Píše se rok 1943 a situace na bojištích druhé světové války se pro nacistické Německo nevyvíjí dobře. Realisté by dokonce řekli, že válka je prakticky prohraná. Admirál Canaris, který stojí v čele německé vojenské zpravodajské služby, proto dostává od samotného Adolfa Hitlera za úkol vypracovat teoretickou studii proveditelnosti únosu britského premiéra Winstona Churchilla do Berlína. Plán ovšem začíná nabývat zcela konkrétních obrysů ve chvíli, kdy si nápad vezme za svůj úskočný Heinrich Himmler a nařídí jeho provedení. Výsadek německých parašutistů převlečených do polských vojenských uniforem pod vedením plukovníka Kurta Steinera přistává na území Velké Británie, kde se pokusí o nemožné. (Česká televize)

otík

Zajímavý válečný film o německé snaze zajmout Winstona Churchilla. Michael Caine dokázal velmi polidštit zásadového německého plukovníka a zahrál si odvážného a odhodlaného velitele. Také po řemeslné stránce je to velmi pěkná podívaná. ()

Mol

COLONEL, MY ONE CONSOLATION IS THAT THANKS TO MY SISTER, YOUR PLOT HAS FAILED! REALLY? I THOUGHT THE PLOT FAILED BECAUSE ONE OF MY MEN DIED SAVING THE LITTLE GIRL OUT THERE!! Naprosto výborný válečný film. Jak to, že jsem o něm až do dnes neslyšel. Naprosto zapamatovatelná scéna hned ze startu, kde Steiner zachraňuje židovskou dívku před SS-Obergruppenfuhrerem a vojáci stejné armády proti sobě míří zbraněmi. Neskutečný. Dále. Robert Duvall je tu naprosto vynikající a nic mu už nikdy nepřistane tak jako německá uniforma s páskou přes oko. Sutherland není můj nejoblíbenější herec a znovu mi to tu dokazoval jak dokáže být slizký, to když balil 18 letou dívku v minovém poli, ale navýšil si u mě kredit, když praštil toho debilního faráře za ty jeho stupidní kecy. Akční scény neskutečné a když Rangeři přijedou ve svých Willysech do malebné anglické vesničky v čele s velícím důstojníkem J. R. Ewingem, tak se začnou dít věci. Chcípají jako kuřata na farmě u Colonela Sanderse a německá výsadková jednotka bez ztráty jediného muže, má kostel i s jeho zajatci pevně pod kontrolou. Ale jak už to tak bývá. I umřít se musí umět se ctí. I HAVE NO INTENTION OF DYING NOW, BUT IF I'M GOING TO, ALLOW ME TO CHOOSE WHERE AND HOW!! ()

andrii

Paktem stál při, zobnul si, sťal, i když mu pak křídla pokryl popelavý šál. Peří opařil, v buclatém šálku, pravý černý čaj. ()

adams89

Konspirační epizodka z druhé světové války o plánu unesení Winstona Churchilla do Německa. Přiznám se, že jsem náckům i fandil. Ale to jen díky sympatické postavě plukovníka Steinera v podání Michaela Cainea. Byl by to průměrný válečný film, jakých byla natočena celá řada, ale početná enkláva kvalitních herců dělá svoje. Navíc Donald Pleasence coby Heinrich Himmler mě rozhodně pobavil. ()

Mirokukii

Šílené, nelogické a přesto zábavné, držící si po celou dobu statut válečného filmu, s vydařenou akcí. Džeár se jako vojenský velitel moc nevyvedl, avšak kvalitního protivníka skvělému Cainovi by se hledalo těžko. ()

PavelR

Zápletka filmu a jeho provedení jsou silně přitažené za vlasy. Nad některými věcmi je lépe se moc nezamýšlet a nechat film jakožto válečně ulítlou podívanou proběhnout. ()

noriaki

Takhle sympatické nacisty jsem viděl naposledy v Ponorce od Wolfganga Petersena. John Sturges měl výhodu, protože ti jeho mluví anglicky, a do role hlavního z nich se uvolnil Michael Caine. Už jsem ho viděl hrát záporné postavy, ale vždy uhlazený, spravedlivý a bezpříkladně čestný plukovník Steiner k nim nepatří. Orel přistává je spíše dobrodružný film, protože na válečný si až příliš pohrává s realitou. Nemluvím jen o zápletce, ale i samotná snadnost infiltrace do Británie budí oprávněné pochyby. Dojmu ani atmosféře to neublížilo. ()

JohnSmith

Celkem pěkná fikce,hlavně díky Caneovi a Sutherlandovi. Vadilo mi snad jen to, že němečtí paragáni byl nejdříve dokonale sehraná a nebezpečná jednotka a nakonec se nechaj pozabíjet tak snadno.No jo,dobro musí zvítězit nad zlem.Každopádně jsem jim držel palce ()

shantim

Jde o slušně natočený dobrodružný snímek odehrávající za 2. sv. války. Michael Caine v hlavní roli podává jako vždy velmi slušný výkon a ostatní herci nejsou o nic horší. 75% hvězdiček ()

zigíš

Velmi odvážné točit s převážně britskýma (a americkýma) hercema v rolích nácků film o tom jak se snaží na konci války unést Churchilla. A i když ne zrovna sympatie respekt si postupně získávají o to víc když jsou klaďasové vykreslení jako neschopní blbečkové (Hagmanův bojechtivý ranger). Parádní Sturgesova rozlučka a nebýt zbytečně natahované stopáže jdu s hodnocením ještě výš. ()

ZkuKol

Na prvním místě stojí velmi zajímavý příběh, který bohužel má slabší závěr (napadl mě asi po 30 minutách). Role mi přišli psané zcela na tělo a vůbec jim nevadí určitá plagátovost. Film dobarvje skvělá hudba a dobývání kostela je skvělá akce. Ale "džej ára" si mohli tvůrci odpustit... 75% ()

kenkaku

Film jako takový vynikající a herci v něm ještě lepší... celé to má jednu slabinu. Nutí nás fandit ve filmu z WWII těm špatným (a daří se jim to) a ještě je všechny staví do role kladasů (zachraňujících, židovky, malé holčičky, chovajících se počestně k anglické omladině... a neberou rukojmí). S tím se dost zle ztotožňuje a to celý film v mých očích potápí. Jinak je opravdu dobrý... zatraceně dobrý. ()

SG-1

"Když Churchilla dostanou kvůli vašemu zpoždění, tak vás tahle země pověsí za koule na Big Ben." -plukovník Pitts- ()

xaver

Zajímavý válečný snímek. Ten nápad, unést Churchilla byl tak šílený, že by snad mohl i vyjít. To by ale fašisti nemohli poslat výsadek pod vedením velitele, který dovolil projevit své jednotce kus lidskosti a tak v podstatě odsoudil celou operaci k fiasku. ()

Han22

Britové natočili velice netradiční námět - o tom jak hrstka hrdinských(!) německých parašutistů plánuje únos Churchilla. Je to sice trošku zdlouhavé, plné politických čachrů a ten romanticko-idylický život na vesničce je tu trošku navíc. Nicméně táhne to hvězdné herecké obsazení a perfektní postavy. Pleasance je dokonalý Himmler, Duvall jako realistický německý důstojník, nechybí tu "džejár" Hagman jako pořádný pitomec a Jenny Agutter. Hlavní je ale ústřední dvojice - charismatický podvodník, zrádce, vlastenec i milovník Donalda Sutherlanda a samozřejmě dokonalý Caine. Ten tu hraje absolutního frajera, co se uvede tím že zachraňuje židovku od esesáků, stojí za svými muži, odmítá brát rukojmí a nakonec chce dokončit misi i s prakticky nulovou šancí. No a zhruba 40 minut před koncem začne i parádní urban (či spíše village) akce, zejména dobývání kostela je naprosto fantastické. Jak to dopadne? Inu scénárista mě překvapil jak to chytře vyřešil. Takže tentokrát bez přemýšlení za 4*. ()

Wally

Skvělé obsazení, zajímavá zápletka, ale nějak mne to nebavilo, dlouhé... Před lety možná skvělý film, aktuálně některé scény k pousmání...hlavně ty akční... ()

Teg

Caine v nejlepší formě nám ukazuje, co všechno německý oficír dokáže. A že toho je zatraceně hodně. Přiznám se, že jsem držel palce až mi křupaly kosti, bohužel to jinak dopadnout nemohlo a díky za to. Víme všichni jak válka dopadla yes? ()

wosho

Co říci o filmu,který vás donutí fandit skopčákům,co chtějí odkrouhnout Churchilla-je fakt dobrej myslím stačí ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams