Val Kilmer (Přísně tajné, Top Gun). Američí filmaři úspěšně těží z nádherné a divoké africké přírody, natáčelo se v Jižní Africe v rezervaci Songimwelo Game v provincii Mpumalanga. Přitom bylo použito drezúrovaných lvů i jejich animatronických modelů. Velkou zásluhu na úspěchu snímku má uznávaný scenárista William Goldman (je podepsán například pod tituly Butch Cassidy a Sundance Kid, Všichni prezidentovi muži, Maratonec, Chaplin), který již ve scénáři dokázal příběhu vtisknout rafinované napětí. Kameru vedl proslulý kameraman Vilmos Zsigmond (Někdo se dívá, Nebeská brána).

Rok 1896. V tábore Tsavo vo východnej Afrike stavia britská vláda posledný úsek železničnej trate s dĺžkou 580 míľ z Mombassy k Viktóriinmu jazeru. Briti sa ponáhľajú, aby prekonali konkurenčné krajiny v získaní lukratívneho obchodu so slonovinou vo východnej Afrike, a na to je železnica nevyhnutná. Podplukovník Patterson (VAL KILMER) má postaviť most cez rieku Tsavo - záverečný úsek budovanej trate. Táto úloha sa však mení na nočnú moru. Tábor začnú prepadávať ľudožrútske levy, ktorí čiernych delníkov doslova decimujú. John sa musí vyučiť za lovca levov. Preto povolá skúseného lovca Charlesa Remingtona (MICHAEL DOUGLAS). (oficiální text distributora)

Acrobat

Jendoznacne najlepsi Hopkinsov rezijny pocin. Kvalita takmer vsetkeho. Od pribehu, hudby, vypravy, hercov, po spracovanie. Nema slabinu. Kilmer taha, Douglas staci aj pri tej troske priestoru viditelne zaujat. Fantasticky sa pridava aj domorodec, ktory je uprimny az mu to z oci srsi. Levy su podarene, ziadne pocitacove. Drsnych scen je vela, ukazkovo spracovane. Krv nechyba, hrdinstvo namieste. Su skvele gradovane. Divak je v ozajstnom napati. Na rok 1996 je to vizualne a technicky fantasticky spraveny fil, ktory si s urcitostou zasluzi obdiv a uznanie. ()

Sign

krásná africká příroda doplněná úžasnou hudbou mého oblíbeného skladatele se nedá zapomenou, Val Kilmer jako že jsem nikdy nebyl unesený jeho výkony a hercem jako samotným mne zde dostal, tady je to pro mne úžasný charakter a moc se mi líbil, není pravda že jediný Michale zde zářil, pro mne byl stejne dobrý jako Val, také John Kani je výborně doplňuje, celá trojce jako celek funguje skvostně, já jsem s tímto filmem jako dobrodružný snímek s prvky hororu naprosto spokojen a jak už jsem jednou řekl, Val mne zde doslova uchvátil ()

mvukotic

Lovci levov majú pár filmárskych vrások, ale v rámci žánru 'dobrodružný film' sa stále jedná o vysoký nadpriemer a pre mňa klenot hneď z niekoľkých dôvodov. Skvelý casting, Afrika, zručná hororovo-duchárska symbolika v ľudožrútskych levoch ako pokus afrického kontinentu zoškriabať zo seba vred zvaný 'biely človek' a v neposlednom rade aj príjemný soundtrack. Stačí? Stačí. ()

aLCaP0Ne

Skvelý film v perfektnom Africkom prostredí so zaujímavým motívom, výborným Douglasom a Kilmerom. Už len samotná myšlienka je fascinujúca a tento film ju pekne premieta do filmovej reality.. 85% ()

danny_21

Lovci lvů jsou výborná dobrodružná podívaná, plná napětí. Všechny scény, které mají co do činění s kočičkama, jsou výborně, napínavě natočené, tvůrci si dali hodně záležet a použili prý pro drtivou většinu záběrů živé číče, tleskám za tu autenticitu, opravdu povedené. Val dobrej, ale bohužel to byla jeho poslední labutí píseň. Film ani po letech neztrácí své kouzlo a proto si svých 80 % naprosto zaslouží ! ()

kratina

Některé filmy nechají diváka hladového, jiné ho pouze zasytí, ale na téhle divočině jsem si opravdu pochutnal! Jindy bych remcal, že „Takhle se normální lvi nechovají“, ale to, že to ve filmu řekli (a působivě zdůvodnili) mi vyrazilo zbraň z ruky. Ech..., to je ovšem nemilá nehoda, tváří v tvář Duchovi a Temnotě, nechat si vyrazit zbraň z ruky! :-) ()

Demonic189

Napínavá srdcovka s fantastickým ultrabadass Douglasom a veľkým sympaťákom Kilmerom k tomu. Kamera je vynikajúca, hudba taktiež a levy doslova naháňajú hrôzu. Pecka! ()

Nix

Čekal jsem víc Douglase teda a dostal jsem hlavně Kilmera. Ne, že by byl špatný herec, ale já mu prostě moc nevěřím a ani tady na mne neudělal dojem, nebýt Douglase, šel bych s hodnocením ještě dolů, nějak mne to moc nenadchlo, pár dobrých záběrů to mělo, ale tak děsivý lvy jak vypadali, tam opravdu nejsou. Já jsem se nenechal ulovit. ()

Alojs

Miluju tenhle plácek na hraní, nepohrdnu lvy (ke kterým chovám nesmírný respekt), ani ústředním hereckým duem. Lovci lvů jsou zdařilým žánrovým mišmašem. Trocha té romantiky, trocha toho dramatu, špetka akce... Byť celkově trochu nevyrovnané, na ty čtyři hvězdy to vyjde. Rozhodně se jedná o nadprůměr. Obzvlášť ve filmografii Vala Kilmera. ()

Dantte..

Film s obrovským nábojem a atmosférou drsné a krvavé afriky. Kilmer + Douglas + par lidožravých lvů = posrané kalhoty a kopec zabavy. 70 % ()

Mahowny

Nedoceněný film. Skvělá herecká dvojka, skvělá atmosféra, skvělý příběh a skvělá kamera a HUDBA. Navíc poslední kvalitní film, ve kterém se objevil Val Kilmer. :/ ()

DavidWebb

OBSAHUJE SPOILERY! Atraktívnemu príbehu podľa skutočnej udalosti z prostredia Afriky počas výstavby železnice z konca 19. storočia neuveriteľne podráža nohy len tak ľahko nevidená neschopnosť na strane lovcov. Najprv traja chlapi s puškami v predelenej uzavretej pasci, z ktorých ani jeden nedokázal ani raz zasiahnuť leva z vzdialenosti menšej! než 10 metrov, no tak to bolo na smiech, neskôr Kilmerovi zlyhá zbraň (čo by som ešte pochopil) aby následne Douglas - vyhlásený lovec, v tom čase najznámejší v Afrike - nedokázal z troch výstrelov zasiahnuť leva ani raz, aj keď ten nebol od neho ďalej než 20 metrov. A to už o tom skutočnom príbehu začnete pochybovať, a začnete mať podozrenie, či si scénarista neupravil príbeh podľa svojej potreby. Hrozil by mu totiž film omnoho kratší a bez potrebnej dávky "napätia", ako by to iste nazval. To je vlastne moja najväčšia výhrada, aj keď ich je viac, ktorá mi pri sledovaní snímku pila krv. 70% ()

boo-boo

Jaws na safari s výborným soundtrackom, nádhernými africkými lokáciami a zopár nečakane krvavými scénami. K tomu prekvapivo zdatný Val Kilmer a neprekvapivo sympatický a drsný Douglas. Človek sa až diví, že sa niečo takéto môže držať tak mimo diváckych radarov, ako dobrodrúžo s trochou napätia je to jasný nadpriemer. ()

Brooks

Krutý, dych zastavujúci thriller pre chlapov. Technicky špičkovo zvládnutý (unikátne scény s levmi), výpravný, dynamicky zrežírovaný a zostrihaný, atmosfericky až hororový, emocionálne silný. Výborný casting. Jeden z najlepších dobrodružných soundtrackov Jerryho Goldsmitha. Kvalitný scenár v štýle filmov Taylora Sheridana. ()

nula87

Dobrodružný snímek přesně takový jak má vypadat. Napínavý, místy překvapivý, s krásně nasnímanou Afrikou. ()

Ivec

Presvetčivé podanie Michaela Douglasa a Vala Kilmera...Velmi pôsobivý príbech dvoch hrdinov... a ľudu na to nepripraveného. Za herecké výkony 70%. A za príbeh 85%. :) ()

me_george

No to si s tím hodnocením tady dělají asi ostatní srandu. Naprostá příšernost. Dialogy jako z přiblblého českého seriálu, všichni v Africe mají čisťounké oblečení a perfektní vybělené zuby, děj o ničem, všechny postavy se tam chovají jako by měly IQ přibližně 60 a jedou podle klišovitého scénáře. Vážně nechápu. Slušný koment canakja ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill