V oblasti severního Texasu před 35 000 lety v hluboké jeskyni pod sněhem stihla dva muže podivná smrt… V současné době se na místě dávného sněhu a ledu rozkládá vyprahlá krajina. Malý Steve spadne při hře s kamarády do hluboké jámy, kde se brzy stane obětí podivné hmoty, která mu vstoupí do těla. Chlapci se rozprchnou, ale přesto přivolají hasiče. Dva z nich se spustí do jámy a zmizí. V té chvíli přijíždějí muži v bílých kombinézách a z jámy vynášejí oběti. Nikdo neví, kdo muži jsou a co se vlastně stalo… Zvláštní agenti FBI Fox Mulder a Dana Scullyová už před nějakým časem uzavřeli Akta X. Stále však spolu pracují, přestože se zdá, že by je jejich nadřízení nejraději viděli rozdělené. Právě se účastní hledání bomby, která měla být uložena ve federální budově FBI. Nic se však nenajde. Mulder a Scullyová přejdou do vedlejší budovy a Mulder jde k automatu pro něco k pití. A právě tam objeví amatérsky vyrobenou bombu. Budova je vyklizena a bombu přichází zneškodnit agent Darius Michaud. Jak se ale brzy ukáže, ani se o to nepokusí. Ve stanovený čas bomba vybuchne a pohřbí nejen Michauda, ale i dva hasiče a neznámého chlapce… Tajemný výbuch nedá agentům spát. Muldera v baru brzy vyhledá jistý lékař, gynekolog Erwin Kurzweil, který mu vypráví podivnou věc. Těla hasičů a chlapce, nalezená na místě výbuchu, byla již mrtvá. Kdosi se jich potřeboval zbavit a celý výbuch byl jen zosnován. Disciplinovaný agent Michaud obětoval život… Mulder a Scullyová začínají pátrat. Když ve státě Maryland tajně prohlédnou mrtvolu jednoho z hasičů, zjistí Scullyová, že tělo má podivnou konzistenci, tkáň byla napadena pravděpodobně neznámým virem. I v úlomcích kostí z místa neštěstí v Dallasu najde Scullyová stopy po stejném viru. Dalším pátráním, s nasazením života a vlastního zdraví, zjistí agenti, že jako nosič viru byl používán geneticky upravený pyl, který roznášely včely… (TV Prima)

Bukiet

Oproti seriálu, který mne ve třetí sezóně přestal bavit a tím mne i ztratil jako diváka, jsem se u tohoto filmu bavil parádně. ()

Tiiso

Film je určen především pro znalce tv seriálu. Jelikož snímek není ničím jiným než další epizodou, která neví kdy skončit. Což jsem já v mém případě neviděl jako kaz. Seriál Akta X znám moc dobře a tak jsem si tuto předlouhou epizodku náramě užíval. Děj příběhu je hutný, soildní zápletka a hlavní dvojice předvádí opět přesvědčivě své postavy. Delší filmová stopáž umožňuje větší rozvinutí příběhu, a vůbec všeho čeho se v krátké tv části může jen dotknout. Rozvinutí děje, patřičné atmosféry a v neposlední řadě i vlastních charakterů obou agentů. Filmové zpracování sice v některých částech svou vizuálností a pojetím padá do běžné tv produkce, ale neshledávám to zde jako, kdoví jaký velký zápor. Nevýhodou snímku, může být ta skutečnost, že obsahuje nějaké ty odkazy na okamžiky v seriálu již spatřené, a tak pro ty co o sérii Akta X ani nezavadili může tato skutečnost způsobit horší orientaci v ději. Ale i na toto tvůrci mysleli a vše je v průběhu děje celkem dobře vysvětleno. Fantastičnost a mysterioznost konspiračních kliček fenoménu Akta X je natolik přesvědčivá a lákava, že si nenechávám ujít takřka žádnou příležitost vidět jakoukoliv část. Natož pak film, který mou soukromou agonii jen prodlužuje. ()

Margerie

90. léta z toho čiší, takže z těch nejakčnějších scén člověk nic nevidí a nemá se tedy čeho bát. Doufám, že někdy uvidím díl seriálu nebo film, kde se něco skutečně vyřeší. Ale je to zkrátka kult a tomu se nadá odolat. 75% ()

Stanix

Pokud by se našel někdo takový, kdo seriál nikdy neviděl a podíval se na film, uvidí velice pravděpodobně "jen" průměrně dobré sci-fi. Pro fanouška seriálu je to bezesporu na plný počet, neboť se jedná vskutku o vydařené vyvrcholení celé akta x ságy, kde se objasní téměř všechny otazníky, táhnoucí se celým seriálem. Já osobně mám seriál samozřejmě načuměný komplet a považuju ho za podařený, i když kvalita jednotlivých dílů je velice kolísavá. No a já osobně patřím do té druhé skupinky. ()

Shitonit

Akta X jak film tak i seroš je dost boží, lehce to předběhlo mou kdys oblíbenou dvojici Demsy a Mejkpís, a jedinený Pat s Matem by mě dokázali udržet dýl u obrazovky. Mulder se Scully mají takový kouzlo, že při sebedůležitější práci, se dokážu bleskově přilepit k ději, a očekávajíc Emzácký Duchovno lehce vyčkám až do závěrečných titulí, slibujících neméně napínavý pokračko. Akurát mi nikdy nebylo jasný, jestli jakože spolu todleto..nebo netodleto?? Víte co jako myslím?? ()

Ewík

Film znám z devadesátek a několik scén mi dost dobře uvízlo v paměti. Jsem ráda, že jsem si film připomněla na velkém plátně v rámci Future Gate festivalu 2022. Velmi dobře poskládané (a ze seriálu jsem viděla jen pár dílů, které se dají napočítat na prstou jedné ruky). ()

deep

jako skalnímu příznivci akt x mi nic jiného ani nezbývá.film je vpodstatě pojítkem mezi pátou a šestou sérií nadopovaným velkým rozpočtem a je to znát.neznalí seriálu se budou pravděpodobně místy ztrácet,ale ani ty by to nemělo odradit.tahle akčně konspirační jízda za to stojí ()

Sir Ludvig

Od celovecernej verzie som ocakaval jednu dlhsiu a drahsiu serialovu epizodu nadpriemernej kvality a musim potvrdit, ze presne toho sa mi i dostalo. Tak asi diky. ()

imarvin

Jakožto velký fanda seriálu nemohu jinak než pět. Pro mě to má prostě grády i na velkém filmovém plátně. Až jsem byl překvapen, protože jsem čekal, že film bude jen působit jako dvě epizody smíchané dohromady. Ale stal se naprostý opak. ()

George3110

Veľmi kvalitné sci-fi ktoré sa zaradilo medzi moje najobľúbenejšie filmy tohto žánru. Je to vcelku dobre spravené a vôbec nevadí, že nevystihuje ducha seriálu až tak ako by mohol ale možno je to tak lepšie. Teším sa na dvojku a som zvedavý čo nového nám prinesie ()

Bigfuckman

Pravda je někde tam venku. Mullder to ví a taky jí objeví. Solidně natočený film, pokračující tam kde seriál skončil. nicméně nečekejte jiný než obligátní konec natolik typický pro akta X. ()

nula87

Vezměte jeden z dílů populárního seriálu, natáhněto to na celovečerní stopáž, takže si můžete dovolit záhadu trochu více zamotat, propracovat a máte tenhle kousek. Žádný zázrak to není, ale na druhou stranu, v době upadajícího seriálu je to krok k lepšímu, a může být považován za dobrou tečku za celými Akty X... 60% ()

bloody21

No joj...film uplně ztrácí oproti seriálům na kouzlu, opravdu jsem se nudil a nic nového pod sluncem to nepřineslo...:/ ()

Nightmare89

Tento "medzistupeň" medzi 5. a 6. sériou rozhodne má čo ponúknuť a vôbec nezaostáva za seriálom. Je zrejmé, že pre fanúšikov seriálu má tento film špecifickejší význam (obligátne viac otázok vyvolá ako zodpovie) ale pokiaľ ste sa k filmu dostali náhodou alebo ste jednoducho chceli konečne zistiť, ktože sú to tí Mulder so Scullyovou zač, rozhodne neobanujete a je dosť pravdepodobné, že po skončení filmu prepadnete seriálu aj vy. ()

anyonecek

Seriál jsem sice nikdy celý neviděl (jen nějaké díly), ale tenhle film stál zato. Tradičně obsazené hlavní role, které nejsou žádným sklamáním, ba naopak Duchovny a Anderson se na ty svoje role neskutečně hodí a byla by pěkná hloupost je předávat do filmu jiným hercům. O akci jsem neměl nouzi a celý film si od začátku až do konce krásně užil. ()

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi

Future Gate hledá stopy mimozemšťanů na Zemi